Prosecká Popo Devítka

Posledním letošním vítězem Prosecké Popo Devítky Václav Rác

 Netradičně díky prosincovému nabytému kalendáři se závěrečný letošní turnaj nejen Prosecké Popo Devítky, tentokrát s přídomkem Vánoční, ale vůbec na herně Xbowlingu Prosek Duo odehrál v čtvrtek 28. prosince. Jak se říká, v nejlepším je třeba skončit, a tak ačkoli turnajová série jako jedna z mála nebyla pro příští sezónu zrušena či minimálně přesunuta na hernu jinou a určitých změn v propozicích dozná, závěrečným turnajem svůj stávající formát ztrácí.

 Znamená to, že rekordní účast turnaje prosincového, čítající 62 zúčastnivších se hráček a hráčů, bude na dlouho těžko překonatelná, ale snad to na druhou stranu přispěje k účasti a přihlášení hráčů, co se opravdu zúčastnit chtít budou a zúčastní.

 Díky zvýšenému zájmu v mezisvátečním období se nakonec počet startujících minimálně na jednom z turnajů roku zastavil na počtu 123, za což jim patří velké díky. V celkovém pořadí celoroční série, jež se rovněž tímto turnajem uzavřela, ačkoli poslední dva v roce chyběl, udržel přesně sedmi započítávanými výsledky prvenství s celkovými 341 body Jakub Šarišský před Martinem Palasem s 320 body a bronzová příčka patří díky 313 bodům Janu Štulcovi. Ocenění těch nejlepších proběhne na úvodním turnaji nové celoroční série roku 2024 s lehce pozměněným názvem Prosecká Iron Devítka již opět klasicky v úterý a sice 23. ledna, kam jsou všichni srdečně zváni a jak bylo řečeno, je otevřena nová obsazovačka a hráči nejsou přesouváni automaticky, ale chtějí-li se zúčastnit, musí se znovu přihlásit.

 Prosincového turnaje se díky rekordní účasti zúčastnil i nejvyšší počet nováčků a jako obvykle všichni v kvalifikaci odehráli na předem zvolené dráze 4 hry na součet nedohazovaným devítkovým způsobem, aby pak nejlepší tři postoupili přímo do finále. Dalších 32 hráčů odehrálo semifinálové vyřazovací play off na dvě hry od nuly vždy nejúspěšnější kvalifikant proti nejméně, kam postupující byli podle pořadí na dráhy nasazeni. Tentokráte díky účasti byla postupová hranice na hodně vysoké výši a tak 778 bodů Zdeňka Hrobského se ukázalo metou pro prvního nepostupujícího, když ještě Luděk Hrnčíř díky startu v dřívější rundě se další účasti vzdal, stejně tak jako díky nepevnému zdraví Jiří Mareš i Lukáš Jelínek. Třemi přímo postupujícími do finále byli oceněný vítěz kvalifikace Lukáš Obrusník, Miroslav Nýč a Tomáš Brich, ten se však svého práva zřekl a přenechal místo Václavu Rácovi.

 Ze semifinálových duelů je doplnila nejen šestnáctka vítězů, ale i pětka, byť hlavu sklonivších, ovšem s nejvyšším bodovým součtem. Nakonec dokonce šestice, když vítěz své konfrontace Jaromír Malec se postupu zřekl. Díky dřívějšímu odjezdu posledního postupujícího Vladimíra Baborovského se do finále dostal ještě původně první nepostupující Radek Rozporka.

 Zde naposledy ve třech hráčích na dráze odehráli všichni své závěrečné dvě hry od nuly na součet o celkového vítěze a tím se stal po hrách 300 a 265 bodů při své premiérové účasti Václav Rác, a tak jemu patří poslední skleněná kuželka roku 2023 na herně Xbowlingu Prosek Duo. Druhý končí se ztrátou 15 bodů Filip Jiránek a třetí pak s 536 finálovými body Josef Colon. Do hodnocené osmičky patřili poté ještě Petr Pekár, držitel Nejvyššího výkonu Vojtěch Vlk, Nejlepší žena Pavla Žáčková, kvalifikační premiant Lukáš Obrusník a Ondřej Kvasnička. Kromě Vojty Vlka, který zahrál úvodní maximální hru dne hodnoty 300 bodů a dalšího autora Vaška Ráce ji zahráli ještě Jaromír Malec a Pavla Žáčková.

