Prosecká Iron Devítka

www.obsazovacky.cz/xbowling/entry.php?lang=cz&id_turnaj=342&rand=1033239860

Opravdu famózní jízda Jakuba Šariššského

 V úterý 18. června proběhl letošní šestý turnaj, tentokráte předprázdninová Prosecká Iron Devítka, hraná nedohazovaným způsobem na herně Proseckého Xbowlingu Duo. Neboť po minulé hysterii při konání Mistrovství světa v hokeji, tentokráte tento sportovní odrazovač nahradil měsíc dennodenního fotbalového snažení se Evropských výběrů, kde i Česká reprezentace alespoň úvodní část absolvuje rovněž, tudíž opět to negativním způsobem jako jeden z faktorů ovlivňuje turnajovou účast. Tohoto večera dokonce shodou okolností proběhlo úvodní, zrcadlo výkonosti nastavující, utkání našich hráčů a v kombinaci s obvyklou hráčskou úmrtností na poslední chvíli či již začínajících dovolených, cestu našlo na hernu 41 hráček a hráčů.

 Ti si v kvalifikaci na předem zvolené dráze odehráli své čtyři obvyklé hry, během nichž, stejně jako po celý turnaj, měli šanci získat bonusovou sušenku, případně nápoj za pěticí striků v řadě, dohozený split či čistý strike s vloženou kuželkou červené barvy. Dva nejlepší celkového pořadí měli zajištěn přímý postup do finále a dalších 24 hráčů do semifinále. Zde již začala jízda Jakuba Šarišského, který polovinu kvalifikace nezahrál jiného hodu než striku, a tak bylo hned jasné o držiteli nejvyššího výkonu díky první, respektive druhé dosažené maximální hře 300 bodů. Coby oceněný i vítěz kvalifikace se svého postupu zřekl a přepustil místo dalšímu v pořadí, jímž byl nejen Albert Jarovský, ale i Karel Jašek.

 V semifinále následuje zde tradiční Play Off, kde proti sobě sestupně na drahách naráží nejvýše a nejníže postavený postupující a hrají se dvě hry od nuly na součet, aby vítěz poté postoupil do finále. Ze všech prohravších hráčů však coby Lucky Loseři dva s nejvyšším bodovým součtem postupují rovněž a těmi se stali Josef Hladík spolu s Vladimírem Baborovským. Cena útěchy prvnímu nepostupujícímu připadla Antonínu Matějkovi, tutéž si již po kvalifikaci odnesl také elév místního turnaje Ondřej Staněk.

 Ve finále se hrají závěrečné dvě hry, k nimž je však připočítávána hra třetí coby celodenní průměr. Dráhy si postoupivší podle pořadí semifinálové volí a Jakub Šarišský, jak začal, tak i skončil, tedy další hrou hodnoty 300 bodů a po zásluze vítězí, když jeho finálový součet je ohromujících 835 bodů, a i celodenní průměr rovněž famózní a sice 263, 22 bodů. Pozici stříbrnou za finálových 771 bodů vybojoval tentokráte spokojený Josef Colon a bronz Michal Šalkovič s 705 body. Do hodnocené osmičky nejlepších patřili dále Jaroslav Maňásek, Petr Vrba, Miroslav Holoubek, autor další maximální hry Jan Štulc i současně Nejlepší žena turnaje Krystyna Janočková.

 Během večera byl losován a rozebrán díky dosaženému výhernímu výkonu 162 bodů Ondřejem Štědroňským i finanční Iron Bonus Special a tak si přilepšil o 1720,- Kč a jako startovní výše prémie na následný turnaj, jímž je již ve čtvrtek 20. června na herně Bowlingu Vojkov Říčanská Iron Desítka, alespoň 860,- Kč.

 V průběžném celoročním pořadí je ve vedení Jan Štulc díky 239 bodům, ovšem pouze o jediný bod před Martinem Palasem a další dva ztrácejícím Petrem Vrbou. Příští turnaj v úterý 23. července je posledním, kde se ještě nejslabší bodové přírůstky pravidelně chodících hráčům nebudu odečítat, poté již nastane zajímavé zemětřesení v pořadí. Na úvodní prázdninový turnaj je již obsazovačka otevřena i aktualizována a kdo tedy nebude na dovolené, jest srdečně zván.

