Prosecká ProShop Desítka

Poslední Prosecká ProShop Desítka Lukáši Gurgulovi

 Úvodní prosincovou neděli, tedy 3. 12., se odehrál na herně Xbowlingu Prosek Duo poslední letošní turnaj jediného kategorie A z těch jednodenních a sice Prosecká ProShop Desítka. Za účasti rovných čtyřiceti hráčů bylo aplikováno téže mazání jako současně stejný den v dopoledních hodinách odehrané závěrečné kolo Extraligy ČBL skupiny Západ a sice střední model BANK 2 40 M6. Ačkoli se jevil jako z kategorie jednodušších, ne každý obvykle na něj našel ten správný recept, a tak i výkony byly rozdílné.

 Všichni v kvalifikaci odehráli na páru drah dle vlastního výběru pět her a poté nejlepší třináctka postoupila přímo do finále. Posledním, kdo měl to štěstí, byl s 919 body v součtu her a handicapů Jan Štulc, oproti tomu 913 bodů poté již poslalo Tomáše Bricha do hry poslední naděje, tedy Desperáda, žel pro něj samotného neúspěšného. To se hraje pouze na jednu jedinou hru a sice bez handicapu a tréninku, stále ovšem stejně jako celý turnaj, americkým způsobem. Hráči na místě 14. až 21. po kvalifikaci jsou na dráhy nasazeni a nejúspěšnější trio si poté postup do finále zajistí rovněž. Těmi se stali Albert Jarovský, Martin Vala a Lukáš Gurgul. Těsně o jedinou kuželku postup unikl Jaromíru Makovcovi, který tak obdržel alespoň cenu útěchy v podobě slevy na startovném, stejně jako Martin Palas coby první nepostupující do Desperáda vůbec. Kvalifikačním premiantem a oceněným vítězem byl oproti tomu Josef Colon.

 Pro finále si již hráči dráhy podle pořadí opět volí a hrají závěrečné tři hry od nuly na součet včetně handicapů. Tam se Josefu Colonovi dařilo nadále a když už to vypadalo, že se svým součtem 603 bodů zvítězí i v celém turnaji, na nejposledněji dohrávaném páru drah se pochlapil Lukáš Gurgul, jehož správně nakoplo úspěšné Desperádo a nakonec právě on v turnaji vítězí a to se součtem 642 bodů. Třetí místo patřilo současně Nejlepší ženě turnaje Krystyně Janočkové a do hodnocené osmičky proklouzli ještě Zdeněk Prokop, další desperadista Martin Vala, Jana Marešová, poslední úspěšný reparátor Albert Jarovský i Miloslava Suchánková. Autorem Nejvyššího výkonu nebyl oceněn nikdo jiný, než s 242 body Josef Colon a ceny za kategorie doplňkové si v P150 odnesl Lukáš Vojáček a za P165 Martin Vala.

 V jedné z mazacích přestávek se losoval i tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL, ale tentokráte dík taženému číslu 84 nebylo nikomu přáno, a tak se celá částka 3790,- Kč přesouvá na turnaj následný, jímž je na téže herně již v úterý 5. prosince odložený listopadový turnaj série Prosecké Popo DUOjky a tam se bude hrát v součtu s účastí předpokládanou o zhruba 4700,- Kč. I tam volná místečka nalézti ještě lze, tudíž jsou všichni srdečně zváni.

 Proběhlo i losovaní bonusových věcných cen, podle pořadí kvalifikačního a zde se štěstí usmálo na Davida Šotu, který si odnáší nástěnný kalendář s bowlingovou tématikou na následný rok, Puff & Ball a čistící dečku na bowlingovou kouli Krystyna Janočková a poukaz na bowlingové vybavení do ProShopu Jana Macka v hodnotě 1500,- Kč uzmul Lukáš Lacko.

 V celoročním pořadí nakonec na nejvyšší stupínek vystoupal Josef Colon s 347 body ze sedmi nejlepšími výsledky z celého kalendářního roku, stříbrná pozice patří Krystyně Janočkové za 328 bodů a o pozici bronzové při shodných 305 bodech rozhodl vyšší počet lepších umístění před Lukášem Gurgulem pro Bohumila Brázdu. Oceněna bude celá nejlepší desítka hráčů a to na turnaji úvodním nové série roku 2024.