 V pauze mezi kvalifikací a semifinále proběhla dvě bonusová losování a díky zvýšenému příspěvku 30,- Kč za účastníka i opakovaného startu hrajícího se tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL navýšil na 3460,- Kč a když bylo vylosováno číslo 131, zjistilo se, že tohoto výkonu dosáhli hráči hned dva a sice Vojtěch Hrnčíř i Anežka Lencová, a tak si oba odnášejí 1150,- Kč. Na následný turnaj, jímž bude ve středu 3. ledna na herně Xbowlingu Strašnice Novoroční Strašnická Popo Devítka, se tak převádí zbylá třetina, a i zde bude bonus navyšován o 30,- Kč za jakýkoli start.

 Poté se losovalo o tři věcné výhry, a i zde Rácovi nepřišli zkrátka, když podle pořadí kvalifikace padlo štěstí s drogistickými dárky na Julii, Václav si odnesl bowlingový nástěnný kalendář a paměťovou mikro SDHC kartu a taška na notebook HP spolu s poukazem do ProShopu Jana Macka v hodnotě 1500,- Kč vyhrál David Dvořáček. Všem děkujeme za účast, podporu a budeme se těšit na viděnou i v sezóně následné, ať už při Devítkovém či jiném turnaji na jakékoli herně.

Ondřej Trojek si přišel pro skleněnou kuželku a zase odešel

 V úterý 14. listopadu se odehrál na herně Xbowlingu Prosek Duo letošní již jedenáctý, a tedy předposlední turnaj nedohazované Prosecké Popo Devítky. Nakonec jej navštívila rovná čtyřicítka hráček a hráčů, kteří si v kvalifikaci na předem zvolení dráze odehráli kvartet kvalifikačních her, kde tradičně mohli získat za pět jakýchkoli striků sladkou odměnu, při postavení se červené vložené kuželky na pozici první a shození striku čistého, poté energetický nápoj.

 Po úvodní kvalifikaci již dále nepostupovala pětice nejméně úspěšných účastníků, nejblíže postupu byl Martin Štětka, a tak si k domovu odnesl alespoň cenu útěchy. Oproti tomu oceněným vítězem kvalifikace se stal Václav Kváča, který se jako jediný mohl pyšnit čtyřciferným součtem her a sice 1019 body. Stal se tak jedním ze tří přímo postupujících do finále, avšak svého práva se zřekl a přepustil místo dalšímu v pořadí, jímž se stal Jakub Marek. S ním se semifinálové řehole vyvarovali ještě Josef Colon a Petr Vrba.

 Před semifinálovým vyřazovacím Play Off na součet dvou her od nuly, kde proti sobě naráží po kvalifikaci nejméně úspěšní s těmi nejvíce a do finále postupují vítězi spolu s pěticí, byť prohravších, ale bodově nejúspěšnějšími hráči, v mazací pauze proběhla dvě bonusová losování. Ještě před úvodním si nejrychlejší běžci odnesli čtvero volných parkovacích karet zdarma, poté se losoval finanční IRON BONUS SPECIAL. Částka se zastavila na rovných 5900,- Kč, výkon byl z kategorie hratelných a sice 159 bodů, ovšem kupodivu jej nikdo nedosáhl, takže celá cifra je opět přesunuta na turnaj následný, jímž bude na téže herně v neděli 19. prosince ProShop Senior Cup. Tam se v součtu s předpokládanou účastí bude soutěžit o zhruba 6400,- Kč.

 Druhým losováním byly ceny věcné, kde si Vladimír Baborovský odnesl poukaz do ProShopu Jana Macka v hodnotě 1000,- Kč, stolní kalendář na rok 2024 od Xshop Bowlingu Martin Štětka a zbrusu nový měsíční nástěnný s hráči turnajových klání od pořadatele sobotní oslavenec Josef Hladík.

 Ve vyřazovacím semifinále na sebe znovu upozornil Václav Kváča, který sice svůj duel zvládl s grácií, ale tradičním způsobem tam ukončil svou pouť turnajem, postupu se podruhé dnes zřekl a přenechal tak šanci na účast ve finále ještě šestému neúspěšnému, avšak s nejvyšším součtem vlastně šťastnému hráči. Tím, pro koho pak listopadový turnaj skončil již definitivně, byla při předchozím odjezdu ještě eléva turnaje Pavola Dologa Kateřina Šponerová, poslední čas pravidelná sběratelka cen útěchy.

