Říčanská Iron Devítka

Vánoční Říčanská Iron Devítka i celoroční pořadí patřilo Petru Pekárovi

 Netradičně díky dohrávce turnaje původně spadajícího do měsíce října v pondělí 16. prosince se odehrál letošní závěrečný dvanáctý turnaj celoroční série nedohazované Říčanské Iron Devítky na herně Říčanského Bowlingu Vojkov, a to jako po minulém Mikulášském, tentokráte coby Vánoční Iron Special.

 V čase předvánočního shonu si čas i náladu na účast našlo 35 startujících hráček a hráčů, kteří si v kvalifikaci jako obvykle odehráli úvodní tři hry na předem zvolené dráze nedohazovaným devítkovým způsobem a již během nich, jakož po celou dobu turnaje, si mohli odnést další z bonusů a sice za pět jakýchkoli striků v řadě sušenku či nápoj za strike s vloženou kuželkou červené barvy, postavivší se na pozici kuželky první či za dohozený jakýkoli splite.

 Hrálo se tradičně na místním house mazacím modelu, použit byl pro zpestření druhý méně užívaný A22 HOUSE 2, což přeci jen přes ne úplně aktuálně používaný, méně stabilní olej přineslo poměrně zajímavé výsledky i hru.

 Díky účasti se tentokráte bohužel nedostalo na trio v kvalifikačních hrách nejméně úspěšných, kteří nepostoupili ani do následné první ze dvou vln semifinálových. Postupu nejblíže, a tudíž alespoň s cenou útěchy za první nepostupové místo k domovu doslova a do písmene za humny odjížděl Jiří Egert. Naopak nejlepších pět hráčů celkového pořadí si zajistilo obvyklý přímý postup do finále a tentokráte se svého práva zřekl Jakub Šarišský, který si tak dobrovolně zahrál ve druhé semifinálové vlně. Oceněným vítězem kvalifikace se stal Ondřej Staněk díky 799 bodům, dalšími přímo postupujícími pak byli Jaroslav Maňásek, Petr Pekár a Lukáš Obrusník. Další v pořadí, kdo se ještě rád semifinále na rozdíl od Jakuba Šarišského vyhnul, byl ještě Petr Ondrejec.

 Do úvodní semifinálové vlny, kde se hrají dvě hry od nuly na součet, hráči jsou podle pořadí kvalifikačního na dráhy nasazení vzestupně, nastoupila níže umístěná šestnáctka účastníků, a to od místa 17. do 32.. Pětice nejšťastnějších po součtu dvou her od nuly si posléze zajistila postup do druhé vlny semifinále a přidala se k těm, co byli v kvalifikaci umístěni na místě šestém až šestnáctém, nasazeni pro změnu sestupně a odehráli další dvě hry od nuly na součet. Jedenáctka nejlepších si pak proklestila standartně cestu již do následného finálového rozuzlení. Zde si postupující dráhy podle předchozího umístění volí a hrají znovu dvě hry na součet, ovšem ještě s hrou třetí, což jest celodenní průměr her odehraných. Jako obvykle byly udíleny ceny útěchy dvěma prvním nepostupujícím a těmi při konci účasti v prvním semifinále byli současně Nejlepší žena turnaje Miloslava Suchánková a těsně před branami finále skončivší Marek Mlynář.

 Ve finále bylo vidno dle očekávání mnoho různorodých výkonů, prim však hráli ostřílení harcovníci, kteří již v kvalifikaci okupovali až na výjimky čelo žebříčku, a i zde výborně hrál kvalifikační premiant a současně i vítěz dvou předchozích turnajů Ondřej Staněk. Když už to vypadalo, že svou snahu o završení turnajového roku hattrickem dotáhne do zdárného konec, lehce se mu rozklepaly ruce, čehož využil ostřílený matador Petr Pekár a při součtu 762 bodů o 14 kuželek vítězí právě on. Na třetím místě se umístil s přehledem Josef Colon díky 727 bodům a do hodnocené osmičky nejlepších patřili pak dále ještě Jaroslav Maňásek, David Dvořáček, Emil Krubert, Jakub Šarišský a překvapivě i Petr Vrba.

 V pauze po kvalifikaci jsme losovali speciální bonusovou Vánoční prémii v podobě třech věcných cen, kde stěžejním ukazatelem bylo právě kvalifikační pořadí a zde se štěstí v podobě generátoru náhodných čísel usmálo na Jiřího Kotjužanského, který si odnesl dárkový set Jameson, utěrku na bowlingovou kouli s originálním auto těžítkem Ivan Kober a start na jakýkoliv turnaj zdarma přistál Daně Holoubkové.

 Díky vítězství na tomto závěrečném turnaji nakonec Petr Pekár opanoval s 343 body i konečné celoročním pořadí a stává se jeho vítězem těsně před s 340 body majícím a dlouhodobě vedoucím Janem Štulcem. Bronzovým se stal rovněž až závěrečným finišem Jakub Šarišský, který na pozici bramborovou odsunul nepřítomného Jaromíra Malce ml.. Do v lednu následně oceňované konečné TOP 10 posléze ještě patří Jaroslav Maňásek, Albert Jarovský, Jan Fleischmann st., Jana Marešová, Josef Colon a David Dvořáček. Dlužno dodat, že v roce letošním svou účastí poctilo hernu a tuto sérii alespoň jedenkráte 72 hráček a hráčů.

 Ocenění proběhne na zahajovacím turnaji nové celoroční série roku 2025 stále coby Říčanská Iron Devítka, a to již opět tradičněve čtvrtek a sice 9. ledna, kamje jižobsazovačka v obvyklých časech otevřena i aktualizována a všichni srdečně zváni.

Při rekordní účasti má i Říčanská Iron Devítka vítězné double

 Ve čtvrtek 5. prosince se odehrál letošní jedenáctý turnaj pravidelné celoroční série nedohazované Říčanské Iron Devítky na herně Říčanského Bowlingu Vojkov. Díky odloženému říjnovému turnaji se tak nejedná o závěrečný, byť jde o turnaj prosincový, ten opravdu derniérový bude coby dohrávka netradičně v pondělí a sice 16. prosince jako Vánoční Říčanská Iron Devítka.

 Všichni z rekordního počtu 37 startujících hráček a hráčů si v kvalifikaci jako obvykle odehráli úvodní tři hry na předem zvolené dráze nedohazovaným devítkovým způsobem a již během nich, jakož po celou dobu turnaje, si mohli odnést další z bonusů a sice za pět jakýchkoli striků v řadě sušenku či nápoj za strike s vloženou kuželkou červené barvy, postavivší se na pozici kuželky první či za dohozený jakýkoli splite.

 Hrálo se jako obvykle na místním house mazacím modelu, použit byl po čase standartnímu A22 HOUSE 1, což i tentokráte přineslo různorodé výsledky a zejména průběhem večera i lecjaké to překvapení.

 Díky rekordní účasti se tentokráte bohužel nedostalo na pětici v kvalifikačních hrách nejméně úspěšných, kteří nepostoupili ani do následné první ze dvou vln semifinálových. Postupu nejblíže, a tudíž alespoň s cenou útěchy za první nepostupové místo k domovu odjížděl Jiří Staněk. Naopak nejlepších pět hráčů celkového pořadí si zajistilo obvyklý přímý postup do finále a tentokráte se svého práva nezřekl vůbec nikdo. Vítězem se stal Jan Štulc díky 808 bodům i za pomoci maximálních devítkových 300 bodů, čímž byl oceněn rovněž jako autor Nejvyššího výkonu. Po hříchu již jiná "třístovka" tohoto večera nepadla, ačkoli mnoho z hráčů k ní bylo opravdu hodně blízko. Dalšími přímo postupujícími pak byli i listopadový vítěz Ondřej Staněk s 806 body, Jana Marešová a duo Zelené síly Petr Pekár, respektive Radek Rozporka.