 Ten se s lehce změněným názvem Prosecká Iron Desítka odehraje poslední lednovou neděli 28. 1. 2024. Obsazovačka je tam již otevřena a aktivní, a i zde hráče upozorňujeme, že nejen, že propozice doznají určitých změn, hlavně však přihlášení do turnaje není automatické a klasickým přepisem jako doposud, ale kdo si přijít zahrát bude chtít, musí se opravdu i přihlásit. A tak již to bude nastálo a u všech turnajových sérií. Turnaj, stejně jako všechny zde pořádané, budou hrány již jen na osmi drahách maximálně, o místa zejména v pozdějších rundách bude celkem boj, takže nenechávejte registraci na poslední chvíli

Viry, ligy a spol. kosí Proseckou Desítku

 První neděle v měsíci, tedy 5. listopadu, patřila ve večerních hodinách na herně Xbowlingu Prosek Duo předposlednímu letošnímu turnaji ze série Prosecké ProShop Desítky. Tento, letos jediný hraný s parametry nejvyšší kategorie A, tedy nepostrádající americký způsob hry a změny mazacích modelů. Tentokráte se opět hrálo na témže jako v dopoledních hodinách Extraliga ČBL Západ skupina B a sice pro většinu neznámý model BANK 2 M2 a bohužel podle toho výsledky v obou soutěžích rovněž vypadaly.

 Ne každý se hrou i hlavou s těžším, a hlavně ne častým grafem srovnal, a tak jsme se dočkali bohužel sem tam i hodně nepříjemných egoistických reakcí. Zároveň i účast byla tentokráte zklamáním, když ještě několik hodin před zahájením turnajového klání praskala obsazovačka ve švech, aby pak během několika okamžiků vzalo vše za své, a tak na hernu cestu našla po dlouhých měsících nejslabší účast a sice 29 hráček a hráčů.

 Všichni si v kvalifikaci na předem zvolených párech drah odehráli pětici her kvalifikačních, aby poté nejlepší třináctka tradičně postupuje do následného finále. Nakonec měl štěstí i hráč čtrnáctý, tedy hráčka, a to Dagmar Prokopová se součtem 875 bodů, a to díky tomu, že postupující Bohumil Brázda se ze zdravotních důvodů rozhodl v soutěži nadále nepokračovat. Další osmička hráčů v pořadí kvalifikace si po mazací pauze vyzkoušela úskalí hry "poslední naděje", tedy Desperáta, kde jsou podle umístění postupující na dráhy nasazeni a hrají jednu jedinou hru americkým způsobem, ovšem bez tréninku a pomocných handicapů a pouze trio nejlepších si zajistí postup do finálového završení rovněž. Těmi opravdu šťastnými byli se 187 body Lukáš Gurgul a shodně díky 165 bodům Jakub Novák i nováček Miloš Parkan. Naopak jediná kuželka chyběla Štěpánu Blaškovi, který se tak stal prvním nepostupujícím do finále a oceněným cenou útěchy stejně jako Jan Štulc, kterého tentýž osud potkal před branami Desperáta.

 Než proběhlo závěrečné završení večera, losoval se již očekávaný finanční IRON BONUS SPECIAL, jenž již několikero turnajů nenalezl opět svého majitele, a tak pozvolna nabývá na výši. Účastí a součtem z minulých klání již o 60,- Kč překonal hranici 5000,- Kč a bude se nadále zvyšovat, neb ani tentokráte díky taženému číslu 21 tohoto výkonu nikdo nedosáhl, a tak se přesouvá na následný další turnaj, jímž bude na téže herně, tedy Xbowlingu Prosek Duo, v úterý 14. listopadu Prosecká Popo Devítka, kde se i díky předpokládané účasti bude zřejmě hrát o bezmála 5900,- Kč.

 Finále se hraje na součet tří her od nuly, stejně jako kvalifikace včetně pomocných handicapů a ty i tentokráte se ukázaly výraznou vzpruhou a podporou pro hráče takto zvýhodněných. Nejlepší mix bonusových bodů a vlastního umu předvedl Vladimír Baborovský, který se součtem 595 bodů vítězí a odnáší si mnoho hodnotných cen, finanční prémii i poukázku na bowlingové vybavení do ProShopu Jana Macka. Rovněž doplňková kategorie P165 patřila témuž vítězi. Stříbrnou pozici obsadil Zdeněk Prokop před současně Nejlepší ženou turnaje Krystynou Janočkovou a hodnocenou osmičku doplňují ještě sestupně oceněný vítěz kvalifikace Josef Colon, Miloš Parkan, Martin Palas, Dušan Kovařík a Petr Pekár.

