Říčanské Iron Dvojice

www.obsazovacky.cz/turnaje/entry.php?lang=cz&id_turnaj=2250&rand=1377371162

Několikeré vítězství v kvalifikaci konečně zúročeno i v turnajové

 V pondělí 6. května se odehrál za účasti dvanácti párů pátý letošní turnaj Říčanských Iron Dvojic na herně Bowlingu Vojkov. Každá si jako obvykle v kvalifikaci odehrála šestero her na jedné, při prezentaci zvolené dráze, a to systémem Baker, tedy způsobem netradičním a tím, že spoluhráči se střídali pravidelně po každém frame. Kvartet s nejlepším součtem a to včetně 4 bodů ke každé hře coby dámského handicapu poté postoupil přímo do finále, neboť počet účastnivších se dvojic stále ještě neumožňuje odehrát plnohodnotné dvoustupňové semifinále.

 Nejlépe zahráli jako již po několikáté Ladislav Šimánek s Jánem Ďaďem a stali se tak oceněnými vítězi kvalifikace. Semifinále se netýkalo ani páru Michal Korbel se Štěpánem Blaškou, Jaromíra Malce st. spolu s Gabrielou Malcovou a Ondřeje Kvasničky s Jakubem Šarišským. Ti se však bohorovně svého práva ve prospěch Kateřiny Šponerové a Lukáše Gurgula zřekli, aby nakonec byli rádi aspoň za poslední čtvrté postupové místo do závěrečných čtyřech her.

 Hrálo se tedy opět pouze jediné semifinále, kam postoupila zbylá osmička účastníků a přesně polovina, tedy čtyři dvojice se přidaly k přímo postupujícím. Ještě před vypuknutím bojů semifinálových, kdy jsou hrány čtyři hry od nuly na součet, nadto odstoupil z pracovních důvodů pár Alena Sovová a Vladimír Tančák, tudíž o finálovou účast poté přišlo pouze trio v semifinále nejméně úspěšných.

 V semifinále jsou páry na dráhy nasazovány podle kvalifikačního pořadí, pro finále si již podle pořadí pro změnu volí, a ještě v jeho samotném úvodu z blíže nespecifikovaných důvodů odstoupila i dvojice původně přímo postupující a sice Lukáš Gurgul s Kateřinou Šponerovou, takže původně první nepostupující Jiří Egert s Janem Fleischmannem st. znovu z bagů vybalili bowlingové náčiní, a i oni si zahráli finálové rozuzlení. Cena útěchy za první nepostupové místo tak připadla Luďku Hrnčířovi a Martinu Kleimanovi.

 Jirku s Honzou nečekané prodloužení soutěžního večera motivovalo natolik, že zvládli vyválčit téměř pódiové umístění. To si však pro sebe tentokráte rezervovala šestice pánů klanu BT Notaxa, když bronzový stupínek patřil Jakubu Šarišskému s Ondřejem Kvasničkou, a to i přes to, že zahráli turnajový Nejvyšší výkon hodnoty 257 bodů, za což byli rovněž po zásluze odměněni. Stříbrný stupínek přes počáteční personální nejistotu nakonec uzmuli Jaromír Malec ml. s Martinem Valou a poprvé si slávu vítězů nejen v kvalifikaci, ale i po ukončení turnaje vychutnali Ladislav Šimánek s Jánem Ďaďem, když jejich finálových 829 bodů bylo nedostižných. Oceněny byli i dvojice na pátém a šestém místě, tedy Michal Korbel se Štěpánem Blaškou, respektive Jakub Novák a Tomáš Brich.

 Po kvalifikaci byl opět losován zdomácnělý finanční Iron Bonus Special, ale ačkoli příliš nechybělo, ani dnes výherní výkon 135 bodů nezahrál, tudíž celý aktuální obsah měšce hodnoty 5210,- Kč je přesunut znovu na turnaj následný, jímž bude pro změnu Strašnická Iron DUOjka již ve sváteční středu 8. května na herně Strašnického Xbowlingu a kde se bude hrát díky předpokládané účasti o přibližně 5700,- Kč, což je jistojistě lákadlem solidním.

 Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

 Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, dvakrát Prosecké Iron Devítce, třikrát Říčanské Iron Desítce, třikrát Prosecké Iron Desítce, třikrát Říčanskými Iron Dvojicemi, třikrát Říčanské Iron Devítce, dvakrát Strašnické Iron Devítce, dvakrát Strašnické Iron DUOjce, dvakrát Kamenické Iron Devítce, Dejvické Iron Devítce i Velikonočním Xbowling Iron Specialu jsme již na tuto akci nastřádali 39 700,- Kč.

 Další, v pořadí již šestý letošní turnaj série je plánován klasicky na pondělí a sice 10. června, kam je již obsazovačka otevřena i aktualizována a všichni srdečně zváni.

Na Říčanských Iron Dvojicích po euforii přišlo vystřízlivění

 V pondělí 15. dubna se odehrál čtvrtý letošní turnaj nové celoroční série Říčanských Iron Dvojic na herně Bowlingu Vojkov. Po minulém měsíci, kdy účast atakovala rekordní hranici a zaplněnost obou stěžejních kvalifikačních rund, tentokráte díky pracovním povinnostem, zdravotním indispozicím i souběžně hraným ligovým soutěžím opět rapidně klesla, a tak jsme přivítali rovnou desítku účastnivších se párů.

 I díky tomu jsme opět upravili sytém turnaje, a tak nejlepší dvě dvojice po kvalifikaci postoupily přímo do finále a zbylé odehrály semifinále, kde se rozhodlo, která dvě se pro tentokráte s turnajem již rozloučí. Hraje se zde stejným způsobem jako již bohužel zaniklá DUOjka Prosecká v loňském ročníku na herně Xbowlingu Prosek Duo, tedy spoluhráči hrají jako jeden hráč stylem Baker a střídají se pravidelně po každém frame. Dámám je ke každé hře připočítáván pomocný handicap 4 kuželek a v kvalifikaci si všichni odehrají šestero her, v semifinále i finále poté po hrách čtyřech.

 V kvalifikaci nejvíce zazářili Ladislav Šimánek s Jánem Ďaďem, když jejich součet 1333 bodů je více jak úctyhodný a opravdu po zásluze se tak stali oceněnými vítězi úvodu turnaje. Zajistili si tak přímou finálovou účast, stejně jako druzí všudybylové Ondřej Kvasnička s Jakubem Šarišským. Ostatní zabojovali o svou finálovou účast, kam se však dvěma párům postoupit již nepovedlo a těmi, kdo si odnesli aspoň cenu útěchy byli Anežka Lencová s Jaroslavem Běhalem.

 I závěrečné finálové hry, pro něž si postupující podle semifinálového pořadí dráhy volí, skýtaly zajímavou podívanou, ovšem ačkoli Ladislav Šimánek s Jánem Ďaďem znovu hráli v podobném duchu, na vyšší, nežli stříbrný stupínek jejich hry součtem 764 bodů nestačily, protože 844 bodů zahráli Jaromír Malec ml. spolu s Martinem Valou, a právě oni se tak stávají dubnovými vítězi. Na stupínek bronzový Lukáši Gurgulovi pomohla Kateřina Šponerová a rozbili tím po delším čase hegemonii turnajových Notaxáckých medailistů. Oceněna byla šestice nejlepších párů a nadto mimo vítězů kvalifikace i autoři Nejvyššího výkonu, jimiž byli shodou okolností znovu Ladislav Šimánek a Ján Ďaďo a to za kvalifikační počinek hodnoty 279 bodů.

 Losován byl i tradiční finanční Iron Bonus Special, avšak hratelného výkonu 232 bodů nikdo v kvalifikaci nedosáhl, celý obsah v hodnotě 5540,- Kč je tak přesunut na turnaj následný, jímž bude hned druhý den a sice v úterý 16. dubna na herně Xbowlingu Prosek Duo hraná Prosecká Iron Devítka.

 Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

 Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, Prosecké Iron Devítce, dvakrát Říčanské Iron Desítce, dvakrát Prosecké Iron Desítce, dvakrát Říčanskými Iron Dvojicemi, dvakrát Říčanské Iron Devítce, Strašnické Iron Devítce, dvakrát Strašnické Iron DUOjce, dvakrát Kamenické Iron Devítce, Dejvické Iron Devítce i Velikonočním Xbowling Iron Specialu jsme již na tuto akci nastřádali 29 900,- Kč.