 Pro finále si na rozdíl od semifinále, kde jsou na dráhy podle pořadí nasazováni, hráči své oblíbené volí a hrají se závěrečné dvě hry od nuly na součet. Zde vynikl reprezentant České republiky Ondřej Trojek, který neponechal nikoho na pochybách, pro co si přijel a sice skleněnou kuželku, a tak hned z kraje zahrál svou druhou devítkovou maximální hru hodnoty 300 bodů, čímž byl bohužel po hříchu jediným, a tak mu kromě celkového triumfu patřily i ceny za autora Nejvyššího výkonu. Finále ovládl se součtem 532 bodů před stříbrným Jakubem Markem s 484 body a Lukášem Gurgulem s body 478. Do hodnocené osmičky nejlepším se vešli ještě Martin Palas, Bohumil Brázda, Josef Colon, Jakub Novák a Jaromír Makovec. Nejlepší ženou se poté stala Lenka Blažková

 I tento turnaj byl publikován na odkazu: www.iron-special.cz/online-vysledky-turnaju/ on-line a bude tomu tak i nadále, stejně jako u všech pořadatelem organizovaných akcí.

 Závěrečný dvanáctý letošní turnaj, kde se rozhodne nejen o vánočním premiantovi a vítězi celoročního pořadí, je naplánován v mezidobí svátků Vánočních a Novoročních na netradičně čtvrtek 28. prosince a bude když ne vůbec závěrečným, v aktuální formě a hávu rozhodně.

Nela Capilová pobrala, co mohla, jen skleněnku neunesla

 V úterý 17. října se odehrál letošní již desátý turnaj celoroční série Prosecké Popo Devítky na herně Xbowlingu Prosek Duo. Ačkoli i nyní chybělo několik známých tváří, dokonce se pohybujících v popředí celkového žebříčku, zahrát si přišla návštěva téměř atakující magickou padesátku a vlastně rekordní po snížení kapacity kvalifikačních rund. Tam si všichni příchozí odehráli obvyklé čtyři hry nedohazovaným devítkovým způsobem na při prezentaci zvolené dráze a měli jako obvykle možnost si za pět jakýchkoli striků v řadě odnést sušenku, za strike desítkový s postavenou červenou kuželkou na pozici první poté energetický nápoj.

 Nejlepší tři hráči po úvodním kvartetu her mají právo přímého postupu do finále a byli jimi díky nově zavedené hodnocené kategorii coby vítěz kvalifikace Jan Štulc (který si odnesl mimo pivní ceny i netradiční, mnohými obdivovaný pohár s bowlingovou tématikou), Štěpán Blaška a Marek Navrátil, který se svého práva však dobrovolně zřekl a přepustil postup dalšímu v pořadí, jímž byl Vladimír Baborovský. Hráči skončivší od místa pátého po pětatřicáté včetně Marka Navrátila poté odehráli dvě semifinálové hry Play Off na součet od nuly, kdy nejúspěšnější nastupovali proti těm nejméně a na dráhy byli podle pořadí sestupně nasazováni. Díky účasti a přes odstoupení ze zdravotních důvodů Michala Beneše nakonec již zde tentokrát končila cesta pro devítku z těch nejméně úspěšných. Aspoň cena útěchy náležela Jakubu Markovi coby prvnímu nepostupujícímu.

 Než k tomu po mazací pauze došlo, převzali ceny jako vítězi měsíce srpna, respektive září v celoročním věrnostním pořadí Xbowling Iron (Wo)man Dušan Kovařík a Martin Palas a poté proběhla dvě losování, když jedno z nich bylo nad rámec běžných zvyklostí a losovalo o tři věcné ceny podle právě pořadí po úvodních hrách a zde se štěstí usmálo na Štěpána Blašku, který si odnesl poukaz na 1000,- Kč do ProShopu Jana Macka, Katarínu Štefánikovou s flash pamětí ve tvaru bowlingové kuželky a fungl novou tašku, byť na rameno ale dvě koule může používat Radek Rozporka. Poté následovalo druhé, již několik měsíců obvyklé tažení bonusového čísla v rámci IRON BONUS SPECIALu. Generátor náhodných čísel si usmyslil, že obdaruje výherce podruhé tento měsíc, a tak těm, co dokázali zahrát 207 bodů, náležel dvoutřetinový obsah měšce a sice 3730,- Kč. Po Strašnické Popo Devítce, kdy výhra putovala mezi dva výherce, nyní šťastno mohlo být hned trio, tudíž svou část a to 1245,- Kč si odnáší Nela Capilová, Josef Hladík i Miroslav Jiránek. Zbylých 1860,- Kč bude tedy sumou úvodní turnaje následného, a to v neděli 22. října znovu na téže herně při ProShop Senior Cupu.