 Druhou doplňkovou kategorii, tedy P150, ovládl Radek Rozporka a autorem Nejvyššího výkonu ještě z kvalifikace se stal se 236 body Štěpán Blaška. V celoročním průběžném pořadí povyskočil i díky odpočtům nejméně úspěšných účastí, při alespoň jednom startu již 76 hráček a hráčů, na vedoucí pozici s 341 body Josef Colon, druhá je Krystyna Janočková s body 312 a 305 bodů prozatím posunulo na stupínek bronzový Bohumila Brázdu

 V průběhu večera byl ještě oceněn i Martin Palas, coby vítěz měsíčního pořadí za říjen 2023 ve věrnostním žebříčku Xbowling Iron (Wo)man, kdy svou účast už aspoň na jakýkoli jeden ze započítávaných turnajů našlo 216 hráček či hráčů.

 Poslední možnost získat body za účast či konto navýšit mají hráči na turnaji letos derniérovém a to znovu úvodní neděli měsíce již závěrečného měsíce roku, tedy 3. prosince, kde mazací model bude znovu tentýž jako na přechozí hrané Extralize ČBL a kam je již obsazovačka otevřena a aktualizována.

 Závěrem připomínáme zejména dychtivcům aktuálních a průběžných výsledků, že i tento turnaj byl a bude výsledkově dokumentován online způsobem, a to na odkazu: www.iron-special.cz/online-vysledky-turnaju/

Kondoři slaví triple na Prosecké ProShop Desítce

 V neděli 8. října otevřel desátý turnajový měsíc na herně Xbowlingu Prosek Duo jediný letošní pravidelný turnaj kategorie A a sice Prosecká ProShop Desítka. Zahrát si americkým způsobem a po změně mazacího modelu na stejný, jako absolvovala v dopoledních hodinách družstva Juniorské ligy ČBL, tedy Abbey Road, přišla na rovná čtyřiatřicítka hráček a hráčů.

 Všichni v kvalifikaci odehráli klasických pět her vlastně poprvé na drahách ošetřených mazačkou Flexi, na předem vybraném páru drah a v součtu s pomocnými handicapy, jež již byly lehce upraveny do parametrů nových propozic příštího soutěžního ročníku, si pak nejlepší třináctka zajistila postup do finále. Úplně nejúspěšnějším byl přes zdravotní neduh, byť i pro obouručného hráče důležitého prstu, Petr Horáček, když jeho součet bez jakékoli přípomoci činil 990 bodů. Po zásluze byl oceněn coby vítězem kvalifikace. Posledním, kdo získal přímý postup, byl s 920 body Dušan Kovařík, těsně postoupili s body 921 Ingrid Liebichová i Bohumil Brázda. Naopak do hry poslední naděje, tedy Desperáta, již musel David Rain a jako poslední měl šanci zabojovat o finále ještě Jaromír Makovec, oproti tomu nováček turnaje Zdeněk Prokop si odnesl alespoň cenu útěchy jako první nepostupující z kvalifikace.

 V Desperátu hrají hráči od místa 14. do 21., jsou nasazeni na dráhy sestupně a hrají jednu hru stále sice americkým způsobem, ale bez handicapů i tréninku a nejlepší trojice si tím vybojuje finálovou účast. Těmi, kteří to dokázali tentokrát, byla Lenka Blažková a Martinové Palas a Vala. Třetí do party a sice Hypius, byl bohužel již prvním nepostupujícím, a tak alespoň cenou útěchy i on potěšen a oceněn byl.