 Do úvodní semifinálové vlny, kde se hrají dvě hry od nuly na součet, hráči jsou podle pořadí kvalifikačního na dráhy nasazení vzestupně, nastoupila níže umístěná šestnáctka účastníků, a to od místa 17. do 32.. Pětice nejšťastnějších po součtu dvou her od nuly si posléze zajistila postup do druhé vlny semifinále. Zde se přidala k těm, co byli v kvalifikaci umístěni na místě šestém až šestnáctém, nasazeni pro změnu sestupně a odehráli další dvě hry od nuly na součet. Jedenáctka nejlepších si pak proklestila standartně cestu již do následného finálového rozuzlení. Zde si postupující dráhy podle předchozího umístění volí a hrají znovu dvě hry na součet, ovšem ještě s hrou třetí, což jest celodenní průměr her odehraných. Jako obvykle byly udíleny ceny útěchy dvěma prvním nepostupujícím a těmi při konci účasti v prvním semifinále byli Zdeno Štefánik a poté se do finále nepodíval ani Jaroslav Maňásek.

 Ve finále bylo vidno dle očekávání mnoho různorodých výkonů, prim však hráli ostřílení harcovníci, kteří již v kvalifikaci okupovali čelo žebříčku a nejpevnější ruku i nervy nakonec prokázal při své druhé účasti na tomto turnaji stejně jako v měsíci předchozím Ondřej Staněk a znovu vítězí. S finálovým součtem 760 bodů se tak zapisuje i do historických análů, neboť ještě nikdo nedokázal ve svých dvou a nadto jediných startech dvakrát stanout na stupínku nejvyšším. I jeho konečný celodenní průměr 261, 00 bodů je výborný, a ne tak častý. Druhá skončila a současně cenu coby Nejlepší žena turnaje převzala Jana Marešová a na třetím místě se potéumístil smolař měsíce minulého Jakub Šarišský díky 726 bodům. Do hodnocené osmičky nejlepších patřili dále Jan Štulc, Petr Pekár, Jaromír Malec ml., Ivan Kober a Jan Fleischmann st..

 V pauze po kvalifikaci nebyl sice losován obligátní, již od turnaje předchozího a sice zdejší Říčanské Iron Desítky v pondělí 2. prosince po dlouhém čase a v rekordní výši 19 140,- Kč vybraný finanční Iron Bonus Special, ale podle umístění po kvalifikaci se hrálo o jednoho šťastlivce, který získal startovné na jakýkoli turnaj ze všech sérií, hraných pod hlavičkou "Iron" zdarma a tím byl osmý v pořadí Jakub Šarišský. Od turnaje následného přejdeme opět k jinému způsobu losování, což bude překvapením kterak a stane se tak znovu na Říčanské Iron Devítce, tentokráte, jak již bylo uvedeno, na dohrávané říjnové o netradičně pondělí 16. prosince coby Vánočním Iron Specialu.

 V průběžném celoročním pořadí pravidelně chodící vylepšovali další z nejméně úspěšných bodových zisků díky sedmi počítaným nejlepším výsledkům a na čele žebříčku je díky již 340 bodům Jan Štulc. Stříbrný zůstal Petr Pekár se stále 332 body a bronzový Jaromír Malec ml. se vylepšil na 321 bodů.

 Na závěrečnou Vánoční Říčanskou Iron Devítku v pondělí 16. prosince je jižobsazovačka v obvyklých časech otevřena i aktualizována a všichni jsou na rozloučení s letošním turnajovým rokem 2024 srdečně zváni.

Staňkovi poslední přijeli a poslední i odjeli

 Ve čtvrtek 7. listopadu se odehrál letošní jubilejní desátý turnaj pravidelné celoroční série nedohazované Říčanské Iron Devítky na herně Říčanského Bowlingu Vojkov. Díky odloženému říjnovému turnaji jsme se sešli po zhruba dvou měsících a přes souběžně hranou zejména SBL, jíž se účastní vícero jinak pravidelných příznivců tohoto klání, si našlo cestu 31 hráček a hráčů a každý si odneslzavedený celoroční bonus již jen registrací nově v podobě sladší provenience zdarma, což na všech turnajích pod hlavičkou "Iron" je a bude standardem.

 Všichni účastnivší se si v kvalifikaci jako obvykle odehráli úvodní tři hry na předem zvolené dráze nedohazovaným devítkovým způsobem a již během nich, jakož po celou dobu turnaje, si mohli odnést další z bonusů a sice za pět jakýchkoli striků v řadě sušenku či nápoj za strike s vloženou kuželkou červené barvy, postavivší se na pozici kuželky první či za dohozený jakýkoli splite.

 Hrálo se sice jako obvykle na místním house mazacím modelu, ovšem znovu byl použit oproti standartnímu druhý nepatrně odlišný a těžší A22 HOUSE 2, což přineslo zejména v úvodu trochu práce i hledání zejména hráčům vyznávajícím kladení bowlingových koulí excentrických parametrů a způsobu.

 Do semifinále poté nakoukli díky účasti všichni, vyjma rekonvalescentky Jitky Weissové, která po zdravotní pauze nechtěla riskovat vícero her nežli pouze kvalifikačních. Nejlepších pět hráčů celkového pořadí si jako obvykle zajistilo přímý postup do finále a tentokráte se svého práva zřekl jak jeho samotný vítěz, a tedy oceněný kvalifikační premiant Jakub Šarišský se 761 bodem, tak i Jaromír Malec ml., kteří svá postupová místa přenechali dalším v pořadí, jímž byli Josef Colon i Miroslav Nýč, který nadšen mohl protáhnout pauzu stolním tenisem.

 Do úvodní semifinálové vlny, kde se hrají dvě hry od nuly na součet, hráči jsou podle pořadí kvalifikačního na dráhy nasazení vzestupně, nastoupila nejníže umístěná šestnáctka účastníků a nyní díky účasti si hned sedmička šťastnějších po součtu dvou her od nuly si zajistila postup do druhé vlny semifinále. Zde se přidala k těm, co byli v kvalifikaci umístěni na místě šestém až třináctém, nasazeni pro změnu sestupně a odehráli další dvě hry od nuly na součet. Jedenáctka nejlepších si pak proklestila standartně cestu již do následného finálového rozuzlení. Zde si postupující dráhy podle předchozího umístění volí a hrají znovu dvě hry na součet, ovšem ještě s hrou třetí, což jest celodenní průměr her odehraných. Jako obvykle byly udíleny ceny útěchy dvěma prvním nepostupujícím a těmi při konci účasti v prvním, respektive druhém semifinále byli o pouhou jedinou kuželku za Jiřím Kotjužanským smolně Josef Hladík a poté se do finále nepodíval ani Stanislav Dohnálek, když jemu sleva na další jakýkoli turnaj připadla místo Jiřího Staňka jen díky vyššímu náhozu...

 Ve finále pak excelovali zbylí dva další borci nesoucí totéž příjmení bez ovšem příbuzenského vztahu s Jiřím a sice otec a syn Libor s Ondřejem, kteří na místní hernu potažmo turnaj zavítali poprvé. Byť je čekala nováčkovská daň v podobě příjezdu minutu po dvanácté, se zpožděním i drahami se popasovali náramně, aby poté Libor o dvě kuželky součtem 716 bodů odsunul na bramborovou pozici leadera celoročního pořadí Jana Štulce a Ondřej Staněk dokonce díky famózním 808 bodům při svém prvním zdejším startu poprvé vítězí. Rodinné double dokázal narušit pouze rovněž výborně hrající Jaromír Malec ml. se 771 bodem na místě stříbrném. Na rozdíl od Jakuba Šarišského, jemuž se dobrovolná semifinálová účast změnila spíše v noční můru, si tak hru v druhém semifinále vyčítat nemusel. Do hodnocené osmičky nejlepších patřili ještě díky vyššímu náhozu na místě pátém Albert Jarovský, Radek Rozporka, Jaroslav Běhal a Miloslava Suchánková, současně Nejlepší žena turnaje.Autorem Nejvyššího výkonu byl pak oceněn po hříchu jediný autor maximální devítkové hry hodnoty 300 bodů, a to ve finále zahrané Jaromír Malec ml.