Velké překvapení na Prosecké Iron Devítce

 V úterý 21. května se na herně Xbowlingu Prosek Duo odehrál letošní již pátý turnaj nedohazované Prosecké Iron Devítky. Bohužel nešvar z turnaje Specialu víkendového, kdy našlapaná obsazovačka během pár hodin před zahájením rázem přišla o téměř dvacet jmen, se přenesl i do tohoto, a tak jsme museli oželet z různých důvodů téměř patnáctku hráčů. I tak účast aspoň 36 věrných je na poměry více jak solidní.

 Všichni si jako obvykle v kvalifikaci na při prezentaci zvolené dráze odehráli kvartet her a pořadí poté určilo dva přímo postupující do finále, jimiž byli s 1037 body Jaroslav Maňásek a zejména Karel Jašek se součtem 1070 bodů. Ten současně zahrál i úvodní maximální devítkovou hru hodnoty 300 bodů a odnesl si tak ceny coby vítěz kvalifikace i autor Nejvyššího výkonu.

 Dalších 24 hráček a hráčů postoupilo do semifinálového vyřazovacího Play Off, kde na sebe naráží nejlépe umístění oproti těm nejméně a hrají se dvě hry od nuly na součet a pouze vítěz duelu má právo startu ve finále. I díky tomu, že postupující Michal Havelka se pokračování v turnaji z pracovních povinností zřekl, došlo k lehkým zmatkům a rázem se na dráze ocitl i Petr Pekár, jinak první nepostupující a jelikož se na toto nedopatření přišlo v již rozehraných hrách, musel se nepatrně upravit postupový klíč do finále. 

 Poražení ze soubojů mají ještě šanci se do finále díky vysokému součtu dostat rovněž, a to dva nejlepší. Tentokráte měl štěstí pouze jediný a tím byl Jan Štulc se součtem 460 bodů, oproti tomu jindy postupivší Josef Hladík se bohužel přes součet 423 bodů musel spokojit s cenou útěchy za první nepostupové místo. Tutéž cenu po kvalifikaci získal rovněž Zdeněk Hrobský. Dlužno dodat, že situaci všichni až na jedinou výjimku pochopili a brali spíše s úsměvem, pravdou jest, že kdo chce vyhrávat, musí porazit kohokoliv, a i opravdoví vítězi by měli umět přijmout porážku, popř. údajné příkoří jim způsobené, a to ještě ne úmyslně….

 Než se rozběhlo semifinálové klání, Karel Jašek se svého přímého postupu zřekl a přenechal jej tak dalšímu v pořadí, a to Martinu Palasovi. Ve svém utkání narazil na již zmiňovaného Petra Pekára a zde o svou finálovou účast žel přišel, když nestačil nejen na soupeře, ale ani jeho součet nebyl zdaleka nejvyšším. 

 Ve finále si postoupivší již dráhy podle pořadí volí a hrají se závěrečné dvě hry od nuly, ovšem v součtu s hrou třetí, celodenním průměrem. Zde na pódiové umístění bylo potřeba zahrát součet vyšší 700 bodů, a tak třetí Martin Palas měl 722 bodů, stříbrný Jan Štulc přes jednu ze dvou jeho "třístovek" tohoto dne 755 bodů a úplně nejvíce zazářil nenápadně hrající, ale absolutně přesný překvapivý vítěz květnové prosecké skleněné kuželky se součtem 772 bodů a tím se stal Miroslav Holoubek…. Do hodnocené osmičky nejlepších patřili poté ještě Petr Pekár, Jakub Marek, Michal Šalkovič, Štěpán Blaška i Tomáš Brich. Nejlepší ženou byla oceněna Krystyna Janočková.