 Nežli ovšem samotná hra naděje proběhla, losoval se finanční IRON BONUS SPECIAL, jenž poprvé o 250,- Kč překonal desetitisícovou hranici, ale ani tentokráte majitele nenalezl, neboť k jeho zisku bylo v kvalifikaci potřeba zahrát hru hodnoty 289 bodů… Převádí se tak znovu na následný turnaj, jímž je v úterý 10. října na herně Xbowlingu Strašnice Strašnická Popo Devítka. Tam se v součtu s předpokládanou účastí bude soutěžit přibližně o 10 900,- Kč

 Druhým losováním byla coby cena poukaz na zboží do ProShopu Jana Macka v hodnotě 1000,- Kč a stěžejní bylo pořadí po kvalifikaci. Šťastným výhercem se stal Josef Hladík a následně trojice nejrychlejších získala i parkovné během turnaje zdarma.

 Pro finále si již jako obvykle postupující dráhy podle kvalifikačního pořadí volili sami a odehráli poté na páru drah závěrečné tři hry od nuly na součet již opět včetně handicapu. Úroveň přes neznalost mazacího modelu byla výborná, ovšem největší spokojeností nakonec zářilo osazenstvo Lemurů, potažmo Kondorů, když zástupci tohoto ligového družstva obsadili hned kvarteto z nejvyšších pěti míst závěrečného pořadí. Vítězem se stal Antonín Matějka se součtem 673 bodů před Josefem Colonem (637 bodů) a na bronzový stupínek se díky 606 bodům propracoval Albert Jarovský. Čtvrtá skončila a na místo páté odsunula Krystynu Janočkovou o jedinou kuželku Miloslava Suchánková, která se tím stala nejen Nejlepší ženou, ale i vítězkou doplňkové kategorie P165.

 Další žena a sice Lenka Blažková poté zvítězila v nižší kategorii P150. Zkrátka nepřišel, tedy neodešel ani Petr Pekár coby autor Nejvyššího výkonu hodnoty 247 bodů, a i zbytek oceňované osmičky nejlepších, a to Martin Vala, Petr Horáček i Štěpán Blaška.

 Předposlední letošní turnaj série je naplánován na 5. listopadu a obsazovačka tam je již otevřena a aktualizována. S volbou mazacího modelu opět počkáme na specifikaci ČBL, neboť téhož dne je na programu současně i Extraliga, tentokráte však Západ dospělácká, takže i my použijeme tentýž model. Zveřejněn a konkretizován bude co nejdříve, co vejde ve známost pro předcházející sportovním klání.

Nejlepší "obouručák samouk" jasně dominoval Prosecké ProShop Desítce

 V neděli 10. září se odehrál letošní již devátý turnaj celoroční série Prosecké ProShop Desítky na herně Xbowlingu Prosek

 Jedná se o jediný jednodenní turnaj kategorie A na této herně, klasicky hraný americkým způsobem se změnou sportovních mazacích modelů, když tentokráte jsme nakonec zvolili téhož typu mazání, jako tomu bylo v dopoledních hodinách při úvodním hracím dni nové sezóny 2023/2024 Extraligy ČBA a sice BANK 2 M4. Jak se při obou příležitostech ukázala, jednalo se o typ hratelný, a ne až tak náročný, a tak si spousta hráčů, byť na neznámém modelu, hru užila a dosáhla i zajímavých výkonů.

 Turnaje se zúčastnilo i díky kolizi právě s Extraligou či jinými turnaji a odřeknutí několika stabilních účastníků 27 hráček a hráčů a všichni si na předem zvolných drahách v kvalifikaci odehráli pět her na témže páru. Nejlépe si hru užil a na součtu 1092 se zastavil Petr Horáček, čímž se stal Vítězem kvalifikace, a to i přesto, že jako jediný ze startovního pole měl nulový pomocný handicap, ostatních se týkal a všichni měli ten bonus, že díky statistickým potřebám byly zrušeny záporné a tím pádem každému součet připočítávaných bodů narostl o 4 další. Petr dosáhl i hrou 265 bodů nakonec Nejvyššího výkonu celého večera a za oba tyto počinky byl poté odměněn.

 Jako obvykle třináct nejlepších po úvodních hrách měla zjištěn přímý postup do finále, trojice z hráčů skončivších na pozici 14. až 21. pak šanci se tamtéž protáhnout ještě z jedné hry dodatkového Desperáta, kde už však jsou na dráhy nasazeni podle pořadí a hrají jak bez tréninku, tak pomoci handicapů. Nakonec těmi šťastnými byli Antonín Matějka, Daniel Hvězda a Albert Jarovský.

