Dejvická Iron Devítka

Dejvická Iron Devítka doplnila seznam nejohroženějších turnajů

 V neděli 10. března se odehrál po nakonec ne zrušeném, ale přeloženém únorovém turnaji druhý letošní premiérové nedohazované Dejvické Iron Devítky. Ačkoli obsazovačka skýtala naději na vyšší účast oproti turnaji premiérovému, i díky odřeknutí účasti vícero přihlášených v den samotného konání se zařadil bohužel do kategorie prodělečných, ale i tak cestu našla alespoň sedmnáctka těch nejvěrnějších. Ti, co dorazili a měli zájem o start i v původním únorovém termínu, byli alespoň odměněni hned při prezentaci slevou 100,- Kč jako malý revanš na startovném.

 Turnaj je započítán do celoročního pořadí nakonec právě jako únorový, březnové pokračování je naplánováno již za dva týdny a sice na neděli 24. března, kam je již obsazovačka otevřena a aktualizována. Avizovali jsme změnu a úpravu hracího sytému po úvodních zkušenostech a asimilaci hráčů i pořadatele na hernu, nakonec jsme přistoupili ke změně větší, když tou zásadní nebylo vypadnutí méně úspěšných hráčů ve druhém semifinálovém stepu, aby pro závěrečné dvě hry finále na každé dráze zůstal pouze jeden hráč, nýbrž finále hráli vždy dva postoupivší na dané dráze, a to na součet dvou her od nuly. Tento způsob již necháme zachován i pro turnaje následné, neboť již nyní se změna setkala s pozitivními reakcemi a nadšením hráčů.

 Od aktuálního nejbližšího, tedy ještě březnového turnaje, učiníme ještě jednu zásadní změnu v pravidlech a sice zkrácení počtu her kvalifikačních ze čtyř na tři, aby však postupující osmnáctka nejlepších účastníků po kvalifikaci naopak v semifinále neodehrála jako doposud jednu hru v součtu z kvalifikačním průměrem, ale i semifinále se bude hrát na dvě hry od nuly s přípočtem hry třetí, kvalifikační průměrové. Věříme, že i toto novum po konzultaci se samotnými hráči přinese zatraktivnění turnaje a snad i vyšší účast a zájem o něj samotný, neb jinak se jedná o dostaveníčko zajímavé, stejně tak v příjemném, vstřícném a oddechovém prostředí herny Bowling & Billiardu Dejvice.

 Tento hrací den ještě kvartet her kvalifikačních na předem zvolené dráze nejlépe zvládl a stal se oceněným vítězem Josef Colon, díky nižší účasti do semifinále poté postoupili všichni a byli dle umístění nasazeni ve trojicích na dráhy, pouze vítěz kvalifikace spolu s Lukášem Obrusníkem byli ve dvou, a tak si hrou semifinálovou mohli potrénovat na finále. Na ostatních pěti drahách součet průměru kvalifikačního a hra odehraná rozhodly o stopce vždy pro jednoho z hráčů a zde se prvním nepostupujícím s cenou útěchy obdarován s turnajem rozloučil Tomáš Barták. Ostatních na téže drahách odehráli dvě hry od nuly na součet o celkového vítěze, jímž se stal současně i oceněný autor Nejvyššího výkonu Jan Štiulc. Stříbro bral kvalifikační premiant Josef Colon a bronz pro změnu současně Nejlepší žena Daniela Kvasničková. Do hodnocené tentokráte pouze šestice nejlepších poté patřili ještě Erik Koritko, Josef Hladík a Pavel Vacek.

 Ten si odnesl cenu i z kategorie losovaných věcných, dalšími dvěma výherci byli Beatrika Sekowská a Pavel Kvasnička. Taženo bylo i výherní číslo finančního Iron Bonus Specialu, jímž bylo nehratelných 37 bodů, tudíž bonus ve výši 6080,- Kč je opět přesunut na turnaj následný, jímž je další z Devítek a sice Strašnická Iron netradičně ve středu 1. března na herně Xbowlingu Strašnice a kde se s předpokládanou účastí může vyšplhat až k necelým 7000,- Kč.

 Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

 Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, Prosecké Iron Devítce, Říčanské Iron Desítce, dvakrát Prosecké Iron Desítce, Říčanskými Iron Dvojicemi, Říčanskou Iron Devítkou a Kamenické Iron Devítce i tomto turnaji jsme již na tuto akci nastřádali 15 350,- Kč.