 Jak už to bývá zvykem, v K.O. duelech si osud leckdy se složením dvojic opravdu zahrál, a tak jsme byli svědky skutečně pikantních soubojů podle jmen, jindy podle následných výkonů. Výhodou jest, že hned pětice těch, co sice ve vzájemných duelech neuspějí a nezajistí si postup do finále přímý, mají šanci při vyšším bodovém součtu jako Lucky Loseři nakouknout do závěru večera rovněž. Nakonec díky dobrosrdečnosti a pracovním povinnostem, byť své semifinále opanoval, ale i tak se s turnajem dobrovolně rozloučil Václav Kváča a dostalo se tak ještě na Filipa Červeného jako šestého prohravšího. Připojil se tak k dalším šťastným a sice Petru Vrbovi, Davidu Dvořáčkovi, Zdeno Štefánikovi, Martinu Hypiusovi i Jaromíru Makovci. Cena útěchy pro prvního nepostupujícího tak připadla Petru Kaprálkovi.

 Pro finále si dráhy již hráči podle pořadí semifinálového volí sami a hrají se závěrečné dvě hry od nuly na součet o majitele skleněné Prosecké kuželky. Tu si spolu s dalšími hodnotnými cenami odnesl Martin Palas za finálový součet 528 bodů před Bohumilem Brázdou s 522 body a na pomyslný stupínek bronzový vystoupal s tříbodovým deficitem Jakub Šarišský, který se tím dostal do čela průběžného celoročního pořadí. Do honorované osmičky dále zavítali Martin Hypius, Marek Navrátil, Jan Štulc, Vladimír Baborovský i čerstvě se z Kuvajtu vrátivší reprezentant Ondřej Trojek. Ačkoli výkony i atmosféra byly výborné, přeci jen bylo znát, že nově mazaný bezdrátovou mazačkou Kegel Flexi house model Bourbon Street ještě hráči tolik v hlavách i rukou sžitý nemají, a tak padl oproti minulému měsíci pouze třetinový podíl maximálních devítkových her 300 bodů, když autory byli Jan Štulc a Nela Capilová, která však hned dvakráte a stala se tím autorkou Nejvyššího výkonu a po finálovém snažení si při své premiérové účasti odváží rovněž cenu coby Nejlepší žena turnaje.

 Závěrem je potřeba zmínit, že i tento turnaj byl na webovém odkazu: https://www.iron-special.cz/online-vysledky-turnaju/ v čase téměř reálném prezentován a průběžné výsledky uveřejňovány. Pořadatel tímtéž způsobem bude výsledky zveřejňovat nadále a u všech jím pořádaných turnajů.

 Poděkování poté patří pekárně SARNIA alias Michalu Benešovi a Karolíně Navrátilové za tentokrát opravdu kvantum sladkého pečiva pro všechny zúčastněné, po němž se do slova i do písmene zaprášilo…

 Příští, letošní předposlední turnaj je z organizačních důvodů přesunut z původního termínu 28. listopadu, kdy jsme museli ustoupit závěrečnému hracímu dni 1. ligy ABL a sice skupiny O Titul, a tak se hrát bude již 14. listopadu, kam je již obsazovačka otevřena.

Prosecká Popo Devítka ve znamení devítek

 V úterý 19. 9. se odehrál letošní již devátý turnaj celoroční série Prosecké Popo Devítky na herně Xbowlingu Prosek Duo. Po dvou prázdninových, hojně obsazených turnajích, kdy účast byla až nečekaně nadstandartní, už během času návštěvy školních škamen od učebnic bowlingový oddech zvolilo 33 hráček a hráčů, a tak po dlouhé době měli všichni příchozí jistotu vícero her, když ti, co nepoustoupili do finále přímo, měli o něj šanci alespoň v semifinálovém Play Off zabojovat.

