Říčanská Iron Devítka

www.obsazovacky.cz/turnaje/entry.php?lang=cz&id_turnaj=2172&rand=257000232

Říčanská Iron Devítka táhne, a to je jen dobře

 Ve čtvrtek 8. února se odehrál letošní druhý turnaj stále oblíbenější Říčanské Iron Devítky v příjemném prostředí Tehovecké herny Bowlingu Vojkov. Přes zdravotní patálie či dovolenkovou absenci několika jinak účastnivších se hráček a hráčů cestu na hernu našlo 29 bowlinguchtivých a i pro tento velký zájem, jehož si velmi ceníme, jsme pro další zájemce otevřeli pro turnaj následný kvalifikační rundu již od 17 hodin.

 V kvalifikaci si zde během nedohazované devítky, kdy již při shození prvním hodem devíti kuželek je ženám, ale i mužům rovnou počítán strike, všichni odehrají tři hry a pořadí rozhodne o tom, kterých pět nejúspěšnějších hráčů postoupí přímo do finále a kdo o postup bude muset zabojovat z jedné či dokonce dvou semifinálových vyřazovacích vln. Těmi, kdo mohli na závěrečné rozuzlení načerpat síly u kulečníku či baru byli Jaromír Malec st., Pavel Lukeš, Albert Jarovský, Petr Pekár a zejména David Dvořáček, oceněný vítěz kvalifikace. Nikdo z pánů se svého práva nezřekl, takže do úvodní vlny nastoupila šestnáctka v kvalifikaci nejméně úspěšných a vzestupně byli nasazeni na dráhy, aby odehráli dvě hry od nuly na součet a úspěšnější osmička poté postoupila do vlny druhé.

 Všichni, kdo měli průměr nad dvě stě, bez problémů postoupili, s cenou útěchy jako první, komu se to o pouhou jedinou kuželku nezdařilo, bohužel turnaj opustil pro tentokráte Jan Žák. Ve druhé vlně jsou postupující od místa šestého níže a postupující z vlny první pro změnu na dráhy nasazeni sestupně podle pořadí a opět odehrají dvě hry od nuly na součet a nejlepší jedenáctka se připojí do finálových bojů k pětici přímo postupujícím. Zde s cenou útěchy již dále coby první nepostupující nepokračovala Jitka Weissová.

 Pro následné finále si postupující dráhy již podle pořadí volí a odehrají závěrečné dvě hry od nuly na součet, ovšem spolu s hrou třetí, průměrovou, která je souhrnem výkonů po celý hrací den každého hráče. Zde nejvíce umu i štěstí projevil korunní princ loňského celoročního pořadí Jan Štulc a zvítězil s celkovým součtem 756 bodů o pouhé čtyři kuželky před Janem Fleichmannem st. a Albertem Jarovským. Ten se 742 body o dva nechal za zády bramborového Petra Pekára, jemuž k pozici vyšší nestačilo zahrát ani maximální hru hodnoty 300 bodů. Ovšem ani za to si cenu Nejvyššího výkonu turnaje neodnesl, pouze tekutou, když jako první devítkových 300 bodů zahrál jeho Zelenosilový oddílový kolega Martin Hypius a ten tak je jejím laureátem. Do honorované osmičky proklouzli ještě Pavel Lukeš a Davidové Dvořáček i Rain a Jaromír Malec ml., když poslední dva jmenovaní byli jedinými, do se do finálové šestnáctky dokázali probojovat oběma semifinálovými vyřazováními. Nejlepší ženou se stala po hříchu jediná dámská finalistka Gabriela Malcová.

 Během večera bylo tradičně losováno i trio věcných výher podle pořadí po kvalifikaci a zde se štěstí v podobě drogistické sady usmálo na Davida Dvořáčka, autodoplňky si odvezl Tomáš Brich a bowlingové pro změnu Jiří Kotjužanský. Kromě obligátních bonusů v podobě sušenek za pět striků jakýchkoli v řadě či dohozené splity anebo čisté striky s kuželkou červené barvy oceněné energetickými nápoji, se losoval tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL, avšak pakliže se na předchozím turnaji zdál tažený výkon 38 bodů příliš nízký, zde generátor náhodných čísel nasadil tomuto korunu, když číslem výherním bylo dokonce bodů 12. Tudíž zcela nečekaně se bonus přesouvá na následný turnaj, jímž jest plánován další ze série Devítkových turnajů a tudíž věrnostního, 60 000,- kč dotovaného celoročního pořadí IRON DEVÍTKOVÁ TOUR 2024 aneb 5x 9 pokaždé jinak…., a to Dejvické Iron Devítky na herně Bowling & Billiardu Dejvice v neděli 11. února. Částka už nám zase pěkně narůstá a aktuální převáděnou výší jsou 3350,- Kč.

 Další, v pořadí třetí letošní turnaj této série je plánován klasicky na čtvrtek zde a sice 7. března a obsazovačka tam je již otevřena i aktualizována.

Po několika pokusech přišel, zvítězil napoprvé

 Ve čtvrtek 11. ledna se odehrál na herně Bowlingu Vojkov úvodní turnaj nového ročníku Říčanské Iron Devítky a byť se jedná o jeho již druhý, jest vlastně prvním kompletním. Po jeho plánované premiéře v loňském ročníku v měsíci dubnu, se naplno rozjel až turnajem květnovým a od té doby získává na stále větší oblibě.