 Losován byl i tradiční finanční Iron Bonus Special, jenž po mnohanásobném posouvání na následný turnaj i zdejší účastí narostl na téměř rekordní částku a sice 8740,- Kč a bohužel ani tentokráte svého majitele nenalezl, a to díky tomu, že v kvalifikaci výkon 109 bodů neuhrál nikdo. Celá částka je tak přesunuta opět na turnaj následný, jímž bude ve středu 29. května turnajový měsíc uzavírající další z Devítkových turnajů Iron a sice Kamenická na herně Bowlingu Radava, kde se tak bude hrát o bonus v minimální výši 9200,- Kč, což už opravdu za pokus i návštěvu stojí…

 Po úvodních pěti turnajích letošního roku se v průběžném celoročním pořadí na čele usadilo duo Petr Pekár, respektive Martin Palas se shodným součtem 209 bodů, stupínek bronzový patří Janu Štulcovi se 197 body.

 Příští již šestý turnaj série, uzavírající půlrok jejího pomyslného života uzavře, je plánovaný na úterý s již tradiční pondělní možnou předehrávkou a to 17., s hlavním hracím dnem 18. června. Obsazovačka je již otevřena i aktualizována a všichni i nově příchozí srdečně zváni.

Tomáš Brich po Žižkovské získal letos poprvé i Proseckou skleněnou kuželku

 V úterý 16. dubna se na herně Xbowlingu Prosek Duo odehrál již čtvrtý z turnajů celoroční série nedohazované Prosecké Iron Devítky. Přes neúčast několika známých tváří zejména díky kolizi se soutěžemi ABL, si cestu na hernu našlo 38 hráček a hráčů. Ti si v kvalifikaci tohoto komerčnějšího dostaveníčka odehráli kvartet her na předem zvolené dráze a mohli si domů odnést jako po celou dobu průběhu klání za jakýchkoli pět striků v řadě obvyklou sladkou odměnu, případně při docílení striku čistého s kuželkou červené barvy na pozici první energetický či džusový nápoj a totéž i za dohoz jakéhokoli spare.

 Nejlepší dva hráči si zajistili přímý postup do finále, oba dosáhli shodu okolností jako jediný čtyřciferný součet, když své počínání na rovných 1000 bodů zaokrouhlil Michal Havelka, a ještě více a sice o 19 kuželek více měl oceněný vítěz kvalifikace Bohumil Brázda. Dalších 24 nejlepších postoupilo do semifinále, kde byli sestupně nasazeni na dráhy a odehráli další dvě hry od nuly při Play Off K.O. systémem, kdy pouze vítězi duelů mezi nejvýše, a naopak nejníže umístěnými měli jistotu finálové účasti. K nim poté přibyli ještě dva hráči jako Lucky Loser, tedy Ti, co sice museli sklonit hlavu před svými soupeři, avšak měli nejvyšší bodový součet. Těmi šťastnými se stali s 498 body Miroslav Nýč a Miroslav Holoubek, který dosáhl bodů 414. Prvním nepostupujícím byl Miroslav Jiránek, který si tak aspoň cenu útěchy odnesl, stejně tak jako Zdeněk Hrobský, jemuž tato pozice patřila po úvodních kvalifikačních hrách.

 Pro finále si podle umístění postupující šestnáctka nejlepších dráhy volila a odehrála závěrečné dvě hry na součet od nuly, ovšem včetně hry třetí, průměru her celodenního snažení. Zde nejvíce umu i štěstí předvedl Tomáš Brich, který v úvodu přemýšlel o odřeknutí startu ze zdravotních důvodů, aby valnou část kvalifikace dokonce poté odehrál s erárním vybavením. Nakonec mu tento handicap svým způsobem pomohl a součtem 732 bodů získává letos premiérově po Žižkovské skleněné kuželce i tu Proseckou coby vítěz. Druhý končí kvalifikační premiant Bohumil Brázda, který si počinkem 286 bodů ve finále odnáší i trofej coby autor Nejvyššího výkonu dne. Turnaj se tak stává historicky první, na němž i přes hojnou účast nebylo dosaženo žádného, byť devítkového maximálního výkonu 300 bodů…… Na stupínek bronzový poté vystoupal Albert Jarovský a ceny si odnesla jako obvykle celá nejlepší finálová osmička v pořadí Martin Palas, Michal Korbel, Josef Colon, Jaromír Makovec i Michal Havelka. Jako Nejlepší žena byla dekorována celkově desátá Krystyna Janočková.