 Příští turnaj série se uskuteční opět v pondělí a sice 6. května, kam je již obsazovačka otevřena i aktualizována a všichni i nově příchozí srdečně zváni.

Aspoň, že Říčanské Iron Dvojice získávají na oblibě

 V pondělí 25. března se odehrál v pořadí třetí letošní turnaj nové celoroční série na herně Bowlingu Vojkov a sice Říčanské Iron Dvojice. Hraje se v podstatě stejným formátem, jako nuceně ukončené a velmi oblíbené Prosecké ProShop Dvojice na herně Xbowlingu Prosek Duo loňské sezóny, a i zde již pomaličku turnaj získává na vyšší oblibě. Tentokráte dorazila patnáctka párů, což je oproti měsíci předešlému třetinový nárůst.

 Všechny dvojice si v kvalifikaci odehrály na při prezentaci zvolené dráze šestici her, a to netradičním způsobem, kdy spoluhráči hrají jako jeden hráč a střídají se pravidelně po každém frame. I s touto účastí ještě všichni postoupili do dalších her semifinálových a těch se hrálo hned kvarteto. Zde jsou páry podle pořadí kvalifikačního na dráhy sestupně nasazeny a poprvé se hrála semifinále dvě, když nejlepších osm následného součtu čtyřech her postoupilo do finále. Stále platí a platit bude, že dámy mají ke každé hře připočten po bodu celého turnaje pomocný čtyřbodový handicap, hrají-li dvě společně, mají bonus rovnou osmibodový.

 Finále se hrálo rovněž na čtyři hry od nuly na součet a zde si již postupující dráhy volí. V kvalifikaci byli nejúspěšnější Jaromír Malec ml. s Martinem Valou díky součtu 1223 bodů, ale neměli to vůbec jednoduché, když další v pořadí jim dýchali nejen na záda a to součty 1219, respektive 1217 bodů, avšak ocenění jim nesebral již nikdo. Po zajímavém semifinále museli svá bowlingová fidlátka znovu rozbalit Jiří Egert s Janem Fleischmannem st., když se stali součtem 721 bodů posledními finalisty, naopak cena útěchy coby prvním nepostupujícím připadla páru Bohumil Brázda a Tomáš Brich.

 Ve finále, byť již na sušších drahách bylo stále na co koukat a jako by se členi klanu BT Notaxo domluvili, obsadili nejen že nejvyšší příčky, ale dokonce úplně ve stejném pořadí, jako na turnaji únorovém. Podruhé za sebou tak zde triumfují nedávný vítěz místní Říčanské Iron Desítky Ondřej Kvasnička spolu s Jakubem Šarišským před dvojicí Ladislav Šimánek a Ján Ďaďo, bronz rádi brali Jaromír Malec ml. s Martinem Valou. Oceněnými autory Nejvyššího výkonu byli za kvalifikační počinek 267 bodů Jaromír Malec st. a Gabriela Malcová. Oceněna byla pochopitelně i celá finálová šestice nejlepších.

 V pauze bylo taženo i výherní číslo finančního Iron Bonus Specialu, ačkoli tentokráte se ukázalo jako nevýherním, když 87 bodů je skutečně málo. Částka 1620,- Kč se tak převádí na turnaj následný jako úvodní bonus Kamenické Iron Devítky, hrané ve středu 27. března na herně Bowlingu Radava, kde tím pádem přesáhne částku 2000,- Kč.

 Příští turnaj je po posunu původního termínu naplánován na obvyklé pondělí a to 15. dubna, kam je již obsazovačka otevřena a aktualizována. Díky konzultaci s většinou hráčského pléna dojde od tohoto hracího den k drobné úpravě hracího systému a bude zkrácen počet semifinálových her, naopak přibude hra průměrová, čímž budou zatraktivněny i hry již kvalifikační.

 Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

 Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, Prosecké Iron Devítce, dvakrát Říčanské Iron Desítce, dvakrát Prosecké Iron Desítce, dvakrát Říčanskými Iron Dvojicemi, Říčanské Iron Devítce, Strašnické Iron Devítce, Kamenické Iron Devítce i Dejvické Iron Devítce jsme již na tuto akci nastřádali 21 950,- Kč.