 Než k výše zmíněnému došlo, losoval se již zavedený finanční IRON BONUS SPECIAL, jehož výše je aktuálně na hodnotě 5860,- Kč, a tak výherce si mohl odnést dvoutřetinový podíl a to 3910,- Kč, avšak taženo bylo číslo 70 a tohoto výkonu autorem nikdo nebyl. Celá cifra se tak převádí opět na turnaj následný, jímž je v úterý 12. září na herně Xbowlingu Strašnice Strašnická Popo Devítka a kde díky předpokládané účasti by se suma měla zastavit někde kolem 6500,- Kč.

 Proběhlo však i druhé losování coby překvapení, a to o poukaz na 1000,- Kč na zboží ProShopu Jana Macka a zde se losovalo podle počtu účastníků a šťastnou obdarovanou byla po kvalifikaci osmá Kateřina Šponerová. Než se rozběhly závěrečné tři finálové hry od nuly na součet opět již i s handicapy, ceny útěchy si odnesli coby první nepostupující z kvalifikace Jakub Marek a z Desperáta Dušan Kovařík.

 I finále proběhlo v duchu kvalifikace, výkony byly na vysoké úrovni a byť se Petr Horáček dával do herní pohody celou úvodní hru díky dlouhé pauze, nakonec zahrál součet 630 bodů, což bohatě stačilo na celkové vítězství. Nadto hrací den završil průměrem 215, 25 bodů, což je úžasné nejen na poprvé hraném mazacím modelu. Stříbrnou pozici uhájila a současně se Nejlepší ženou stala místní fantomka Krystyna Janočková přes svým soukmenovcem bronzovým Josefem Colonem.bramborová pozice připadla zde poprvé hrající Dagmar Prokopové, která doufejme nelitovala dlouhé cesty na turnaj a zejména poté k domovu. 

 Do hodnocené osmičky nejlepším patří ještě Martin Palas, Jan Štulc, vítěz doplňkové kategorie P150 Lukáš Lacko a Anežka Lencová. Druhou hodnocenou kategorií je P165 a tu si doslova vyseděl finále se neúčastnivší Jakub Novák.

 Všem děkujeme za účast a budeme se těšit na viděnou, když ne dříve při jiných turnajových či již ligových příležitostech znovu na turnaji tomto a sice říjnovém, konajícím se v neděli 8. 10. a kam je již obsazovačka otevřena i aktualizována.

Tropy se nám vrátily, pro bowling bohužel

V neděli 13. srpna se odehrála druhá letně prázdninová Prosecká ProShop Desítka na herně Xbowlingu Prosek Duo a po týden staré teplotní úlevě opět za počasí lákající kamkoli jinam, nežli na bowling a nad to sportovní. I tak cestu podniklo 26 hráček a hráčů a přivítalo je tentokráte střední místní sportovní mazání, na tomto jediném zde prozatím hraném turnaji kategorie A.

Jako obvykle v kvalifikaci každý odehrál americkým způsobem pět her na témže páru drah, aby poté nejlepší třináctka získala přímý postup do finále. Oceněnou vítězkou kvalifikace se stala Krystyna Janočková a poslední, komu postup neunikl, byla s 823 body včetně pomocného handicapu (čítající dámský, seniorský i výkonnostní přípočet) pozdější vítězka jedné z doplňkových kategorií a to P150, Simona Maglenová. Naopak Jakub Studeník i s 816 body i Josef Hladík s body 815 již museli do dodatkového Desperáda, kam postupují hráči skončivší na místě čtrnáctém až dvacátém prvním, aby odehráli jednu jedinou hru bez tréninku i handicapů, ovšem americkým způsobem a z této osmičky pouze tři nejlepší postoupí coby Lucky Loser do finále rovněž. Šťastnými byli Lukáš Gurgul, Jaromír Makovec a Martin Vala. Prvním honorovaný nepostupujícím z kvalifikace byla Kateřina Šponerová a Erik Vojtíšek poté z Desperáda.