 Sice mimo oceňované pozice skončil, avšak možná šťastnější k domovu upaloval Petr Vrba, neboť jeho kvalifikační počinek 284 bodů Nejvyšším výkonem nezůstal, ovšem stal se taženým výherním číslem a výkonem finančního Iron Bonus Specialu a neb se k němu nikdo nepřidal, náležela mu celá dvoutřetinová hodnota měšce a to krásných 4250,- Kč. Zbylá třetina a sice 2130,- se převádí na turnaj následný jako úvodní výše bonusu, takže s předpokládanou účastí na herně Bowlingu Vojkov ve čtvrtek 18. dubna by se mohlo při dubnové Říčanské Iron Desítce hrát o bezmála 3000,- Kč.

 Příští turnaj této série se odehraje klasicky opět v úterý a to 21. května s možností individuální či fixní předehrávky v pondělí 20. května, kam již je obsazovačka otevřena i aktualizována.

 Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

 Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, dvakrát Prosecké Iron Devítce, dvakrát Říčanské Iron Desítce, dvakrát Prosecké Iron Desítce, dvakrát Říčanskými Iron Dvojicemi, dvakrát Říčanské Iron Devítce, Strašnické Iron Devítce, dvakrát Strašnické Iron DUOjce, dvakrát Kamenické Iron Devítce, Dejvické Iron Devítce i Velikonočním Xbowling Iron Specialu jsme již na tuto akci nastřádali 32 000,- Kč.

Lukáš Obrusník si jen tak přišel zahrát


 V úterý 19. března se odehrál na herně Xbowlingu Prosek Duo letošní třetí turnaj celoroční série Prosecké Iron Devítky. V předjarním čase si od sportovního bowlingu přišlo odpočinout 45 hráček a hráčů a jako obvykle si velká část odnesla spoustu bonusových sladkostí i zdravějších nápojů oproti zvyklostem.

 Každý v kvalifikaci na při prezentaci vybrané dráze odehrál čtyři hry nedohazovaným devítkovým způsobem čili již při svrhnutí devíti kuželek prvním hodem měl automaticky strike. Hned trio hráčů v jejich součtu přesáhlo magickou hranici tisíce bodů, nejvíce o 35 kuželek to dokázal Antonín Matějka a stal se tak po zásluze oceněným kvalifikačním premiantem. 23 bodů k dobru měl Jaroslav Maňásek, a tak i on měl právo přímého postupu do finále, jehož se ani jeden z pánů nezřekl. Další čtyřiadvacítka v pořadí měla šanci probít se do her závěrečných v semifinálovém Play Off, kam jako poslední postupovala s 798 body Ingrid Liebichová Fantová, ale dopředu se postupu zřekla, z čehož měl doma radost manžel František (možná), ale určitě Pavel Vacek, který si semifinále díky 789 bodům zahrál rovněž. Prvním nepostupujícím, obdarovaným cenou útěchy se tak stal Tomáš Brich, což posléze potkalo ještě Martina Štětku, jemuž těsně unikla účast finálová.

 V semifinále na sebe narazí dvanáct dvojic vždy umístěných po kvalifikaci na nejvyšších, a naopak nejnižších postupových místech a odehrají dvě hry od nuly na součet a vítězi si zajistí finálovou účast. Ta se poštěstí ještě dvěma dalším šťastným, byť ve svých duelech neúspěšným, avšak s nejvyšším bodovým součtem a těmi pro tentokráte byli Vladimír Merva spolu s oslavencem Josefem Colonem. Pro následné finále si postupující dráhy již podle pořadí volí a hrají se závěrečné dvě hry od nuly na součet, ovšem je k nim přičítána hra třetí, celodenní průměrová. Zde svou i druhou turnajovou maximální devítkovou hru hodnoty 300 bodů zahrál oceněný autor Nejvyššího výkonu Lukáš Obrusník a katapultoval se tím na stupínek nejvyšší. Na to, že si přišel jen tak zahrát, odešel domů ověnčen nejen spoustou zajímavých cen, ale i březnovou Proseckou skleněnou kuželkou.