 V pauze po kvalifikaci byl losován obligátní, avšak po více jak roce a půl pomalu dosluhující a současně dlouhodobě nevybraný finanční Iron Bonus Special, majíc díky místní účasti několikerou rekordní hodnotu 15 940,- Kč. Bohužel však losovaného výkonu 78 bodů v kvalifikaci nikdo, byť těsně nedosáhl, tudíž je obsah opět přesunut na turnaj následný, jímž bude v úterý 19. října s přehrávkovou pondělní možnostísesterská Prosecká Iron Devítka na herně Xbowlingu Prosek Duo. Byť zde díky tradiční a necitlivé kolizi různých soutěží nebudou moci zúčastnit všichni startuchtiví, je tak prostor pro jiné zájemce a zde se s předpokládanou účastí se bude losovat o další z rekordních obnosů, a to bezmála o 17 000,- Kč, což už snad ani lepší a pádnější pozvánkou být nemůže.

 V průběžném celoročním pořadí ti pravidelně chodící opět vymazávali nejméně úspěšné návštěvy a na čele žebříčku se díky 339 bodům osamostatnil Jan Štulc.V těsném závěsu je stříbrný Petr Pekár s 332 body a Jaromír Malec ml. poskočil díky 316 bodům na průběžný stupínek bronzový.

 Příští jedenáctý letošní turnaj se uskuteční tradičně ve čtvrtek a sice 5. prosince, ovšem s přídomkem Mikulášský, neboť se jedná o turnaj vložený a současně za neuskutečněný říjnový po dohodě s provozovatelem dohrávaný, za což i jemu patří velké díky za vstřícnost a pochopení i ochotu. Všichni jsou srdečně zváni a věříme, že v době, kdy již hrozí pouze minimální střet zájmů s jinými sportovními bowlingovými akcemi si hráči odpočinku nedbajícími cestu i chuť zúčastnit se najdou. Obsazovačka v obvyklých časech je již otevřena i aktualizována.

Tak i Říčanská Iron Devítka se v říjnu nakonec nehraje

 Již dnes, tedy ve čtvrtek 3. října se měl odehrát jubilejní desátý turnaj série nedohazované Říčanské Iron Devítky na herně Bowlingu Vojkov.

 Přes až neskutečné množství omluvenek a rušení účasti původně přihlášených hráčů se turnaj konat měl. Bohužel další vlna odřeknutí startů dostala počet zájemců do počtu rovnající se sportovní tragédii, pro pořadatele i provozovatele herny škody pak zmaru vynaloženého času i práce.

 Proto bylo po zralé úvaze a vzájemné dohodě zvolena cesta z rozhodnutí nepopulárních a nepříjemných nejmenšího prodělku a turnaj je bez náhradního termínu odřeknut a zrušen. Těm, co přihlášeni jsou a přijít si zahrát chtěli, se tímto omlouváme a věříme v pochopení.

 Příštím plánovaným tímto turnajem je čtvrtek 7. listopadu, avšak bude-li se situace v podobné míře opakovat, i ten zrušen bude, ovšem současně ukončen i celý zbytek letošní série, k čemuž věříme, že nedojde.

 Situace vede k zamyšlení i s ohledem ke zde konaným a pořádaným turnajovým sériím dalším, tj. Říčanské Iron Desítce i Říčanským Iron Dvojicím, kde účast nejen, že stagnuje, ale má bohužel kolísanou návštěvnost, a i s odhledem na sezónu příštího roku 2025, kde jsou a byly plánovány určité úpravy směrem k jejich zatraktivnění, má-li smysl energii a finance směrem k tomuto vůbec vynakládat. Vše rozhodnou dny a turnaje následné.

Jakub Šarišský famózním způsobem ovládl finále Říčanské Devítky

 Ve čtvrtek 5. září se odehrál letošní již devátý turnaj pravidelné celoroční série nedohazované Říčanské Iron Devítky na klimatizované herně rodinného typu a sice Bowlingu Vojkov. Přes probíhající dlouhodobou rekonstrukci Říčanské Černokostelecké ulice a s tím spojených ještě větších dopravních komplikací a omezení si našlo cestu 29 příznivkyň a příznivců a každý si odnesl již zavedený a nově celoroční bonus jen registrací k dodržení nealkoholického pitného režimu zdarma, a to na všech turnajích pod hlavičkou "Iron".

 Všichni si jako obvykle odehráli tři kvalifikační hry na předem zvolené dráze nedohazovaným devítkovým způsobem a již během nich, jakož po celou dobu turnaje, si mohli odnést další z bonusů a sice za pět jakýchkoli striků v řadě sušenku či nápoj za strike s vloženou kuželkou červené barvy, postavivší se na pozici kuželky první či za dohozený splite.

 Hrálo se sice jako obvykle na místním house mazacím modelu, ovšem znovu byl použit oproti standartnímu druhý nepatrně odlišný a těžší A22 HOUSE 2, což přineslo zejména v úvodu trochu práce i hledání zejména hráčům vyznávajícím kladení bowlingových koulí excentrických parametrů a způsobu.

 Do semifinále poté nakoukli díky účasti všichni, vyjma Vítězslava Květenského, který dopředu deklaroval svou pouze kvalifikační účast a nejlepších pěti hráčů celkového pořadí, kteří si zajistili přímý postup do finále. Tentokráte dokonce dva se svého práva zřekli a odehráli tak na své přání druhou semifinálovou vlnu. Byli jimi Tomáš Brich a Jakub Šarišský, když svá postupová místa přepustili Tomáši Bartákovi a Jiřímu Kotjužanskému. Vůbec nejlepším byl, a tak coby vítěz kvalifikace oceněn Petr Pekár a to se součtem 796 bodů, spolu s ním přímo postupovali ještě Janové Fleischmann st. i druhý a sice Štulc.

 Do úvodní semifinálové vlny, kde se hrají dvě hry od nuly na součet, hráči jsou podle pořadí kvalifikačního na dráhy nasazení vzestupně, nastoupila nejníže umístěná šestnáctka účastníků a nyní díky účasti si hned devítka šťastnějších po součtu dvou her od nuly si zajistila postup do druhé vlny semifinále. Zde se přidala k těm, co byli v kvalifikaci umístěni na místě šestém až třináctém, nasazeni pro změnu sestupně a odehráli další dvě hry od nuly na součet. Jedenáctka nejlepších si pak proklestila standartně cestu již do následného finálového rozuzlení. Zde si postupující dráhy podle předchozího umístění volí a hrají znovu dvě hry na součet, ovšem ještě s hrou třetí, což jest celodenní průměr her odehraných. Jako obvykle byly udíleny ceny útěchy dvěma prvním nepostupujícím a těmi při konci účasti v prvním, respektive druhém semifinále byli Jiří Staněk a poté jen velmi těsně Anežka Lencová.

 Ve finále v duchu kvalifikace pokračoval Petr Pekár, avšak zradila jej závěrečná hra, a tak nakonec sám rád musel vzít zavděk s bronzovým stupínkem, a to díky součtu 735 bodů. O pouhé čtyři kuželky jej totiž udolal další z nestorů bowlingového koulení Jan Fleischmann st. a končí tak stříbrný. O vítězi nebylo žádných pochyb, Jakub Šariššský dvakrát, byť neúspěšně, atakoval hranici maximální hry, avšak jeho hry 290, respektive 298 bodů v součtu s hrou průměrovou nejen, že znamenaly ocenění za Nejvyšší výkon turnaje, ale zejména za celkový primát, a to krásným počinkem hodnoty 834 bodů. Do hodnocené osmičky nejlepších patřili ještě dále Honzové Štulc i Žák, Tomáš Barták, Josef Colon a Jiří Kotjužanský.Pozici Nejlepší ženy turnajepak obhájila na konečném 10. místě Jana Marešová.