 Turnaj se nakonec nesl ve znamení devítek, nejen, že se tímto nedohazovaným způsobem hraje, ale jednalo se v devátém měsíci o deváté letošní zápolení a nadto padlo hned devět devítkových maximálních her hodnoty 300 bodů. Vůbec jako první ji zahrál Lukáš Gurgul, když symbolicky i autorství té závěrečné patřilo opět jemu, a tak si po zásluze odnáší stejně jako každý majitel tohoto počinku pivní triopack, ale i pohár za autora Nejvyššího výkonu. Dalšími oceněnými byli Jakub Šarišský, Radek Rozporka, Dušan Kovařík, Miroslav Jiránek, Jakub Marek i Jan Štulc, který v kvalifikaci málem dosáhl devítkového triple, když zahrál dvě hned po sobě, u třetí se zastavil na 290 bodech, čímž se stal logicky kvalifikačním premiantem a součet 1079 bodů ze čtyř úvodních her je úctyhodný. Stejně jako on, si všichni v kvalifikaci obvyklý kvartet na předem zvolené dráze odehráli a měli šanci si odnést za pět devítkových i klasických striků v řadě sladkou odměnu, v případě, že se jim na pozici 1. kuželky postavila na první hod vložená červená a dosáhli striku klasického, poté na nápoj energetický.

 Jan Štulc, coby vítěz kvalifikace, měl zajištěno jedno ze tří míst přímo do finále, avšak svého práva se zřekl a podstoupil následné vyřazovací semifinálové K.O... Těmi, co jej hrát nemuseli a nehráli, tak byli Jakub Šarišský, Petr Pekár a Albert Jarovský. V semifinále na sebe naráží ve dvou nových hrách od nuly na součet čtvrtý z kvalifikace proti třicátému pátému, druhý a třicátý čtvrtý atd., tentokrát díky účasti nebylo semifinálových dvojic šestnáct jako obvykle, ale pouze patnáct, a tudíž oproti zvyklostem do finále postoupila právě patnáctka vítězů duelů a k nim z těch, co prohráli, avšak měli nejvyšší součet ne pětice, ale šestice nejlepších. Nakonec se ukázalo, že dokonce celá šťastná sedmička, neb Václav Kváča sice ten svůj s bravurou zvládl, avšak postupu se z pracovních důvodů zřekl, a tak si nakonec o další dvě hry večer ještě prodloužil Martin Palas a na pozici oceněného prvního nepostupujícího posunul Josefa Colona.

 Než vůbec semifinále proběhlo, byl v mazací pauze losován putovní finanční IRON BONUS SPECIAL a ani dnes nebyl generátor náhodných čísel vstřícný, padlo číslo 295 a ačkoli výkonů kolem tohoto čísla bylo požehnaně, aktuální výše měšce na rekordních 7600,- Kč zůstala znovu nevybrána, a tak se celá suma převádí na turnaj následný, jímž je nejblíže v úterý 26. září znovu na herně Xbowlingu Prosek Duo Prosecká Popo DUOjka, kde v součtu s účastí předpokládanou bude bonusová laťka někde u 8300,- Kč….

 Pro semifinále jsou hráči dle kvalifikačního pořadí na dráhy nasazováni, pro finále si podle pořadí postupující již volí a hrají se závěrečné dvě hry opět od nuly na součet a tím, kdo nejvíce štěstí potkal a umu předvedl, byl Lukáš Gurgul, který tak vítězí se součtem 556 bodů před Martinem Šnáblem s body 529 a třetí příčku vybojoval s dvěma kuželkami k dobru další "pětistovkař" Petr Kaprálek. Do hodnocené osmičky patřili ještě Jan Štulc, Vladimír Merva, Jakub Šarišský, Miroslav Jiránek i Daniel Hvězda. Nejlepší ženou se stala po hříchu jediná zástupkyně něžného pohlaví ve smečce vlčáků finálového rozuzlení a sice Miloslava Suchánková.

 Jubilejní desátý turnaj tohoto roku je naplánován na úterý 17. října s obvyklou možností individuální předehrávky po předchozí domluvě a obsazovačka tam je již otevřena i aktualizována.

Na Prosecké Popo Devítce rekord ani bonus nepadly

 V úterý 22. srpna se na herně Xbowlingu Prosek Duo odehrál letošní již osmý turnaj celoroční série Prosecké Popo Devítky, a to poslední ve starém hávu. Od září bude sice propozičně vše při starém, ale úpravu doznaly zejména kvalifikační rundy, kdy nastal časový posun (poslední dvě budou začínat v 18:15 a 19:30). 