 Jeho součtu 793 bodů se nejvíce přiblížili stříbrný Jakub Šarišský díky 769 bodům a se 760 body bronzový nováček turnaje Petr Šenk. Do honorované osmičky nejlepších pronikli ještě Antonín Matějka, Petr Vrba, Jaroslav Maňásek, Vladimír Merva i Jan Štulc. Nejlepší ženou byla oceněna jediná dámská finálová účastnice, jedenáctá skončivší Jana Marešová.

 Během mazací pauzy byl losován i tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL, jehož výše byla v součtu s částkou z předchozích turnajů převáděnou a dnešní účastí na 7580,- Kč a vylosovaných 212 bodů zahrálo v kvalifikaci hned trio šťastlivců, a tak si svůj díl v hodnotě 1680,- Kč odnáší Jaromír Makovec, David Šota i Anička Bajgarová. Třetinový "zbytek" 2520,- Kč je převedeno na turnaj následný coby startovní výší, a tak se ve čtvrtek 21. března na herně Bowlingu Vojkov a Říčanské Iron Desítce bude hrát o zhruba 3100,- Kč, což není zase až tak nelákavé.

 Příští turnaj série je naplánován na úterý 16. dubna s možností opět pondělní předehrávky, a to jak rundou úvodní v 15:00 pevně danou či individuální po předchozí domluvě s pořadatelem. Obsazovačka tam je již otevřena i aktualizována.

 Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

 Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, dvakrát Prosecké Iron Devítce, Říčanské Iron Desítce, dvakrát Prosecké Iron Desítce, Říčanskými Iron Dvojicemi, Říčanské Iron Devítce, Strašnické Iron Devítce, Kamenické Iron Devítce i Dejvické Iron Devítce jsme již na tuto akci nastřádali 19 100,- Kč.

Historicky druhá nejvyšší účast na Prosecké Iron Devítce

 V úterý 20. února se odehrál na herně Xbowlingu Prosek Duo letošní druhý turnaj celoroční série Prosecké Iron Devítky, a to i s již využitou, nově zavedenou, kvalifikační pondělní přehrávkovou rundou. Ačkoli obsazovačka byla prapůvodně ještě více zaplněna, nakonec i 49 hráček a hráčů, co si přišli zahrát je druhým nejvyšším počtu účastníků a vlastně vůbec nejvyšším při nemožnosti využití všech drah, kdy od letošní sezóny lze turnajově využívat pouze dvoutřetinová kapacita herny.

 Díky i několika opakovaným startům jsme tak odpočtem ze startu každého vybrali 2600,- Kč, a tak po dvou odehraných turnajích (Prosecký Iron Special a právě Prosecká Iron Devítka) jsme nastřádali Charitě pro Evulku 4700,- Kč a to díky těm, co přišli a hráli, čímž již nyní všem patří velké díky.

 V kvalifikaci si každý odehrál na předem zvolené dráze čtyři hry nedohazovaným devítkovým způsobem a od letošního roku nově pouze dva nejúspěšnější hráči mají zajištěn přímý postup do finále. Těmi byli s 996 body Emil Krubert a oceněný vítěz Josef Colon s dokonce 1017 body. Další čtyřiadvacítka postoupila do vyřazovacích bojů semifinálových, kdy po mazací pauze sestupně na sebe naráží nejlepší s nejméně úspěšným a vítězi v součtu a porovnání dvou her pak postupují do finále. Ze všech prohravších pouze dva mají šanci s nejvyšším celkovým součtem postoupit coby Lucky Loser rovněž. Těmi šťastnými se stali Jaroslav Maňásek spolu s Jaromírem Makovcem, který v nervy drásajícím souboji sice těsně prohrál, ale ještě těsněji součtem 439 bodů o jednu jedinou kuželku do pozice oceněné první nepostupující odsunul Aničku Bajgarovou.