 V pauze po kvalifikaci byl losován obligátní, avšak po více jak roce a půl pomalu dosluhující a současně dlouhodobě nevybraný finanční Iron Bonus Special, majíc díky místní účasti rekordní hodnotu 10 100,- Kč. Bohužel však losovaného výkonu 282 bodů v kvalifikaci nikdo nedosáhl, tudíž je obsah opět přesunut na turnaj následný, jímž bude v úterý 10. září s přehrávkovou pondělní možnostísesterská Strašnická Iron Devítka na herně Xbowlingu Strašnice. Byť zde díky kolizi s úvodními hracími dny různých soutěží ABL hrozí účast téměř katastrofální, přesto s předpokládanou účastí se bude losovat o další rekordní obnos, a to bezmála o 11 000,- Kč, což je současně tou nejlepší pozvánkou zúčastnění se.

 V průběžném celoročním pořadí ti pravidelně chodící opět vymazávali nejméně úspěšné návštěvy a raritně se na čele žebříčku seřadil s Petrem Pekárem na shodných 332 bodem Jan Štulc. Jaroslav Maňásek stále drží díky 283 bodům stupínek bronzový.

 Příští jubilejní desátý letošní turnaj se uskuteční opět první čtvrtek v měsíci následném a sice 3. října, kam jsou všichni srdečně zváni a obsazovačka v obvyklých časech otevřena i aktualizována.

Jan Štulc dominantní na nejen Olympiádou zpestřené Říčanské Iron Devítce

 Ve čtvrtek 1. srpna, otevřela druhý prázdninový a již osmý turnajový měsíc nejen na této herně, ale všech pravidelně hraných sérií pod hlavičkou "Iron" na bohužel i tímto dnem díky počínající rekonstrukci Říčanské Černokostelecké ulice hůře dostupné herně Bowlingu Vojkov místní Říčanská Iron Devítka. Cestu si našlo přes dovolené i zmíněné okolnosti rovných 30 příznivkyň a příznivců a každý si odnesl letní bonus již jen registrací k dodržení nealkoholického pitného režimu.

 Všichni si jako obvykle odehráli tři kvalifikační hry na předem zvolené dráze nedohazovaným devítkovým způsobem a již během nich, jakož po celou dobu turnaje, si mohli odnést další z bonusů a sice za pět jakýchkoli striků v řadě sušenku či nápoj za strike s vloženou kuželkou červené barvy, postavivší se na pozici kuželky první či za dohozený splite.

 Hrálo se sice jako obvykle na místním house mazacím modelu, ovšem poprvé byl použit oproti standartnímu druhý nepatrně odlišný a těžší A22 HOUSE 2, což přineslo zejména v úvodu trochu práce i hledání zejména hráčům vyznávajícím kladení bowlingových koulí excentrických parametrů a způsobu.

 Do semifinále poté nakoukli díky účasti všichni, vyjma nejlepších pěti hráčů celkového pořadí, kteří si zajistili přímý postup do finále a tentokráte se jako dobrodruh předvedl Jakub Šarišský, když po kvalifikační stříbrné pozici se svého práva zřekl a absolvoval tak vyřazovací druhé kolo semifinále. Své místo tak přenechal dalšímu v pořadí, jímž byl Tomáš Barták. Vůbec nejlepším byl, a tak coby vítěz kvalifikace oceněn Jan Štulc, jenž získal cenu i za autorství Nejvyššího výkonu turnaje, když jako první a jak se v průběhu večera ukázalo, současně bohužel jediným, kdo zahrál hru maximální devítkové hodnoty 300 bodů.

 Do úvodní semifinálové vlny, kde se hrají dvě hry od nuly na součet, hráči jsou podle pořadí kvalifikačního na dráhy nasazení vzestupně, nastoupila nejníže umístěná šestnáctka účastníků a lepší sedmička šťastnějších po součtu dvou her od nuly si zajistila postup do druhé vlny semifinále. Zde se přidala k těm, co byli v kvalifikaci umístěni na místě šestém až třináctém, nasazeni pro změnu sestupně a odehráli další dvě hry od nuly na součet. Jedenáctka nejlepších si pak proklestila cestu již do následného finálového rozuzlení. Zde si postupující dráhy podle předchozího umístění volí a hrají znovu dvě hry na součet, ovšem ještě s hrou třetí, což jest celodenní průměr her odehraných. Jako obvykle byly udíleny ceny útěchy dvěma prvním nepostupujícím a těmi při konci účasti v prvním, respektive druhém semifinále byli velice smolně pouze o nižší výkon David Rain a poté Jitka Weissová, která do druhého semifinále prošla právě na úkor Davida.

 Ve finále v duchu kvalifikace pokračoval Jan Štulc, který jako jediný překonal hranici 800 bodů, když zahrál ještě dalších 25 bodů navíc a po zásluze po primátu kvalifikačním získal i ten cennější a důležitější a sice vítězství konečné. Na stupínek stříbrný se díky 790 bodům dostal Ladislav Šimánek a bronzový patřil Jiřímu Egertovi díky 715 bodům. O místě čtvrtém pro Jaroslava Maňáska rozhodli pouze dvě kuželky před Jakubem Šarišským a do hodnocené osmičky nejlepších patřili ještě Tomáš Brich, Nejlepší žena turnaje Jana Marešová i Josef Colon.

 V pauze po kvalifikaci byl losován obligátní, avšak po více jak roce a půl pomalu dosluhující finanční Iron Bonus Special, majíc díky místní účasti hodnotu 5320,- Kč. Bohužel však losovaného výkonu 194 bodů v kvalifikaci nedosáhl, opravdovým smolařem byl zejména Albert Jarovský s jeho výkony 193, 195 i 196 bodů, tudíž je obsah opět přesunut na turnaj následný, jímž bude v neděli 4. srpna s předehrávkou pátečního 2. srpna Prosecká Iron Desítka na herně Xbowlingu Prosek Duo. Zde se s předpokládanou účastí bude losovat o více jak 6000,- Kč, což je současně tou nejlepší pozvánkou zúčastnění se.

 V průběžném celoročním pořadí ti pravidelně chodící díky evidovaným nejlepším sedmi účastem již vymazávali nejméně úspěšné návštěvy i tak na čele žebříčku stále trůní Petr Pekár s 328 body před Janem Štulcem s body již 317 a Jaroslavem Maňáskem díky 283 bodům.

 Příští devátý letošní turnaj, již v období počátku školní docházky, jest plánován hned na čtvrtek 5. září, kam jsou všichni srdečně zváni a obsazovačka v obvyklých časech otevřena i aktualizována.

Jakub Šarišský po vlažném úvodu exceloval na Říčanské Iron Devítce

 Ve čtvrtek 4. července, na úvod již prodlouženého svátečního a současně prázdninového víkendu, se na herně Bowlingu Vojkov odehrála tradiční Říčanská Iron Devítka. Cestu si našlo 29 příznivkyň a příznivců a každý si odnesl letní bonus již jen registrací k dodržení nealkoholického pitného režimu.