Fantomové Dvojic vítězí i na Říčanských

 V pondělí 26. února se odehrál druhý turnaj Říčanských Iron Dvojic, tedy turnaje párů hraných netradičním způsobem se střídáním spoluhráčů hrajících coby jeden hráč po každém frame během všech her. Turnaj je v podstatě přesunutou velmi úspěšnou Proseckou Popo DUOjkou z loňské sezóny z herny Xbowlingu Prosek Duo a hranou totožným formátem, i když své oblíbence si nucenou změnou destinace získává jen pozvolna, a tak tentokráte dorazila pouze desítka párů různého složení.

 Po interpelacích minulých jsme dámám přidali ke každé hře pomocný handicap čtyřech bodů, což i do pořadí několikrát zasáhlo. Každá z dvojic si v kvalifikaci na při prezentaci zvolené dráze odehrála šestici úvodních her, které rozhodly o pořadí pro následné semifinále a zejména to, jaké dva páry mají zajištěn přímý postup do finále. Díky nižší účasti jsme stejně jako v měsíci lednu upustili od dvou semifinálových rund, neb ty prozatím postrádají smysl. Vítězi kvalifikace a jasnými postupujícími byli Petr Pekár a Miroslav Nýč se součtem 1274 bodů, ovšem na dalších pozicích se děly věci. V rozmezí jedné kuželky se poskládaly dvojice Stanislav Semerák s Monikou Semerákovou, Ladislav Šimánek a Ján Ďaďo a pouhá jediná k dobru pár Ondřej Kvasnička s Jakubem Šarišským poslala jako druhé přímo do finále.

 Ostatní podle pořadí kvalifikačního byli na dráhy sestupně nasazeni a odehráli kvartet her od nuly na součet a úspěšnější šestice si zajistila postup do finále. Těmi, kteří byli nakonec bez finále a coby ocenění první nepostupujícími, se stali Emil Krubert s Hanou Šulcovou. Pro finále si postupující obligátně dle semifinálového pořadí dráhy již volí a hrají se závěrečné čtyři hry od nuly na součet. Zde excelovali Ondřej Kvasnička i Jakub Šarišský a zejména hrou 290 bodů si v podstatě zajistili vítězství a rovněž ocenění coby Nejvyšší výkon večera. Druzí končí Ladislav Šimánek s Jánem Ďaďem a bronz rádi berou Jaromír Malec ml. spolu s Martinem Valou. Členové klanu BT Notaxo si výsledkově nakonec udělali večer sami pro sebe, když jim patřilo prvních pět pozic konečného pořadí, a tak věřme, že ostatní jim to příště a sice 25. března klasicky zde pro dvojice v pondělí nedarují a přivítáme třeba i tváře, když ne úplně nové, tak alespoň staronové.

 V pauze se losoval i finanční Iron Bonus Special a po minulých místních hodech na Říčanské Iron Desítce svého majitele díky taženému číslu 110 nenalezl, a tudíž je jeho obsah v hodnotě 3560,- Kč přesunut na turnaj následný, jímž je ve středu 28. února na herně Bowlingu Radava Kamenická Iron Devítka a kde se tedy s předpokládanou účastí bude losovat o zhruba 4200,- Kč.

 Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů, takže částka by se měla pohybovat v o dost vyšší hodnotě. Po již odehraných turnajích (Prosecký Iron Special, Prosecká Iron Devítka, Říčanské Iron Desítce, Prosecké Iron Desítce a tomto turnaji) jsme díky Vám nasbírali již 9050,- Kč.

Devět (nejvěrnějších) dvojic dorazilo podpořit zrod nové turnajové série

 V pondělí 29. ledna odstartovala jediná z nových turnajových sérií na herně Říčanského Bowlingu Vojkov a sice Říčanské Iron Dvojice. Jako u každé nové turnajové série je těžko odhadnutelné, jaký zájem u hráčské populace vzbudí a už jen samotný rozjezd a dostání se do povědomí nějaký čas trvá. Nakonec se během historické premiéry založilo devět základních kamenů v podobě devíti různě složených zúčastnivších se párů, které rovněž přišli do neznáma, za což a jejich podporu jim patří velké díky.