Premiérovou Dejvickou Iron Devítku ozdobila Zuzana Kvasničková téměř čistou třístovkou

 V neděli 21. ledna spatřila světlo světa premiérovým turnajem nedohazovaná Dejvická Iron Devítka na herně Bowling & Billiardu Dejvice. Přes zatěžkávací zkoušku hráčů i pořadatele a očekávaných drobných zádrhelů, když nadto během víkendu se proměnila téměř celá závěrečná kvalifikační runda, můžeme prohlásit start z kategorie úspěšných. Přes tyto či právě pro tyto více méně očekávané porodní bolesti věřme, že si turnaj svým vývojem najde své pravidelné hráče a účastníky a získá třeba i příznivce nové.

 Cestu si na hernu našlo, přes tento víkend současně hrané Mistrovství republiky ABL družstev a v neděli zejména jednotlivců, nakonec 21 bowlingových nadšenců a nadšenkyň. Ti si v kvalifikaci odehráli na předem vybrané dráze a místním house mazacím modelu kvartet her, jenž určil postupující osmnáctku do následného semifinále. Znamenalo to, že na trio nejméně úspěšných se již nedostalo, a tak obšťastněna alespoň cenou útěchy odcházela první nepostupující Lenka Blažková.

 V semifinále na dráhy nastupují hráči dle umístění po kvalifikaci rozřazeni do trojic sestupně vždy nejlepší s nejméně úspěšným a třetí do party ze středu pořadí. Odehrají jednu hru od nuly na součet s hrou druhou alias průměrem kvalifikačním. Z každé trojice ten bodově nejchudší se s turnajem loučí a zbývající dva na dráze odehrají hru další, již finálovou. Zde s cenou útěchy jako první nepostupující k domovu chvátal Michal Havelka.

 Po hře jedné finálové, která se přičítá k výsledku semifinálovému, opět z každé dvojice odpadne ten součtem méně úspěšnější a pouze nejlepší hráč na dané dráze postupuje o finále. Zde poslední cena útěchy za první nepostupové místo patřila Zuzaně Kvasničkové, která byla odměněna současně i jako Nejlepší žena turnaje, a hlavně byla autorkou Nejvyššího výkonu, když jako první dosáhla nejenže maximální devítkové hry 300 bodů, ale nebýt smůly úplně závěrečným dvanáctým hodem a jedné proklaté kuželky, mohla dosáhnout stejného počinku i hrou čistou….

 Superfinále se tedy hraje pouze po jednom hráči na dráze, a to na stejné, jako v kole semifinálovém i finálovém, a na součet dvou her od nuly. Zde prim nakonec hráli a misky vah se převážily na pány veskrze přespolní, když o dost lepší druhou hrou při shodné úvodní maximálními 300 body pro sebe historicky první zdejší triumf připsal Josef Colon před Zdeno Štefánikem a Janem Štulcem. Čtvrtý skončil současně s cenou za vítězství v kvalifikaci spokojený Pavel Kvasnička a do oceňované osmičky nejlepších se ještě vešli Martin a Radek Jindřichovi, Jakub Novák i Zuzana Kvasničková. Oceněni byli pochopitelně i všichni autoři maximální hry 300 bodů.

 Losoval se zde stejně jako na jiných turnajích finanční IRON BONUS SPECIAL, který měl konečnou podobu 2360,- Kč, avšak vygenerovaného výkonu 46 bodů kupodivu nikdo nedosáhl, a tak byl přesunut na další pořádaný turnaj, a to v pondělí 22. ledna na hernu Xbowlingu Prosek Duo a sice Xbowling Iron (Wo)man Final 2023, kde ještě účastí a zvýšením o nadstandartních 50, Kč za každý start naroste o poměrně slušnou částku.

 Jak bylo avizováno, turnaj spadá do věrnostního celoročního pořadí IRON DEVÍTKOVÁ TOUR 2024 aneb 5x 9 pokaždé jinak…. A byl již třetím lednovým dostaveníčkem. Zbývá ještě v úterý 23. ledna Prosecká Iron Devítka na herně Xbowlingu Prosek Duo, respektive rovně historicky první Devítka Kamenická na herně Bowlingu Radava ve středu 31. ledna, kam jsou všichni samozřejmě srdečně zváni. Série čítá právě pět devítkových turnajů na pěti hernách a pro zařazení do celoročního pořadí je potřeba absolvovat alespoň pět startů na každém z nich. Mezi hráčky a hráče je poté rozděleno 60 000,- Kč polovinou věcnými cenami a druhou finančně a vítěz si poté odnese rovných 10 000,- Kč.

 Na příští turnaj je již obsazovačka otevřena a aktualizována a bude se konat zde klasicky v neděli a sice 11. února. Změnou je posun časů kvalifikačních rund o půl hodiny dopředu, tudíž se je možné přihlásit od 17:30, 18:30 i 19:30.