 Všichni si jako obvykle odehráli tři kvalifikační hry na předem zvolené dráze nedohazovaným devítkovým způsobem a již během nich, jakož po celou dobu turnaje, si mohli odnést další z bonusů a sice za pět jakýchkoli striků v řadě sušenku či nápoj za strike s vloženou kuželkou červené barvy, postavivší se na pozici kuželky první či za dohozený splite. Do semifinále poté nakoukli díky účasti všichni, vyjma nejlepších pěti hráčů celkového pořadí, kteří si zajistili přímý postup do finále a tentokráte se jej nikdo nevzdal. Vůbec nejlepším byl, a tak coby vítěz kvalifikace oceněn Radek Rozporka, jenž získal cenu i za autorství Nejvyššího výkonu turnaje, když jako první zahrál hru maximální devítkové hodnoty 300 bodů, čímž ostatní přesvědčil, že mu bowling jde lépe nežli nedobrovolné parkování v nedalekém příkopu…. Alespoň pivní triopack si odnesl autor další této mety, Jakub Šarišský, a to hned dvakráte.

 Do úvodní semifinálové vlny, kde se hrají dvě hry od nuly na součet, hráči jsou podle pořadí kvalifikačního na dráhy nasazení vzestupně, nastoupila nejníže umístěná šestnáctka účastníků a hned polovina, tedy osmička šťastnějších si zajistila postup do druhé vlny semifinále. Zde se přidala k těm, co byli v kvalifikaci umístěni na místě šestém až třináctém, nasazeni pro změnu sestupně a odehráli další dvě hry od nuly na součet. Jedenáctka nejlepších si pak proklestila cestu již do následného finálového rozuzlení. Zde si postupující dráhy podle předchozího umístění volí a hrají znovu dvě hry na součet, ovšem ještě s hrou třetí, což jest celodenní průměr her odehraných.

 Nejvíce štěstí i umu na závěr večera předvedl a po celodenním zlepšování se nakonec začal, stejně jako semifinále končil, hrou hodnoty 300 bodů, Jakub Šarišský, a tak po zásluze i díky součtu 801 bodů vítězí. Na stupínek stříbrný se dostala současně oceněná Nejlepší žena dne Jana Marešová a za pódiové umístění po měsíci minulém a triumfu byl rád Petr Pekár. Ovšem dlužno dodat, že pro něj to díky obětavosti a lásce k bowlingu bylo malým velkým vítězstvím, když svůj automobil před hernou zaparkoval po mnoha stovkách kilometrů v nohách i kolech cestou nonstop z (ne)dalekého pobytu po hernách bowlingových Italských. Právem tak již jako několikáté aspiruje na cenu pravého srdcaře bowlingového…

 Do hodnocené osmičky nejlepších poté patřili ještě Martin Vala, Miroslav Nýč, Emil Krubert, Jaroslav Maňásek i Stanislav Dohnálek. A zapomenout nesmíme ani na první nepostupující, když oceněni byli cenou útěchy za nepostup do druhého semifinále Jaroslav Běhal, respektive do finále Jiří Kotjužanský.

 V pauze po kvalifikaci byl losován obligátní, avšak po více jak roce a půl pomalu dosluhující finanční Iron Bonus Special, majíc díky místní účasti hodnotu 2860,- Kč. Bohužel však losovaného výkonu 155 bodů v kvalifikaci nedosáhl, tudíž je obsah opět přesunut na turnaj následný, jímž bude ve středu 10. července Devítka Iron pro změnu Kamenická, na herně Bowlingu Radava. Zde se s předpokládanou účastí bude losovat o přibližně 3500,- Kč. V průběžném celoročním pořadí ti pravidelně chodící již vyplnili minimální počet sedmi účastí a příštím turnajem tak mají šanci nejméně úspěšné návštěvy anulovat. Prozatím na čele žebříčku trůní Petr Pekár s 328 body před Janem Štulcem s body 262 a pouhým jediným k dobru na bronzového Josefa Colona.

 Příští, již osmý letošní turnaj jest plánován hned na úvodní čtvrtek i den druhého prázdninového měsíce a tedy na 1. srpna, kam jsou všichni srdečně zváni a obsazovačka otevřena i aktualizována.

Petr Pekár v Říčanech na Iron Devítce nejlepší v kvalifikaci i celkově

 Ve čtvrtek 6. června se na herně Bowlingu Vojkov odehrál a letošní první půlrok uzavřel již šestý turnaj pravidelné série kategorie C nedohazované Říčanské Iron Devítky. Zahrát si přišla jedenatřicítka hráček a hráčů a jako obvykle za každých pět klasických či devítkových striků v řadě získali sladkou odměnu, nealko tekutou poté po dohození splitu či při postavení se vložené červené kuželky mezi ostatní na pozici první a dosáhnutí striku čistého.

 V kvalifikaci na při prezentaci vybrané dráze se odehrají úvodní tři hry na součet a kvartet úplně nejúspěšnějších si zajistí přímý postup do finále. Nejlepším byl a oceněným vítězem kvalifikace se stal se 770 body Petr Pekár, spolu s ním postupovali Albert Jarovský, Jaroslav Běhal i Jakub Šarišský. Ten se však svého práva vzdal, postup přenechal dalšímu v pořadí, jímž byl Martin Vala a odehrál si tak druhou semifinálovou vlnu.

 V té první nastupují vzestupně na dráhy hráči v kvalifikaci nejméně úspěšní a tentokráte po dvou hrách od nuly na součet do následné druhé semifinálové vlny postupovala pouze pětice nejlepších. Vzácná shoda panovala u postupujících, neboť součet 444 bodů, respektive 422 bodů zahrálo vždy po dvou. Prvním, na koho se již nedostalo, pouze cena útěchy, byl s 415 body Zdeněk Hrobský. Ze druhé vlny, kde jsou hráči opět nasazeni, a to naopak sestupně, již z opět šestnáctičlenného pole do finále nakoukla po součtu dalších dvou her hned dvanáctka více úspěšných a zde prvním i oceněným nepostupujícím byla se součtem 365 bodů Miloslava Suchánková.

 Finalisté si pro závěrečné dvě hry hrané v součtu od nuly s hrou třetí, co je celodenním průměrem předchozích her, dráhy již volí. Svou formu z kvalifikace neztratil, a naopak potvrdil Petr Pekár a tak po zásluze se součtem 765 bodů vítězí a poráží o tři kuželky stříbrného Jakuba Šarišského. Bronzový byl pak s 748 body Albert Jarovský. Do hodnocené osmičky nejlepších patřili dále Tomáš Brich, Jan Štulc, Stanislav Dohnálek, Jaromír Malec ml. i Jaroslav Maňásek, který byl současně oceněným autorem Nejvyššího výkonu dne, když marně dvakráte pokoušel maximální hru a jeho lepší pokus se zastavil na 298 bodech. Nejlepší ženou pak byla oceněna jediná dámská finalistka Lenka Blažková.

 Po kvalifikaci byl losován tradičně finanční Iron Bonus Special, majíc konečnou hodnotu 4470,- Kč, ovšem žádného šťastlivce tentokráte nalezeno nebylo, neboť výkonu 70 bodů se nikdo ani nepřiblížil. Celý obsah je tak přesunutý opět na turnaj následný, jímž budou na téže herně Bowlingu Vojkov v pondělí 10. června Říčanské Iron Dvojice, hrané coby netradiční se střídání se spoluhráčů po každém frame.

 V celoročním pořadí po polovině roku prozatím vede vítěz červnového turnaje Petr Pekár s 281 bodem před Jaromírem Malcem ml. díky bodům 228 a pouhý jediný další je v závěsu bronzový Albert Jarovský. Ještě červencový následný turnaj dovrší kvótu minimálních sedmi účastí a již další hráčů pravidelně účastnivších se budou postupně smazávat nejméně úspěšné výsledky, tudíž poté bude pořadí opravdu zajímavé a jako na houpačce.

 Následný další, tedy úvodní prázdninový turnaj jest naplánován na čtvrtek již 4. července a obsazovačka tam je již aktivní i aktualizována. Neb se jedná o dobu o dost častějších dovolených, prosíme ty, co na hernu nedorazí a jsouc přihlášeni, aby dali včas vědět a dostalo se tak i na případné další zájemce.