 Pro finále si postupující podle semifinálového pořadí dráhy volí a od letoška se nehraje ve třech hráčích na dráze, ale pouze ve dvou. Hrají se stále dvě hry od nuly na součet, ale je k nim navíc ještě připočtena hra třetí, celodenní průměrová. Zde jsme byli svědky znovu velmi zajímavých, vyrovnaných a hodnotných výkonů, aby pak nejvíce štěstí měl a umu i pevných nervů prokázal Ondřej Kvasnička a se součtem 792 bodů si odnáší kromě mnoha jiných cen vítězství a svou první skleněnou Proseckou kuželku. Na stupínek stříbrný odsunul svého oddílového parťáka Jakuba Šarišského, a to o pouhých 10 bodů. Třetí místo patřilo se součtem 753 bodů zástupci druhé nejpočetnější účastnivší se enklávy a sice Zelené síly, Martinu Hypiusovi. Do hodnocené osmičky poté pronikli ještě Josef Colon, Antonín Matějka, Petrové Pekár a Vrba i Jaroslav Mańásek. Nejlepší ženou se stala jediná dámská finalistka Krystyna Janočková a autorem Nejvyššího výkonu Jakub Marek, který již v kvalifikaci v pondělní předehrávce jako první zahrál maximální devítkovou hru hodnoty 300 bodů. Alespoň pivní cenu si odnesli zbývající dva "třístovkaři" a to Antonín Matějka i Martin Hypius.

 Před semifinále se losoval finanční IRON BONUS SPECIAL a ačkoli bylo opět taženo hodně hratelné číslo, výkonu 279 bodů v kvalifikaci nikdo nedosáhl, a tak se celý obnos výše 6310,- Kč znovu převádí na následný turnaj, jímž bude nejblíže ve čtvrtek 22. února na herně Bowlingu Vojkov turnaj kategorie B alias Říčanská Iron Desítka a kde i s předpokládanou účastí může překonat hranici 7000,- Kč.

 Příští turnaj série je naplánován klasicky na úterý a sice 19. března, kam je již obsazovačka otevřena a aktualizována.

Petr Pekár na Prosecké Iron Devítce z nových pravidel vytěžil nejvíc

 V úterý 23. ledna se letos poprvé na herně Xbowlingu Prosek Duo dostalo konečně už i na příznivce Prosecké Devítky, letos hrané s dovětkem Iron. Stejně jako u všech zde hraných turnajů i tohoto musí hráčky a hráči počítat bohužel jen s využitím dvoutřetinové kapacity drah, a tak v rámci spravedlnosti musela být anulována a znovu otevřena osazovačka, což některé ze stálých hráčů odradilo, a naopak přes několikerá upozornění dva přišli bez přihlášení. Naštěstí jsme se se vzniklou situací popasovali se ctí a dostalo se na všechny zájemce bez jakéhokoli prodlení.

 Nakonec si po marathónu všech možných mistrovství a nadto Prestige Tour přišlo odlehčenou formu bowlingu zahrát 42 hráček a hráčů, což oproti Vánočnímu klání je propad zhruba třetinový, ale fakticky odpovídající možnostem a podmínkám, za něž můžeme být rádi. Nově jsme zavedli alespoň přehrávkovou pondělní kvalifikační rundu, jíž prozatím nikdo nevyužil, avšak věřme, že i ta si své příznivce časem najde. Není prostě technicky možné, aby všichni zájemci startovali v úplně závěrečné kvalifikační rundě hlavního hracího dne, jak by si většina přála.