 Tentokráte dorazilo 31 hráček a hráčů, kteří si v nezměněných pravidlech odehráli na předem vybrané dráze tři hry kvalifikační a všichni postoupili do semifinále. Úspěšným náležela po shození pěti po sobě jdoucích striků devítkových nebo čistých sladká odměna a po shození striku čistého s kuželkou červené barvy postavené na pozici té první či dohozeném splitu energetický nápoj. 

 Podle součtu her kvalifikačních se vykrystalizovala pětice nejvíce úspěšných s právem přímého postupu do finále, jehož se nikdo nezřekl, a tak Jana Marešová, Jaroslav Malec ml., Petr Pekár, Jiří Egert a Petr Ivanciv byli ušetřeni semifinálového vyřazování. Posledně jmenovaný se dokonce součtem 827 bodů stal oceňovaným vítězem kvalifikace.

 Před semifinálovými dvěma vlnami se rozdávali ceny pro nejlepší hráče loňského celoročního pořadí, kam patřili vzestupně Pavel Lukeš, Jakub Novák, Jaroslav Malec st., Jiří Egert, David Dvořáček, Štěpán Blaška, Jaromír Malec ml. a nejlepší trio David Rain, Jan Štulc a vítězem se stal v součtu sedmi nejlepších účastí Martin Vala. Odnesl si nejen pohár a další ceny, ale 1500,- Kč a zbrusu novou excentrickou kouli. Za místo stříbrné se udílelo 900,- Kč a bronz byl ohodnocen na 600,- Kč. Dalším z oceňovaných celoročních pořadí bude to věrností, Vojkovská Dvoukoruna 2023, avšak to proběhne až na zahajovacím turnaji nové soutěžní série Říčanských Iron Dvojic v pondělí 29. ledna.

 Losovali se poté i tři věcné ceny podle pořadí kvalifikačního a zde si poslední nástěnný kalendář s bowlingovou tématikou odnesl Jiří Kotjužanský, Jiří Egert dárkovou sadu Jack Daniels a bowlingové vybavení Jana Marešová.

 V následné první vlně semifinále vzestupně na dráhy nastoupili hráči skončivší v kvalifikaci od místa 31. a hráli dvě hry na součet o postupu do druhého semifinále pro šest nejlepších. Zde už turnaj nečekaně skončil pro Davida Raina, když jeho 463 bodů nestačilo na 465 bodů dvojice Josef Colon, respektive David Dvořáček a odnáší si tak alespoň cenu útěchy coby první nepostupující.

 Ve druhém semifinále se k postupové šestici přidala desítka hráčů umístěných od šestého kvalifikačního místa níže a byli opět, tentokráte sestupně na dráhy nasazeni, aby i oni si odehráli dvě hry od nuly na součet. Nejlepší jedenáctka se poté kvalifikoval do finále a zde byl posledním šťastným s 451 body Ondřej Kvasnička, naopak cesta turnajem pro tentokráte coby první oceněnou nepostupující skončila pro Gabrielu Malcovou.

 Ve finále se hrají závěrečné dvě hry od nuly na součet, je k nim však připočítávána hra třetí, z celodenního průměru a zde si již hráči dráhy podle pořadí semifinále volí sami. Nejlépe nakonec zahrál a stejně jako kvalifikaci i finále opanoval Petr Ivanciv, který po loňských nezdarech při několika skoro účastech zde startoval poprvé a hned celodenním průměrem 271,00 bodů po zásluze odnesl z cen co se dalo. Stříbrná skončila současně oceněná Nejlepší žena turnaje Jana Marešová a bronz v rodinném souboji Jaromírů Malců tatínkovi uzmul synátor. Do hodnocené osmičky nejlepších patřili ještě Ondřej Kvasnička, Jiří Egert, Jan Fleischmann st. a Petr Pekár, který byl současně autorem Nejvyššího výkonu, když jako první zahrál maximální hru 300 bodů. Jemu tak patřila trofej s cenou tekutou, jíž si odnesli ostatní autoři devítkových 300 bodů a sice dvakrát Jaromír Malec ml. a jedenkráte Petr Ivanciv, Emil Krubert i Pavel Lukeš.

 Losoval se i letos pokračující finanční Iron BONUS SPECIAL a taženého výkonu 244 bodů v kvalifikaci dosáhli hned dva hráči a sice Jana Marešová spolu s Petrem Pekárem a tak si oba odnášejí třetinu obnosu, tedy 1290,- Kč. Zbylých 1280,- Kč se převádí na turnaj následný, jímž bude v úterý 16. ledna na herně Xbowlingu Strašnice úvodní Strašnická Iron Devítka a kde se tak s účastní předpokládanou bude hrát o zhruba 2000,- Kč.

 Devítka Iron Říčanská i následná Strašnická nejen, že otevírají své nové celoroční série a jsou turnaji úvodními na zmiňovaných hernách, ovšem spadají do nově utvořené věrnostní celoroční série s názvem IRON DEVÍTKOVÁ TOUR 2024 aneb 5x 9 pokaždé jinak….., čítající pětici devítkových turnajů každého měsíce na hernách právě Bowlingu Vojkov, Xbowlingu Strašnice a nadto Xbowlingu Prosek Duo i nově Bowling & Billiardu Dejvice i Bowlingu Radava a hráč, který se každého z turnajů během roku 2024 zúčastní alespoň pětkrát, má šanci zajímavých výher, když bude mezi účastníky rozděleno 60 000,- Kč, aby polovina byla ve věcných cenách a druhá finančních. Celkový vítěz a nejvěrnější si poté odnese rovných 10 000,- Kč

 Příští turnaj Říčanské Iron Devítky je v plánu na čtvrtek 8. února a obsazovačka tam je již aktivní, takže všichni jsou srdečně zváni.