Velikonoční Xbowling Iron Special 2024

Pohodový Velikonoční Xbowling Iron Special minulostí

 O posledním březnovém víkendu o dva dny prodlouženém díky nejvýznamnějším jarním svátkům se v termínu 29. až 31. března odehrál historicky druhý turnaj kategorie A v tomto období a sice do tří dní rozložený Velikonoční Xbowling Iron Special na herně Střížkovského Xbowlingu Prosek Duo. Letošní účast sice zdaleka nedosáhla zájmu ročníku premiérového, avšak účast 37 hráček a hráčů je pěkná a obešli jsme se i při zvýšených finančních i věcných cen bez podpory jakýchkoli přispívatelů a nadto účastí ještě přidali další výraznou částkou na charitu. Snad jen Ti, co objíždí lukrativnější turnaje mohou litovat, ale ten, co si předkoledí dorazil zpestřit bowlingem, nelitoval.

 Každý již při prezentaci obdržel sladký velikonoční bonus a v kvalifikaci si na vybrané dráze, rozuměj páru drah, odehrál šestero her kvalifikačních. Jejich součet včetně pomocných handicapů určil pořadí pro následné semifinále a současně kvartet přímo postupujících do finále, kam zavítali vítězi jednotlivých hracích dní, když v pátek byl nejlepším Jan Kolář st., sobota patřila Janu Kaňkovi a neděle Josefu Colonovi. Jako čtvrtý se semifinále vyhnul Antonín Matějka, který byl nejlepším v pořadí za přímo postupujícími.

 Díky účasti a nepříjezdu několika účastníků do semifinále postoupili všichni, když právo startu měla další dvaatřicítka kvalifikačního pořadí. Zde si hráči sestupně nasazeni na dráhy odehráli od nuly na součet dvě hry, k nímž byla připočtena hra třetí, jenž byla průměrem pěti nejlepších kvalifikačních her. Nejúspěšnější dvanáctka pořadí se poté kvalifikovala do závěrečného finále rovněž. Zde se hrály další dvě hry od nuly v součtu s hrou třetí, opět průměrovou, tentokráte ovšem celodenního snažení.

 Nakonec skvělou fazónu nejen předvedl, ale i udržel Antonín Matějka, který ve finále vítězí díky součtu 678 bodů a jeho celodenní průměr 206, 90 bodů na mazacím modelu Abbey Road, byť patřícím k lehčím sportovním, mu může leckterý hráč vyznávající hru reaktivním náčiním závidět. Stříbrný skončil nestor Josef Colon, když i on měl konečný průměr s dvojkou na začátku, dokonce 207, 20 bodů. Bronz pak vybojoval další zástupce seniorské kategorie Miloš Jirsa a stal se současně vítězem doplňkové výkonnostní kategorie Middle Iron Man. Do honorované TOP 10 patřili ještě Bohumil Brázda, Nejlepší žena turnaje Miloslava Suchánková, Krystyna Janočková, Albert Jarovský, Tereza Kašpárková, Vladimír Baborovský i Petr Ondrejec, autor Nejvyššího výkonu s 237 body. Téhož výkonu sice dosáhl i vítěz turnaje, ale Petr počinku dosáhl jako první, a tudíž ocenění patří právě jemu. Vítězem kvalifikace byl honorován Josef Colon, Antonín Matějka cenu bral i jako Nejlepší senior a současně vítěz kategorie Iron Man. Small Iron Man patřila Nikole Fialové a všichni si odnesli kromě mnoha věcných i finanční ohodnocení, nejvíce vítěz turnaje a to 2000,- Kč, stříbrný 1200,- Kč, bronz byl za 800,- Kč a brambory 500,- Kč. Doplňkové kategorie poté svorně 400,- Kč. Cena útěchy pro prvního nepostupujícího do finále připadla Davidu Dvořáčkovi, jemuž postup unikl opravdu jen smolně.

 Losovalo se rovněž patero věcných cen, kde podle kvalifikačního pořadí se štěstí usmálo na Ondřeje Košatu, který si odnesl bezdrátová sluchátka, bowlingovou tašku Vojtěch Vlk, bowlingovou kouli Crown Jewel Antonín Matějka, respektive Viral Hybrid Vít Kašpárek a parkovné na hotelovém parkovišti během konání všech turnajů na rok zdarma Erik Vojtíšek. Tažen byl i finanční Iron Bonus Special, jenž se navyšoval každým startem bonusově o 40,- Kč, avšak konečná částka 3440,- Kč svého majitele díky taženému číslu 244 nenašla a je tedy přesunut na turnaj následný, jímž je ve čtvrtek 4. dubna další z turnajů Říčanské Iron Devítky na herně Bowlingu Vojkov. Tam se dle předpokladů bude hrát o jackpot již vyšší 4000,- Kč.

 Další z těchto vícedenních turnajů stejně koncipovaných má již svou obsazovačku otevřenu, a tak se zájemci mohou přihlásit na v termínu 28. až 30. června plánovaný Cyrilometodějský Xbowling Iron Special znovu na herně Xbowlingu Prosek Duo.

 Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

 Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, Prosecké Iron Devítce, dvakrát Říčanské Iron Desítce, dvakrát Prosecké Iron Desítce, dvakrát Říčanskými Iron Dvojicemi, Říčanské Iron Devítce, Strašnické Iron Devítce, dvakrát Kamenické Iron Devítce, Dejvické Iron Devítce i tomuto turnaji jsme již na tuto akci nastřádali 24 650,- Kč.

Výsledky Velikonočního Xbowling Iron Specialu po sobotní kvalifikaci

 V pátek 29. března se úvodní kvalifikační rundou rozehrál letošní první vícedenní turnaj kategorie A a sice Velikonoční Xbowling Iron Special na herně Xbowligu Prosek Duo. Hraje se pochopitelně americkým způsobem na sportovním mazání, nakonec byl zvolen nezáludný model Abbey Road (dle přiloženého grafického znázornění).

 Svých šest kvalifikačních her měla po úvodním dni za sebou první čtrnáctka hráček a hráčů a vítězem hracího dne a první do finále přímo postupující je Jan Kolář st.. Dnes doplňujeme výsledky po sobotních dvou kvalifikačních možnostech, kdy si zahrát přišla pouhá sedmička nejvěrnějších a do pořadí promluvil pouze Jan Kaňka, průběžně umístěný na místě šestém, který se stal vítězem dne a zajistil si rovněž přímý postup do finále.

 Tutéž šanci má ještě vítěz nedělního programu, a ještě další v pořadí, nejlepší z nepostupujících přímo. Semifinále se rozehraje v neděli 31. března v cca 16:00 a postoupí tam dalších 32 účastníků, finále bude zhruba kolem 18:00.

 Volných míst na sobotní i nedělní pokračování nalézt lze stále poměrně hodně, přihlášení je jako vždy možné klasicky na tel. (a to i formou SMS): 603 893 155, e-mailem: slavoj.revnice@seznam.cz či proklikem přes hlavní webové stránky všech pořádaných turnajových sérií, a to na odkazu: www.iron-special.cz/velikonocni-xbowling-iron-special-2024/ anebo přímo zde: www.obsazovacky.cz/xbowling/entry.php?lang=cz&id_turnaj=332&rand=768951964

 Jak už je poslední dobou běžnou věcí, i tento turnaj bude na odkazu: www.iron-special.cz/online-vysledky-turnaju/ přenášen formou JPG on-line po jednotlivých dílčích částech turnaje, takže i ti a nejen ti, co odehrají své kvalifikační dřívější rundy mohou být v obraze, kterak si na tom výsledkově stojí a budou stát.

 Každý z příchozích obdrží drobnou pozornost a svým startem přispěje 50,- Kč na Charitativní akci pro Evulku, kde již jsme vybrali 22 800,- Kč a za úvodní dva hrací dny tohoto turnaje přidáme dalších 1050,- Kč. 

 Losovat se bude i finanční Iron Bonus Special a pět věcných cen, namátkou fungl nová reaktnívní i nereaktivní koule, taška na bowlingovou kouli, parkovné na rok zdarma, atd..

Výsledky Velikonočního Xbowling Iron Specialu po páteční kvalifikaci

 V pátek 29. března se úvodní kvalifikační rundou rozehrál letošní první vícedenní turnaj kategorie A a sice Velikonoční Xbowling Iron Special na herně Xbowligu Prosek Duo. Hraje se pochopitelně americkým způsobem na sportovním mazání, nakonec byl zvolen nezáludný model Abbey Road (dle přiloženého grafického znázornění).

 Svých šest kvalifikačních her má za sebou první čtrnáctka hráček a hráčů a vítězem hracího dne a první do finále přímo postupující je Jan Kolář st.. Tutéž šanci má ještě vítěz sobotního i poté nedělního programu, a ještě další v pořadí, nejlepší z nepostupujících přímo. Semifinále se rozehraje v neděli 31. března v cca 16:00 a postoupí tam dalších 32 účastníků, finále bude zhruba kolem 18:00.

 Volných míst na sobotní i nedělní pokračování nalézt lze stále poměrně hodně, přihlášení je jako vždy možné klasicky na tel. (a to i formou SMS): 603 893 155, e-mailem: slavoj.revnice@seznam.cz či proklikem přes hlavní webové stránky všech pořádaných turnajových sérií, a to na odkazu: www.iron-special.cz/velikonocni-xbowling-iron-special-2024/ anebo přímo zde: www.obsazovacky.cz/xbowling/entry.php?lang=cz&id_turnaj=332&rand=2072442233

 Jak už je poslední dobou běžnou věcí, i tento turnaj bude na odkazu: www.iron-special.cz/online-vysledky-turnaju/ přenášen formou JPG on-line po jednotlivých dílčích částech turnaje, takže i ti a nejen ti, co odehrají své kvalifikační dřívější rundy mohou být v obraze, kterak si na tom výsledkově stojí a budou stát.

 Každý z příchozích obdrží drobnou pozornost a svým startem přispěje 50,- Kč na Charitativní akci pro Evulku, kde již jsme vybrali 22 800,- Kč a za úvodní hrací den tohoto turnaje přidáme dalších 700,- Kč.