 I díky výše zmíněnému došlo k úpravě propozic, kdy se stále hrají čtyři kvalifikační hry nedohazovaným devítkovým způsobem, avšak do finále přímo postupují pouze dva nejlepší hráči, jimiž byli Petr Pekár a trochu překvapivě oceněný vítěz kvalifikace Petr Vrba. Semifinále zůstalo vyřazovacím K.O. systémem, ovšem snížil se počet postupujících na 24, kteří se spolu utkají o 12 finálových míst při porovnání součtu dvou her od nuly. Oproti loňsku se snížil i počet Lucky Loserů, tedy hráčů, byť ve svým duelech prohravších, avšak s největším součtem do finále postupujících rovněž. Ti jsou nově pouze dva a pro tentokrát se jimi stali Miloslava Suchánková a Pavel Javůrek. Ceny útěchy za první nepostupová místa do semifinále si odnesl elév turnaje Jiří Leskota a pro finále o pouhou jednu kuželku překvapivě Jakub Šarišský.

 Ve finále se hrají stále pouze dvě hry, hráči si na rozdíl od semifinále, kde jsou nasazováni podle pořadí, dráhy vybírají a k těmto dvěma hrám je přičítána třetí, jenž je průměrem her předchozích. Součet těchto tří her pak rozhodne o celkovém vítězi a tím se stal ten "nejmladší" z kompletně se účastnivšího se kvarteta družstva Zelené síly, Petr Pekár, jemuž právě vyšší průměr předchozích her dopomohl předstihnout ve finále výborně hrajícího Antonína Matějku. Alespoň bronzový stupínek uhájil kvalifikační premiant Petr Vrba. Do honorované osmičky nejúspěšnějších se dostali dále ještě Zdeno Štefánik, Jaromír Makovec, Martin Palas, Jakub Novák a Jan Štulc. Až těsně za nimi skončila Nejlepší žena večera a tou se nestala žádná jiná nežli Jana Marešová. Autorem Nejvyššího výkonu byl oceněn první držitel maximálních devítkových 300 bodů a tím byl Jakub Novák. Ve finále jej ještě doplnil Antonín Matějka.

 Bonusové ceny zůstaly nezměněny, a tak každý, kdo dokázal spojit pět striků v řadě devítkových i čistých, měl nárok na sladkou odměnu. Energetický nápoj si nárokoval ten, kdo dokázal zahrát čistý strike s kuželkou červené barvy postavené na pozici kuželky první a nově po vzoru Devítky dříve Vojkovské, nyní Říčanské i za dohození jakéhokoli splitu. Losoval se pochopitelně finanční IRON BONUS SPECIAL a tažené číslo 209 dokázali svou hrou dorovnat Jana Marešová i Miroslav Jiránek, a tak si oba odnesli třetinu obsahu čili 1650,- Kč. Zbylá část se převádí jako částka úvodní na následný turnaj, jímž byla hned ve středu 24. ledna na herně Xbowlingu Strašnice úvodní Strašnická Iron DUOjka.

 Jak bylo avizováno, turnaj spadá do věrnostního celoročního pořadí IRON DEVÍTKOVÁ TOUR 2024 aneb 5x 9 pokaždé jinak…. A byl již čtvrtým lednovým dostaveníčkem. Zbývá ještě historicky první Devítka Kamenická na herně Bowlingu Radava ve středu 31. ledna, kam jsou všichni samozřejmě srdečně zváni. Série čítá právě pět devítkových turnajů na pěti hernách a pro zařazení do celoročního pořadí je potřeba absolvovat alespoň pět startů na každém z nich. Mezi hráčky a hráče je poté rozděleno 60 000,- Kč polovinou věcnými cenami a druhou finančně a vítěz si poté odnese rovných 10 000,- Kč.

 V průběhu večera proběhlo rovněž ocenění nejúspěšnějších hráčů loňského celoročního pořadí, a to celá TOP 10 ještě nesoucí název Prosecká Popo Devítka. Vítězem se stal z jedné vody na sucho se sedmi starty při právě sedmero nejlepších započítávaných výsledcích Jakub Šarišský s 341 body před 320 body Martina Palase a třetí místo patřilo Janu Štulcovi za 313 bodů. Vítěz si kromě mnoha zajímavých cen odnesl nejen putovní pohár, ale i 1000,- Kč, stříbrný 600,- Kč a bronz byl ohodnocen 400,- Kč.

 Příští turnaj série se odehraje znovu klasicky v úterý a sice 20. února a obsazovačka tam je již pro případné zájemce otevřena.