 Hrát se však již bude pouze ve dvou hráčích na dráze, a ne na všech drahách herny, takže v rámci spravedlnosti, objektivity a taktéž drobné selekce "mrtvých duší" byla zřízena fungl nová obsazovačka s právem startu pro ty dříve nahlášené.

 Přihlášení se tak nepřepisují automaticky. Věříme, že pochopení nalezneme a Ti, co přijít chtějí, se skutečně přihlásit musí, aby se pak neopakovala situace kupříkladu z turnaje tohoto, kdy z přeplněné obsazovačky zejména v rundě závěrečné, z 36 přihlášených, tedy maximálního počtu, více jak třetina s omluvou i bez nakonec nedorazila. Není to fér vůči pořadateli i dalším potenciálním zájemcům o start, kteří by si jinak zahrát přišli.

 Každopádně nakonec účast čítala hezkých 39 hráček a hráčů, což znamenalo, že kvartetu vystavila stop již čtyřkolová kvalifikace. Tím nejvíce smutným byl jeden z favoritů Miroslav Jiránek, který se velmi těsně stal prvním nepostupujícím.

 Každý, kdo dorazil, měl nejen právo zisku klasických bonusů čili za pět jakýchkoli striků v řadě sušenku a za stražení striku čistého včetně postavené červené kuželky na pozici té první, energetický nápoj, ale dostal již při registraci k podpoře pitného režimu lahvičky s ochucenou vodou a nealko nápojem.

 Po skončení kvalifikace se losoval finanční IRON BONUS SPECIAL s částkou 2780,- Kč, z níž případnému výherci náležely dvě třetiny sumy čili 1850,- Kč, avšak výkonu 270 bodů nikdo nedosáhl, tudíž je opět převáděn na turnaj následný, jímž je ve čtvrtek 24. srpna pro změnu Devítka Vojkovská na herně Bowlingu Vojkov.

 Nejlépe v kvalifikaci zahrálo trio těch, co v součtu překonali tisícibodovou hranici a po zásluze měli zajištěný přímý postup do finále a stali se jimi Jakubové Šarišský a Novák i Lukáš Gurgul. V následném vyřazovacím Play Off pak na sebe narazili na součet dvou her od nuly čtvrtý s třicátým pátým, pátý s třicátým čtvrtým a tak dále. Vítězi poté postupovali do finále ihned, prohravší čekali, zda se vejdou do pětice těch šťastných, aby coby Lucky Loseři postoupili rovněž. Byli jimi nakonec Jan Chalupa, Bohumil Brázda, Andrej Paračka, Vladimír Baborovský a Eva Kopecká. Josef Hladík byl naopak oceněným prvním nepostupujícím.

 Ve finále si pak hráči zvolili dráhy podle vlastního uvážení a absolvovali závěrečné dvě hry znovu na součet od nuly. To nám poté zkompletovalo počet maximálních her hodnoty 300 bodů, jichž bylo tentokráte osm, čímž jen těšně nepadl rekord turnaje červencového, ale i tak každý autor si cenu odnesl, nadto Jakub Novák i pohár coby autor Nejvyššího výkonu, díky úvodnímu tomuto počinku dne.

 Nejlepší ženou se stala celkově čtvrtá Krystyna Janočková a to jen díky jedné kuželce před pátým Martinem Palasem a naopak další jednu za bronzovým Janem Chalupou. Z vítězství se za svou dlouhou bowlingovou éru poprvé radoval David Dvořáček (ten turnaje hrající) se součtem 526 bodů před druhým "pětistovkařem" Jakubem Šarišským. Do honorované osmičky zavítali ještě Bohumil Brázda, Albert Jarovský i Jakub Novák.

Zářijový turnaj série je naplánován klasicky na úterý 19. 9. s možností obvyklé individuální předehrávky po předchozí domluvě s pořadatelem, a to jak v hlavní hrací den turnaje, tak již během pondělí 18. září. Obsazovačka tam je již otevřena. Znovu připomínáme změnu času kvalifikačních her a té reality, že kdo se zúčastnit chce, musí se přihlásit…

Rekordních devět třístovek ozdobilo Proseckou Popo Devítku

 V úterý 25. července proběhla první z prázdninových turnajů už i celoroční série Prosecké Popo Devítky. Přes všechna úskalí tohoto kalendářního období na hernu zavítala vysoká návštěva a sice 44 hráček a hráčů. Každý v kvalifikaci na předem zvolené dráze odehrál čtyři hry nedohazovaným způsobem a když se komukoli povedlo zahrát aspoň pět klasických či už devítkových striků v řadě, odnesl si sladkou cenu. Stejně tak jako obvykle, když se mu do sestavy mezi kuželky ostatní vmísila na pozici té první odlišné barvy a podařilo následně zahrát strike čistý, autor si odnesl obvyklý energetický nápoj.