 Nicméně systém turnaje samotný velkou neznámou nebyl, hraje se podle stejných pravidel a not jako bohužel zaniklá oblíbená Prosecká Popo DUOjka z loňské sezóny na herně Střížkovského Xbowlingu Prosek Duo čili jinými slovy byla přestěhována na hernu právě tuto. Tudíž se utkávají páry libovolného složení, kdy se spoluhráči při hře netradičním způsobem, tedy systémem Baker, střídají jako jeden hráč po každém frame. V kvalifikaci odehrají na při prezentaci zvolené si dráze šest her a každou novou si pořadí mohou i nemusí měnit. Šestnáct nejlepších dvojic postupuje do semifinále, kde podle kvalifikačního pořadí jsou nasazeny na dráhy a odehrají nové čtyři hry na součet od nuly a lepší polovina poté postupuje do finále. I tam se hrají čtyři hry od nuly na součet a zde si postupující již dráhy podle pořadí semifinálového volí sami.

 Pro nižší lednovou účast jsme poprvé sáhli avizované k úpravě a zredukování oceněných, a tak se oproti klasické osmičce nejlepších mohla z cen radovat pouze šestice. Operativně se upravil i hrací systém, a tak oceněný vítězi kvalifikace, jimiž byli Martin Russ s Lukášem Obrusníkem, měli zajištěný přímý postup do finále a hrálo se pouze jedno semifinále, kam patřilo zbývajících osm dvojic. Pánové se však svého postupu zřekli, a tak semifinále absolvovat nemuseli druzí v kvalifikačním pořadí a sice Petr Pekár s Martinem Hypiusem. Ostatní měli kvartet her na to vyvarovat se pozici Černého Petra, tedy pár s nejmenším bodovým součtem turnaj před branami semifinále opustil. Tím se stali Emil Krubert s Hanou Šulcovou a odvezli si k domovu alespoň cenu útěchy.

 Už v semifinále své možnosti a souznění naznačil manželský pár Jaromíra staršího a Gabriely Malcových, když zahráli Nejvyšší výkon turnaje a to 279 bodů a kvalitní hrou dokráčeli i ve finále k celkovému triumfu, když na pozici stříbrné udrželi rovněž výborně hrajícího synátora v páru s Martinem Valou o 10 kuželek. Bronzový stupínek poté obsadili nestoři Jiří Egert s Janem Fleischmannnem st... Ti pro změnu o jediný bodík nechali za svými zády další manželský pár a sice Stanislava s Monikou Semerákovými.

 V průběhu semifinálových soubojů se losoval i zde finanční IRON BONUS SPECIAL, jenž byl na hodnotě 1830,- Kč a taženo bylo číslo 266. Přesně tohoto výkonu však žádná dvojice v kvalifikaci nedosáhla, a tak je bonus přesunut na nejbližší následný turnaj, jímž je další z novinkových pořadatelem organizovaných a sice poslední čekající na svou premiéru a současně uzavírající lednový program, a to Kamenická Iron Devítka na herně Bowlingu Radava ve středu 31. ledna. S účastí tam očekávanou by se mohl bonus dostat na částku kolem 2500,- Kč, což už je pro případného výherce zpestření ne nezajímavé.

 Jak bylo dopředu slibováno, tohoto večera proběhlo i ocenění hráčů spadajících do věrnostního žebříčku "Vojkovská Dvoukoruna", tedy evidující starty na dvou turnajových sériích loňského roku na Bowlingu Vojkov. V letošním roce nese již název "Vojkovský čtvrťák" s cenami rovněž navýšenými. Podle počtu startů bylo každé jméno hráče do osudí tolikrát vloženo a losovalo se pět věcných cen. Kalendář na letošní rok s bowlingovou tématikou z místního turnajového prostředí si odnesl Petr Pekár, bezdrátová sluchátka Ladislav Šimánek, videokameru Sony HDR-CX545 Jan Fleischmann st. a poukázku na 3000,- Kč Jan Štulc.

 Další turnaj série je naplánován na pro místní dvojice obligátní pondělí a to 26. února, kde po apelu hráček i hráčů dojde k jedné dílčí úpravě propozic, a to ačkoli se dosud dvojice ať už sčítané či netradiční hrály bez jakýchkoli pomocných handicapů, zde poprvé dámy budou ke svým výkonům připočítávat 4 body za hru. V případě, že ve dvojici budou obě zástupkyně něžnějšího pohlaví, mají ke každé hře k dobru 8 bodů