Než proběhlo závěrečné finále, losoval se tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL, jenž vyšplhal již na částku 5100,- Kč a neb se losuje o dvě třetiny obsahu, tažený šťastlivec si mohl odnést rovných 3400,- Kč. Ovšem vygenerované číslo 47 bylo příliš nízké na výkon kohokoli z účastníků, bonus tak zůstává znovu netknutý a převádí se na následný turnaj, jímž je v úterý 15. srpna Strašnická Popo Devítka. Tam se ještě dle účasti navýší a předpokládaná suma bude někde u hranice 6000,- Kč. Čímž všechny nejen nerozhodné srdečně zveme.

Pro finále si hráči na rozdíl od Desperáda, kde jsou dráhy podle kvalifikačního pořadí přidělené, své oblíbené vybírají a hrají se závěrečné tři hry od nuly již opět včetně handicapů. Nejlepší formu i odolnost nakonec našli zejména zástupci seniorské enklávy, mezi něž se na pozici stříbrnou dokázal protlačit Petr Horáček, a to i díky Nejvyššímu výkonu turnaje hodnoty 257 bodů, za což byl po právu oceněn. Vítězem se stal Antonín Matějka s finálovým součtem 635 bodů a bronz pak získala Miloslava Suchánková, která se stala současně Nejlepší ženou turnaje a rovněž vítězkou druhé oceňované doplňkové kategorie P165. Do honorované osmičky nejlepších patřili sestupně ještě Josef Colon, Krystyna Janočková, Štěpán Blaška, David Rain a Lukáš Gurgul.

Příští turnaj je plánován na klasicky neděli a sice 10. září a hrát se bude na středním mazacím modelu BANK – MULTI M9.

 Prosecká ProShop Desítka LAST MINUTE

Již v tuto neděli 13. srpna se odehraje letošní sedmý turnaj celoroční série turnaje kategorie A na herně Xbowlingu Prosek Duo a sice Prosecká ProShop Desítka.

Hrát se bude tentokráte na středním sportovním mazání dle přiloženého grafu.

Volná místa jsou v obsazovačce ještě k dispozici, takže přihlásit se lze jako vždy i formou SMS na tel.: 603 893 155, e-mailem: slavoj.revnice@seznam.cz či na odkazu: https://www.obsazovacky.cz/xbowling/entry.php?lang=cz...

Současně s tím prosíme ty, co v obsazovačce jsou a vědí, že se z jakéhokoli důvodu nezúčastní, nadto necitlivé kolizi s jinými souběžně hranými turnaji, jenž hráči navštěvují taktéž, aby dali včas vědět a uvolnili tak případně místo těm, co opravdu přijít chtějí.

Losovat se bude i finanční IRON BONUS SPECIAL, jehož částka se po nevybrání na Devítce Vojkovské zastavila na 4520,- Kč a tak v součtu s předpokládanou účastí bude pohybovat na sumě přesahující 5000,- Kč, takže o další lákadlo postaráno jest.

Pozvánka na Proseckou ProShop Desítku 

 V neděli 13. srpna se odehraje již letošní sedmý z turnajů celoroční série turnaje kategorie A na herně Xbowlingu Prosek Duo a sice Prosecká ProShop Desítka. Znamená to, že v celoročním pořadí, kam se počítá nejlepších sedm umístění, se těm, kdo ještě neabsentovali, bude poprvé nejhorší výsledek škrtat, takže jistě dojde z zajímavým změnám. 

 Hrát se bude tentokráte na sportovním mazání dle přiloženého grafu. 

 Volná místa jsou v obsazovačce ještě k dispozici, takže přihlásit se lze jako vždy i formou SMS na tel.: 603 893 155, e-mailem: slavoj.revnice@seznam.cz či na odkazu: https://www.obsazovacky.cz/xbowling/entry.php?lang=cz... Současně s tím prosíme ty, co v obsazovačce jsou a vědí, že se z jakéhokoli důvodu nezúčastní, nadto necitlivé kolizi s jinými souběžně hranými turnaji, jenž hráči navštěvují taktéž, aby dali včas vědět a uvolnili tak případně místo těm, co opravdu přijít chtějí. 

 Článek a výsledky turnaje minulého naleznete obvykle na: www.czechbowling.cz , www.bowlingweb.cz či na: https://prosek.xbowling.cz/.../z-mistrovstvi-evropy-pro.../ 

 Losovat se bude i finanční IRON BONUS SPECIAL, jehož částka se bude pohybovat zřejmě již na sumě vysoko přesahující 5000,- Kč, takže o další lákadlo postaráno jest.