Xbowling Iron (Wo)man Final 2023

Nečekaným vítězem Xbowling Iron (Wo)man Final 2023 se stal Martin Jindřich

 V pondělí 22. ledna se na herně Xbowlingu Prosek Duo odehrál dlouho očekávaný závěrečný bonusový večer pro nejlepších 32 hráček a hráčů celoročního věrnostního pořadí Xbowling Iron (Wo)man, a tedy Xbowling Iron (Wo)man Final 2023. Nakonec díky rozšíření druhé kvalifikační rundy startovalo 36 účastníků s největším počtem účastí během loňského roku na všech pořadatelem pořádaných turnajích na hernách Xbowlingu Prosek Duo i Xbowlingu Strašnice vyjma ProShop Senior Cupu díky věkovému omezení.

 Znamenalo to, že již v kvalifikačních čtyřech hrách, hraných nedohazovaným devítkovým systémem, avšak způsobem americkým, bylo o motivaci postaráno, protože kvarteto nejméně součtově úspěšných se žel s turnajem rozloučilo. Tím, kdo si na cestu přibalil alespoň cenu útěchy coby první nepostupující, byla Miloslava Suchánková. Dvaatřicítka kvalifikantů poté odehrálo na součet dvou her od nuly vyřazovací první kolo Play Off, když sestupně na dráhy proti sobě nastoupili ti v kvalifikaci vůbec nejlepší oproti nejméně. Samotným a oceněným vítězem se stal se součtem 1086 bodů Ondřej Kvasnička.

 Po prvním semifinále si z šestnáctky vítězů vzájemných duelů postup do finále zajistila pouze lepší polovina pořadí, naopak z hráčů hlavu sklonivších turnaj skončil jen pro horší polovinu, zbylí si proti sobě opět podle pořadí po prvním semifinále zahráli další dvě hry od nuly na součet a následní vítězi se rovněž kvalifikovali do finále. Zde si cenu za první nepostupové místa odnesli do druhého semifinále Michal Havelka a do samotného finále Krystyna Janočková. Ta se současně stala oceněnou Nejlepší ženou turnaje a znamenalo to, že závěrečné boje byly již ryze pánskou záležitostí.

 Hrály se znovu dvě hry od nuly na součet a poustupující si zde již dráhy vybírali. Přes několik zahraných maximálních devítkových her hodnoty 300 bodů vyfoukl všem papírovým favoritům a očekávaným vítězům hráč navštěvující převážně spíše jen hernu Xbowlingu Strašnice, ovšem ve finále nejkomplexnější a sice Martin Jindřich, a tak právě on si odnáší kromě jiných věcných cen a prvenství i 2000,- Kč, a hlavně hlavní cenu turnaje, broušenou pamětní skleněnou kuželku v životní velikosti. Stříbrný končí Josef Colon a i jemu mimo jiných cen náleží 1500,- Kč a bronz a s cenami i 1000,- Kč si odnáší Lukáš Gurgul. Do oceňované osmičky nejlepších patřili poté ještě o jediný bod až čtvrtý Martin Palas, Josef Hladík, Ondřej Kvasnička, Jaromír Makovec i Jakub Marek. Současně byla oceněna i první pětice doplňkové kategorie dvojic, kam se hráči mohli před kvalifikačními hrami nahlásit a jejich výkonem byl poté součet čtyřech her obou. Vítězi se stali Jakub Novák s Ondřejem Kvasničkou a ani oni nepřišli zkrátka, kromě jiného mají 1000,- Kč k dobru. Druzí Petr Pekár s Janem Štulcem si přišli na 600,- Kč a 400,- Kč včetně dalších cen patřilo bronzovým Martinu Palasovi a Michalu Havelkovi.

 Během večera se losoval finanční IRON BONUS SPECIAL, který se nadstandartně zvyšoval účastí každého o 50,- Kč, a tak vyšplhal na pěkných 4140,- Kč a byť bylo taženo hratelné číslo 251, zrovna tohoto výkonu v kvalifikaci nedosáhl nikdo. Bonus se tak přesunul na turnaj následný, jímž na téže Střížkovské herně byla hned v úterý 23. ledna Prosecká Iron Devítka. Padlo několik výkonů 300 bodů, autorem Nejvyššího výkonu se stal její úvodní autor a jím byl Radek Rozporka, ceny si odnesli i další a sice Ondřej Kvasnička, Bohumil Brázda, Jaromír Makovec, Martin Palas i Lukáš Gurgul.

 Druhým losováním bylo trio věcných hodnotných cen a zde se štěstí podle kvalifikačního pořadí usmálo s novou excentrickou bowlingovou koulí na Jana Štulce, bowlingovou tašku na tři koule na kolečkách si odvezl Antonín Matějka a nový mobilní telefon Redmi 12 Miloslava Suchánková.

 Samozřejmě proběhlo i vyhlášení a ocenění celoročního věrnostního pořadí, a to celé TOP 10, kde vítězem se stal Martin Palas díky více získaným bodům při shodné účasti 67 startů z 68 možných před Jakubem Novákem, bronzový poté končí Dušan Kovařík a čtvrtá současně vůbec nejlepší žena mezi 252 hráčkami i hráči, co během roku alespoň jeden turnaj navštívili a sice Lenka Blažková. Vítěz si kromě mnoha cen odnáší 3000,- Kč, stříbrný 1500,- Kč, bronzový 900,- Kč, čtvrtá 600,- Kč, a ještě pátý Jaromír Makovec 400,- Kč.

 Rovněž jak je u devítkových turnajů zvykem, si každý mohl vysoutěžit nesčetně sušenek či energetických nápojů a mnozí tak činili skutečně do sytosti. Děkujeme všem za účast, parádní atmosféru a věříme, že přízeň nám zachováte i v roce letošním, kdy se bude utvářet stejným způsobem pořadí nové, nadto se zvýšenými prémiemi, když kupříkladu vítěz si odnese rovnou 5000,- Kč.

https://www.obsazovacky.cz/xbowling/entry.php?lang=cz&id_turnaj=322&rand=1154146807