Na Vojkově přes rekordní účast marné čekání na třístovku

 Ve čtvrtek 2. května otevřel májový turnajový program Vojkovské herny i sérií Iron ten komerčnější a sice nedohazovaná Říčanská Iron Devítka. Sešla se přes obvyklých několikero šibeničních odřeknutí startu návštěvou 35 hráček a hráčů zdejší rekordní účast, a tak poprvé by trio nejméně v kvalifikaci úspěšných nepostoupilo ani do úvodní semifinálové vlny.

 Díky tomu, že po třech kvalifikačních hrách na součet jinak jistojistě postupující Jiří Egert, respektive Jan Fleischmann st. dali svá místa k dispozici a tím by nepostupoval pouze jeden smolař, upravili jsme lehce pravidla, a tak do finále měli cestu bez další dřiny mimo oceněného kvalifikačního vítěze Jana Štulce ještě Jaromír Malec ml., Ladislav Šimánek, Michal Korbel, Martin Vala a jako šestý i Albert Jarovský.

 V první semifinálové vlně na součet dvou her od nuly nastoupili hráči skončivší na místech 18. až 33. a pouze pětice nejlepších si vybojovala právo účasti ve vlně druhé, kde se přidali k těm, kteří se v kvalifikaci umístili na 7. až 17. pozici. Zde si cenu útěchy odnesl jako první nepostupující a obrovský poprask tím způsobil Josef Colon. I ve druhém semifinále se hraje na součet dvou her od nuly a zde jsou hráči nasazováni podle kvalifikačního pořadí na dráhy sestupně, na rozdíl od úvodního, kde naopak vzestupně. Právo finálového startu si pak vybojovala jedenáctka nejlepších a tady cena útěchy patřila coby prvnímu nepostupujícímu dalšímu srdcaři Tomáši Rathouskému.

 Ve finále se poté odehrají závěrečné dvě hry od nuly na součet, ovšem již s hrou třetí, majíc hodnotu celodenního průměru her předchozích. Dráhy si postupující dle pořadí již volí. Nejvíce umu, štěstí i pevnou ruku prokázal Jaromír Malec ml., když jeho součet činil 788 bodů a po zásluze o 8 bodů vítězí před premiantem kvalifikace Janem Štulcem. Bronz vytrpěl Lukáš Obrusník se 753 body a do hodnocené osmičky nejlepších poté pronikli ještě Ladislav Šimánek, Albert Jarovský, Petr Pekár, Martin Vala a Michal Korbel.

 Autorem Nejvyššího výkonu se stal Petr Pekár, který dnes nikam nepospíchal, takže třístovku nepokořil ani v pokusu nejlepším, a to o pouhé dvě kuželky, což i tak překvapivě k ocenění stačilo. Nejlepší ženou se stala jediná dámská finálová účastnice Jana Marešová.

 V pauze se losoval i obligátní finanční Iron Bonus Special, jehož hodnota se převodem z předchozích turnajů a přípočtem místních startů vyšplhal o desetikorunu těsně pod hranici 4000,- Kč, avšak taženého čísla a tedy výkonu 251 bodů nikdo nedosáhl, je tak přesunut opět na turnaj následný, jímž bude v neděli 5. května na herně Xbowlingu Prosek Duo prestižní "áčková" Prosecká Iron Desítka a kde se bude již hrát o zhruba 4800,- Kč.

 Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

 Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, dvakrát Prosecké Iron Devítce, třikrát Říčanské Iron Desítce, dvakrát Prosecké Iron Desítce, dvakrát Říčanskými Iron Dvojicemi, třikrát Říčanské Iron Devítce, dvakrát Strašnické Iron Devítce, dvakrát Strašnické Iron DUOjce, dvakrát Kamenické Iron Devítce, Dejvické Iron Devítce i Velikonočním Xbowling Iron Specialu jsme již na tuto akci nastřádali 36 650,- Kč.

 Již šestý letošní turnaj se uskuteční klasicky ve čtvrtek a sice 6. června a obsazovačka tam je již otevřena i aktualizována, a tudíž všichni srdečně zváni.

Druhý start opět přetaven ve vítězství

 Jako zde obvykle, o čtvrtečním večeru a sice 4. dubna se odehrál letošní již čtvrtý turnaj série Říčanské Iron Devítky na herně Bowlingu Vojkov. Sice dozvuky prodlouženého víkendového Velikonočního neodříkání se ještě ke konci pracovního týdne na nižší účasti i tak projevily, ale 29 hráček a hráčů prošlých dveřmi herny je účast solidní.

 Po úvodních třech kvalifikačních hrách nedohazovaným devítkovým způsobem ovládl kvalifikační pořadí Petr Pekár a to i díky Nejvyššímu výkonu turnaje, když hned na úvod zahrál maximálních 300 bodů. Pospíchal na souběžně hranou SBL Ovčína, takže jeho kalup byl opodstatněný. Za ním se seřadil kvartet dalších přímo postupujících a sice Ladislav Šimánek, David Dvořáček, Emil Krubert a Jan Štulc, který se však svého práva zřekl a přepustil místo dalšímu v pořadí, a to Jiřímu Egertovi. Později zřejmě litoval, neboť odehrál druhou semifinálovou vlnu, avšak brány finálové mu poté zůstaly protentokráte uzavřeny. Naopak nejméně úspěšná šestnáctka po kvalifikaci odehrála jako první své dvě nové hry na součet a díky účasti nyní rovná polovina postoupila do druhého semifinálového stepu. Prvním, komu pouhé dva bodíky chyběly, byli svorně Zdeno Štefánik i Hana Šulcová, měla však vyšší nához, a tak právě ona si odnesla alespoň cenu útěchy.

 Osmička potupujících se přidala k hráčům skončivším na místě 6. až 13. v kvalifikaci a znovu všichni sestupně na dráhy nasazeni odehráli dvě hry od nuly na součet. Odtud už vede cesta pro úspěšnější do závěrečného finále a postupuje hned jedenáctka úspěšnějších. Stop o pouhou jedinou kuželku zde byl vystaven Jiřímu Marešovi, a tak i jemu náležela cena útěchy. Pro finále si postupující již dráhy podle semifinálového pořadí volí a hrají se závěrečné dvě hry od nuly na součet, ovšem s hrou třetí coby celodenním průměrem. Zde opět projevil nejen své znalosti a zkušenosti herny a místního house mazacího modelu Ladislav Šimánek, který součtem 809 bodů obhájil své vítězství z předchozího měsíce, tedy března. Stříbrný končí 757 body Jaroslav Maňásek a na bronzový stupínek potřeboval Lukáš Obrusník bodů 736. Do hodnocené osmičky nejlepších patřili sestupně ještě Jan Fleischmann st., srdcař Petr Pekár, David Dvořáček, Jiří Kotjužanský i Emil Krubert. Hned za pány skončila Nejlepší žena turnaje Gabriela Malcová. Kromě Petra Pekára si tekutou cenu za maximální výkon devítkových 300 bodů tentokráte odnesli ještě Lukáš Obrusník, David Dvořáček i Jan Fleischmann st..

 Losovaly se jako obvykle tři věcné ceny podle kvalifikačního umístění a štětí se s internetovým modemem usmálo na Emila Kruberta, Pavel Lukeš si odnesl bowlingové doplňky a zastřihovač SENCOR Hana Šulcová. Taženo bylo i výherní číslo finančního Iron Bonus Specialu a to 290, avšak právě tento výkon v kvalifikaci nezahrál nikdo, tudíž se celý obsah měšce v hodnotě 4040,- Kč přesouvá na turnaj následný, jímž bude v neděli 7. dubna nově s páteční předehrávkou na herně Xbowlingu Prosek Duo dubnová Prosecká Iron Desítka.

 Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

 Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, Prosecké Iron Devítce, dvakrát Říčanské Iron Desítce, dvakrát Prosecké Iron Desítce, dvakrát Říčanskými Iron Dvojicemi, dvakrát Říčanské Iron Devítce, Strašnické Iron Devítce, dvakrát Kamenické Iron Devítce, Dejvické Iron Devítce i Velikonočním Xbowling Iron Specialu jsme již na tuto akci nastřádali 26 150,- Kč.

Vítězný Comeback Ladislava Šimánka

 První čtvrtek v měsíci a sice 7. března, se odehrál na herně Bowlingu Vojkov letošní již třetí turnaj série Říčanské Iron Devítky. Nakonec si zahrát přišlo 31 dam a pánů a třeba takový Petr Pekár zaslouží absolutorium, když přes souběžně hranou Seniorskou Bowlingovou Ligu Ovčína zvládl odehrát soutěže obě a rozhodně ne hrou druhých či dokonce třetích houslí….

 V kvalifikaci si každý odehrál na při prezentaci vybrané dráze tři hry nedohazovaným devítkovým způsobem. Právě Petr Pekár během nich docílil Nejvyššího výkonu turnaje, když jako první zapsal maximálních devítkových 300 bodů (druhým byl poté Jaromír Malec ml.). Současně s tím ovládl celé kvalifikační pořadí, a tak hned bylo jasno o držiteli dvou ocenění. Zajistil si tak i přímý postup do finále, kam směřuje první pětice pořadí, následovali ho ještě Jan Štulc, Ladislav Šimánek, Jan Fleischmann st. i Josef Colon.

 Semifinále se hrálo ve dvou tradičních vlnách, kdy nejprve nastoupí ti nejméně úspěšní a odehrají vzestupně nasazeni na dráhy dvě hry od nuly na součet a díky účasti tentokráte pouze šestice nejlepších postoupila do druhého semifinálového stepu. Jako první, komu se tak nepodařilo a odnesl si cenu útěchy, byl Tomáš Brich. V druhém semifinále postupující pro změnu sestupně nastoupili na dráhy ke kvalifikantům skončivším na místě šestém až patnáctém a znovu se hrály dvě hry od nuly na součet s tím, že do finále postoupila hned jedenáctka nejlepších. Zde cena útěchy za první nepostupové místo patřila Kataríně Štefánikové.

 Pro finále si již tradičně postupující dráhy podle pořadí volí a hrají se závěrečné dvě hry od nuly na součet, ovšem včetně hry třetí, celodenní průměrové. Zde nejvíce zkušeností i štěstí měl Ladislav Šimánek, vracící se do bowlingového kolotoče po zdravotní rekonvalescenci a učinil tak nejlepším možným způsobem – vítězstvím. Ve finále měl součet rovných 750 bodů a k průměru 250 mu (ne)chybělo téměř nic…. Stříbrný Tour po hernách završil Petr Pekár a na stupínek bronzový tak vystrnadil dalšího zástupce klanu BT Notaxa a sice Davida Raina. Do hodnocené osmičky nejlepších se vtěsnali sestupně ještě Honzové Štulc i Fleischmann st., nováček Michal Korbel, Jaromír Malec st. a Martin Vala. Nejlepší ženou se znovu stala Gabriela Malcová, po hříchu jediná finalistka něžnějšího pohlaví.

 Během semifinálových stepů se losoval i finanční Iron Bonus Special s částkou 5720,- Kč, avšak 52 bodů bylo laťkou příliš nízkou, tudíž je obsah přesunut znovu dále, a to na další z Devítek, tentokráte v neděli 10. března na herně Dejvického Bowling & Billiardu a sice Iron Dejvické. Zde na případného vítěze čeká vlivem předpokládané účasti cifra hodně přes 6000,- Kč. Tažena byla i tři čísla alias pořadí po kvalifikaci a zde si věcné ceny v podobě propriet pana Jamesona spolu s kosmetickou sadou odnesl Radek Rouzporka, k pití bowlingové doplňky patřily Emilu Krubertovi a rovněž Jitka Weissová nepřišla ani neodešla zkrátka a nápoje doplnily další funkční vybavení a doplňku z produkce jmenované Irské Whiskey.

 Příští turnaj se koná ve čtvrtek snadno zapamatovatelného data a sice 4. 4., kam jsou všichni srdečně zváni a obsazovačka již otevřena a aktualizována.

 Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů, takže částka by se měla pohybovat v o dost vyšší hodnotě.

 Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, Prosecké Iron Devítce, Říčanské Iron Desítce, dvakrát Prosecké Iron Desítce, Říčanskými Iron Dvojicemi, Říčanské Iron Devítce a Kamenické Iron Devítce jsme již loňskou konečnou výši překonali a na tuto akci nastřádali 14 450,- Kč.

Říčanská Iron Devítka táhne, a to je jen dobře

 Ve čtvrtek 8. února se odehrál letošní druhý turnaj stále oblíbenější Říčanské Iron Devítky v příjemném prostředí Tehovecké herny Bowlingu Vojkov. Přes zdravotní patálie či dovolenkovou absenci několika jinak účastnivších se hráček a hráčů cestu na hernu našlo 29 bowlinguchtivých a i pro tento velký zájem, jehož si velmi ceníme, jsme pro další zájemce otevřeli pro turnaj následný kvalifikační rundu již od 17 hodin.

 V kvalifikaci si zde během nedohazované devítky, kdy již při shození prvním hodem devíti kuželek je ženám, ale i mužům rovnou počítán strike, všichni odehrají tři hry a pořadí rozhodne o tom, kterých pět nejúspěšnějších hráčů postoupí přímo do finále a kdo o postup bude muset zabojovat z jedné či dokonce dvou semifinálových vyřazovacích vln. Těmi, kdo mohli na závěrečné rozuzlení načerpat síly u kulečníku či baru byli Jaromír Malec st., Pavel Lukeš, Albert Jarovský, Petr Pekár a zejména David Dvořáček, oceněný vítěz kvalifikace. Nikdo z pánů se svého práva nezřekl, takže do úvodní vlny nastoupila šestnáctka v kvalifikaci nejméně úspěšných a vzestupně byli nasazeni na dráhy, aby odehráli dvě hry od nuly na součet a úspěšnější osmička poté postoupila do vlny druhé.

 Všichni, kdo měli průměr nad dvě stě, bez problémů postoupili, s cenou útěchy jako první, komu se to o pouhou jedinou kuželku nezdařilo, bohužel turnaj opustil pro tentokráte Jan Žák. Ve druhé vlně jsou postupující od místa šestého níže a postupující z vlny první pro změnu na dráhy nasazeni sestupně podle pořadí a opět odehrají dvě hry od nuly na součet a nejlepší jedenáctka se připojí do finálových bojů k pětici přímo postupujícím. Zde s cenou útěchy již dále coby první nepostupující nepokračovala Jitka Weissová.

 Pro následné finále si postupující dráhy již podle pořadí volí a odehrají závěrečné dvě hry od nuly na součet, ovšem spolu s hrou třetí, průměrovou, která je souhrnem výkonů po celý hrací den každého hráče. Zde nejvíce umu i štěstí projevil korunní princ loňského celoročního pořadí Jan Štulc a zvítězil s celkovým součtem 756 bodů o pouhé čtyři kuželky před Janem Fleichmannem st. a Albertem Jarovským. Ten se 742 body o dva nechal za zády bramborového Petra Pekára, jemuž k pozici vyšší nestačilo zahrát ani maximální hru hodnoty 300 bodů. Ovšem ani za to si cenu Nejvyššího výkonu turnaje neodnesl, pouze tekutou, když jako první devítkových 300 bodů zahrál jeho Zelenosilový oddílový kolega Martin Hypius a ten tak je jejím laureátem. Do honorované osmičky proklouzli ještě Pavel Lukeš a Davidové Dvořáček i Rain a Jaromír Malec ml., když poslední dva jmenovaní byli jedinými, do se do finálové šestnáctky dokázali probojovat oběma semifinálovými vyřazováními. Nejlepší ženou se stala po hříchu jediná dámská finalistka Gabriela Malcová.