 Z kvalifikace mají první tři hráči pořadí zajištěn přímý postup do finále a těmi se stali Jan Štulc, Lukáš Gurgul a Václav Kváča, který dosáhl dokonce součet nad tisíc bodů a sice 1021 bodů. Ten se svého postupu zřekl, když se v turnaji dále z pracovních důvodů rozhodl nepokračovat, avšak až v průběhu bojů semifinálových, a tak nebylo jeho místo poskytnuto dalšímu v pořadí, nýbrž dalšímu šťastlivci, který postoupil ze semifinálového Play Off coby Lucky Loser.

 Ještě před zahájením semifinálových zápolení se však v mazací pauze losoval tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL, jenž byl účastí navýšen na 3520,- Kč a neb se losuje o dvoutřetinovou částku, pro vylosovaného šťastlivce bylo přichystáno 2350,- Kč. Avšak taženo bylo číslo velmi nízké, tedy 3, což znamená jediné – celý obnos je přesunut opět jako suma startovní na turnaj následný, jímž je již ve čtvrtek 27. července na herně Bowlingu Vojkov Vojkovská Desítka.

 V semifinále zde probíhá vyřazovací Play Off, kam ve dvou rundách na sebe narazí 32 hráčů sestupně od nejlepšího z úvodních čtyřech her po úspěšného nejméně, tedy čtvrtý proti třicátému pátému, pátý versus třicátý čtvrtý a tak dále. Štěstí se však usmálo ještě na původně nepostupující Tomáše Bricha i Daniela Hvězdu, protože Stanislav a Dan Nejezchlebovi svou premiérovou turnajovou účast ukončili nevědomky zbytečně brzy. Ze semifinálových dvojic se vítězové připojí do finále k hráčům přímo postupujícím, další patero má to štěstí, že sice jsou ze součtu dvou her smutnější, avšak mají jejich nejvyšší součet, a tak brány finálové otevřou rovněž. Ovšem díky skreči Václava Kváči tentokrát postoupil ještě šestý v pořadí a tím byl i on zde poprvé hrající, a to Albert Jarovský. Naopak prvním oceněným nepostupujícím byl smolně Josef Hladík.

 Pro finále si již dráhy hráči podle pořadí po semifinále volí dle svého nejlepšího uvážení sami a hrají se poté závěrečné dvě hry znovu od nuly na součet o konečného vítěze. Tím se v nadupané konkurenci stal Jakub Šarišský, když se jeho součet zastavil na 566 bodem. O pouhé tři kuželky, a tudíž jedno místo zpět skončil Jakub Marek a pozice bronzová patřila s 552 body Michalu Havelkovi. Oceněna byla celá nejlepší finálová osmička sestupně v pořadí Daniel Hvězda, Jan Štulc, Marek Navrátil, Ondřej Kvasnička a Bohumil Brázda, který se součtem 497 bodů o cenu připravil devátého Martina Hypiuse při témže součtu jen díky vyššímu jednotlivému výkonu.

 Martin se stal vůbec smolařem, když již v kvalifikaci zahrál maximálních možných 300 devítkových bodů, ale jen díky časovým prostojům musel cenu za Nejvyšší výkon přenechat Lukáši Gurgulovi, který ji zvládl zahrát o pár desítek vteřin dříve. Odnesl si tak aspoň pivní cenu jako další každý autor podobného počinku, s nimiž se roztrhl rekordní pytel a autory byli ještě Jan Štulc, Radek Rozporka, Bohumil Brázda, Dušan Kovařík, Martin Palas, Jakub Šarišský i Michal Havelka, jenž dokonce útočil i na čistých 300 bodů, avšak jedna jediná proklatá kuželka předposledním hodem jej o tento počin připravila. Nejlepší ženou se pak stala Krystyna Janočková.

 Příští turnaj je na plánován na úterý 22. srpna a obsazovačka tam je již otevřena a aktualizována.