Prosecký Iron Special

www.obsazovacky.cz/xbowling/entry.php?lang=cz&id_turnaj=329&rand=902705012

Únorový Prosecký Iron Special patřil Janě Marešové

 O víkendu 17. až 18. února se odehrál na herně Střížkovského Xbowlingu Prosek Duo letošní první turnaj ze sérií Iron Specialu, jenž putuje střídavě dále po hernách Xbowlingu Strašnice a Bowlingu Vojkov, tedy Prosecký Iron Special. Jedná se o turnaj kategorie B, hraný na místních mazacích house modelech, zde tedy aktuálně na grafu Bourbon Street.

 Zahrát si přišlo 41 hráček a hráčů, kteří si v kvalifikaci odehráli čtyři hry na jedné, předem zvolené dráze s tím, že po dvou hrách se vyměnili na témže páru. Nejlepší účastník sobotního i nedělního programu měl poté zajištěn přímý postup do finále a těmi byli Václav Kváča v sobotu (ten se však z pracovních důvodů finále neúčastnil) a v nedělní premiantkou se stala Jana Marešová. Václav Kváča se nadto stal oceněným vítězem kvalifikace vůbec a současně i výkonem 265 bodů autorem Nejvyššího výkonu turnaje. Třetím v pořadí kvalifikace skončil Josef Colon a tak i ten se vyhnul semifinálovým bojům.

 Tam postoupilo dalších 32 hráčů podle pořadí, avšak i postupující Michal Korbel či Hana Kolářová se dalších her neúčastnili, a tak šanci dostali další v pořadí a tím pádem oceněným prvním nepostupujícím byl Lukáš Bolen. V semifinále po mazací pauze byli na dráhy hráči sestupně nasazeni a odehráli dvě hry od nuly na součet, samozřejmě jako po celý turnaj i s pomocnými handicapy a díky odstoupení Václava Kváči ne třináctka, ale nejlepší čtrnáctka postoupila do finále. Zde se prvním nepotupujícím stal se součtem 374 bodů Josef Vlček, a to bohužel pouze díky nižšímu náhozu, když naopak díky lepšímu do finále zavítal se stejným bodovým kontem Matěj Červený.

 Finále se hraje opět dvě hry od nuly včetně handicapu, ovšem je k nim přičítána hra třetí, celodenní průměrová. Zde znovu zazářila Jana Marešová, a tak s celkovým součtem 633 bodů vítězí a stává se současně nejen Nejlepší ženou turnaje, ale i vítězkou doplňkové kategorie Iron Man. Druhý skončil Vladimír Baborovský, jež si odnesl i ocenění za premianta kategorie Middle Iron Man. Bronz uzmul Lukáš Lacko a do oceňované osmičky nejlepších ještě patřili Antonín Matějka, Josef Colon, Jaroslav Krupinský, Lukáš Gurgul i Matěj Červený. Další doplňkové kategorie patřily v podobě Small Iron Man Lence Blažkové a Old Vladimíru Baborovskému. Všichni si kromě věcných cen odnesli 300,- Kč. V celkovém pořadí pak kromě mnoha jiných cen finančních 600,- Kč patřilo bronzovému, stříbrný již získal 1000,- Kč a vítězka dokonce 2000,- Kč.

 Během mazací pauzy se losoval i již tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL, který účastí narostl na pěkných 5270,- Kč, když za start i opakovaný každého hráče se odečítalo 30,- Kč, avšak výherního výkonu 217 bodů v kvalifikaci nikdo nedosáhl, tudíž je přesunut na turnaj následný, jímž je na téže herně již v úterý 20. února s pondělní předehrávkou 19. února Prosecká Iron Devítka a kde díky možné účasti jeho výše již přesáhne 6000,- Kč

 Počínaje tímto turnajem, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů, takže částka by se měla pohybovat v o dost vyšší hodnotě. Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Díky účasti je vybráno úvodních 2100,- Kč, což už je suma sama o sobě zajímavá….

 Příští turnaj této série je v plánu pro změnu na herně Xbowlingu Strašnice coby dokonce dvojnásobně bodovaný Strašnický Iron Special v termínu již 8. – 9. března a přihlásit tam se je stále možné a to na odkazu: www.obsazovacky.cz/xbowling/entry.php?lang=cz&id_turnaj=330&rand=1683079910 

 Na hernu Proseckou se vrátí 18. – 19. května a i sem se lze již přihlásit a sice mimo klasických kontaktů zde: www.obsazovacky.cz/xbowling/entry.php?lang=cz&id_turnaj=329&rand=902705012