 Během večera bylo tradičně losováno i trio věcných výher podle pořadí po kvalifikaci a zde se štěstí v podobě drogistické sady usmálo na Davida Dvořáčka, autodoplňky si odvezl Tomáš Brich a bowlingové pro změnu Jiří Kotjužanský. Kromě obligátních bonusů v podobě sušenek za pět striků jakýchkoli v řadě či dohozené splity anebo čisté striky s kuželkou červené barvy oceněné energetickými nápoji, se losoval tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL, avšak pakliže se na předchozím turnaji zdál tažený výkon 38 bodů příliš nízký, zde generátor náhodných čísel nasadil tomuto korunu, když číslem výherním bylo dokonce bodů 12. Tudíž zcela nečekaně se bonus přesouvá na následný turnaj, jímž jest plánován další ze série Devítkových turnajů a tudíž věrnostního, 60 000,- kč dotovaného celoročního pořadí IRON DEVÍTKOVÁ TOUR 2024 aneb 5x 9 pokaždé jinak…., a to Dejvické Iron Devítky na herně Bowling & Billiardu Dejvice v neděli 11. února. Částka už nám zase pěkně narůstá a aktuální převáděnou výší jsou 3350,- Kč.

 Další, v pořadí třetí letošní turnaj této série je plánován klasicky na čtvrtek zde a sice 7. března a obsazovačka tam je již otevřena i aktualizována.

Po několika pokusech přišel, zvítězil napoprvé

 Ve čtvrtek 11. ledna se odehrál na herně Bowlingu Vojkov úvodní turnaj nového ročníku Říčanské Iron Devítky a byť se jedná o jeho již druhý, jest vlastně prvním kompletním. Po jeho plánované premiéře v loňském ročníku v měsíci dubnu, se naplno rozjel až turnajem květnovým a od té doby získává na stále větší oblibě.

 Tentokráte dorazilo 31 hráček a hráčů, kteří si v nezměněných pravidlech odehráli na předem vybrané dráze tři hry kvalifikační a všichni postoupili do semifinále. Úspěšným náležela po shození pěti po sobě jdoucích striků devítkových nebo čistých sladká odměna a po shození striku čistého s kuželkou červené barvy postavené na pozici té první či dohozeném splitu energetický nápoj. 

 Podle součtu her kvalifikačních se vykrystalizovala pětice nejvíce úspěšných s právem přímého postupu do finále, jehož se nikdo nezřekl, a tak Jana Marešová, Jaroslav Malec ml., Petr Pekár, Jiří Egert a Petr Ivanciv byli ušetřeni semifinálového vyřazování. Posledně jmenovaný se dokonce součtem 827 bodů stal oceňovaným vítězem kvalifikace.

 Před semifinálovými dvěma vlnami se rozdávali ceny pro nejlepší hráče loňského celoročního pořadí, kam patřili vzestupně Pavel Lukeš, Jakub Novák, Jaroslav Malec st., Jiří Egert, David Dvořáček, Štěpán Blaška, Jaromír Malec ml. a nejlepší trio David Rain, Jan Štulc a vítězem se stal v součtu sedmi nejlepších účastí Martin Vala. Odnesl si nejen pohár a další ceny, ale 1500,- Kč a zbrusu novou excentrickou kouli. Za místo stříbrné se udílelo 900,- Kč a bronz byl ohodnocen na 600,- Kč. Dalším z oceňovaných celoročních pořadí bude to věrností, Vojkovská Dvoukoruna 2023, avšak to proběhne až na zahajovacím turnaji nové soutěžní série Říčanských Iron Dvojic v pondělí 29. ledna.

 Losovali se poté i tři věcné ceny podle pořadí kvalifikačního a zde si poslední nástěnný kalendář s bowlingovou tématikou odnesl Jiří Kotjužanský, Jiří Egert dárkovou sadu Jack Daniels a bowlingové vybavení Jana Marešová.

 V následné první vlně semifinále vzestupně na dráhy nastoupili hráči skončivší v kvalifikaci od místa 31. a hráli dvě hry na součet o postupu do druhého semifinále pro šest nejlepších. Zde už turnaj nečekaně skončil pro Davida Raina, když jeho 463 bodů nestačilo na 465 bodů dvojice Josef Colon, respektive David Dvořáček a odnáší si tak alespoň cenu útěchy coby první nepostupující.

 Ve druhém semifinále se k postupové šestici přidala desítka hráčů umístěných od šestého kvalifikačního místa níže a byli opět, tentokráte sestupně na dráhy nasazeni, aby i oni si odehráli dvě hry od nuly na součet. Nejlepší jedenáctka se poté kvalifikoval do finále a zde byl posledním šťastným s 451 body Ondřej Kvasnička, naopak cesta turnajem pro tentokráte coby první oceněnou nepostupující skončila pro Gabrielu Malcovou.

 Ve finále se hrají závěrečné dvě hry od nuly na součet, je k nim však připočítávána hra třetí, z celodenního průměru a zde si již hráči dráhy podle pořadí semifinále volí sami. Nejlépe nakonec zahrál a stejně jako kvalifikaci i finále opanoval Petr Ivanciv, který po loňských nezdarech při několika skoro účastech zde startoval poprvé a hned celodenním průměrem 271,00 bodů po zásluze odnesl z cen co se dalo. Stříbrná skončila současně oceněná Nejlepší žena turnaje Jana Marešová a bronz v rodinném souboji Jaromírů Malců tatínkovi uzmul synátor. Do hodnocené osmičky nejlepších patřili ještě Ondřej Kvasnička, Jiří Egert, Jan Fleischmann st. a Petr Pekár, který byl současně autorem Nejvyššího výkonu, když jako první zahrál maximální hru 300 bodů. Jemu tak patřila trofej s cenou tekutou, jíž si odnesli ostatní autoři devítkových 300 bodů a sice dvakrát Jaromír Malec ml. a jedenkráte Petr Ivanciv, Emil Krubert i Pavel Lukeš.

 Losoval se i letos pokračující finanční Iron BONUS SPECIAL a taženého výkonu 244 bodů v kvalifikaci dosáhli hned dva hráči a sice Jana Marešová spolu s Petrem Pekárem a tak si oba odnášejí třetinu obnosu, tedy 1290,- Kč. Zbylých 1280,- Kč se převádí na turnaj následný, jímž bude v úterý 16. ledna na herně Xbowlingu Strašnice úvodní Strašnická Iron Devítka a kde se tak s účastní předpokládanou bude hrát o zhruba 2000,- Kč.

 Devítka Iron Říčanská i následná Strašnická nejen, že otevírají své nové celoroční série a jsou turnaji úvodními na zmiňovaných hernách, ovšem spadají do nově utvořené věrnostní celoroční série s názvem IRON DEVÍTKOVÁ TOUR 2024 aneb 5x 9 pokaždé jinak….., čítající pětici devítkových turnajů každého měsíce na hernách právě Bowlingu Vojkov, Xbowlingu Strašnice a nadto Xbowlingu Prosek Duo i nově Bowling & Billiardu Dejvice i Bowlingu Radava a hráč, který se každého z turnajů během roku 2024 zúčastní alespoň pětkrát, má šanci zajímavých výher, když bude mezi účastníky rozděleno 60 000,- Kč, aby polovina byla ve věcných cenách a druhá finančních. Celkový vítěz a nejvěrnější si poté odnese rovných 10 000,- Kč

 Příští turnaj Říčanské Iron Devítky je v plánu na čtvrtek 8. února a obsazovačka tam je již aktivní, takže všichni jsou srdečně zváni.