Strašnická Iron DUOjka

www.obsazovacky.cz/xbowling/entry.php?lang=cz&id_turnaj=293&rand=542717362

Strašnická Iron DUOjka zařadila vyšší stupeň

 Tradičně ve středu a sice tentokráte o svátečním 8. květnu se na herně Xbowlingu Strašnice odehrál letošní pátý turnaj netradičních dvojic alias Strašnické Iron DUOjky. Cestu si našla zatím nejpočetnější účast, a to jedenáctka párů různého složení a bylo se i více jak jindy na co dívat.

 V kvalifikaci si každá dvojice na předem zvolené dráze odehrála obvyklou porci šesti her systémem Baker a to ve hře coby jeden hráč a střídáním spoluhráčů po každém hodu. Krásného součtu 1231 bodů dosáhl pár Nela Capilová s Jakubem Novákem a ti jako jediní za odměnu měli právo přímého postupu do finále a stali se současně i oceněnými vítězi kvalifikace. Ostatní desítka si ve dvou semifinálových rundách odehrála podle kvalifikačního pořadí nasazena na dráhy další kvartet her, a to od nuly na součet a lepší pětice poté postoupila do finále rovněž. Dlužno dodat, že každá ženabonus čtyřech kuželek ke hře, ryze dámská dvojice poté v součtu kuželek osm. Nově i junioři mají tentýž bonusový přípočet.

 Zde se strhl opravdu vyrovnaný souboj o postup do finále a jako posledním se tak povedlo i díky pomocnému handicapu páru Josef Trojan a Hana Uhlířová, oproti tomu pouze cena útěchy pro první nepostupující zbyla na dvojici vyšších ambicí Jana Štulce s Filipem Červeným.

 Ve finále si postupující podle pořadí již dráhy na rozdíl od semifinále, kde jsou nasazováni, volí a hrají závěrečné čtyři hry od nuly na součet. I zde vyšší turnajová účast ovlivnila i výkonnostní kvalitu a do posledních hodů nejen, že nebylo rozhodnuto o vítězích, ale ani o obsazení pomyslných stupňů nejlepších. Nakonec své dominantní postavení z kvalifikace i ve finále těsně uhájila Nela Capilová, která Jakuba Nováka vytáhla herně k vyšším počinkům, a kromě vítězství a cen s tím spojených si odnáší i cenu bonusovou, před zahájením turnaje speciálně vyhlášenou a sice 500,- Kč slevu na startovné na jakýkoli turnaj v případě pokoření dosud neporaženého páru Jakub Šarišský a Ondřej Kvasnička. Ti přes veškerou snahu končí s nepatrným odstupem v květnu stříbrní a na stupínek bronzový se těsně před dvojici Lukáš Gurgul s Kateřinou Šponerovou protáhli Tomáš Brich a Josef Hladík.

 Ceny náleželi i pátým, avšak rovněž výborně hrajícím Michalu Korbelovi s Václavem Blumentritem, jakož šestým Josefu Trojanovi s Hanou Uhlířovou. Páru Jakub Šarišský s Ondřejem Kvasničkou zůstala alespoň cena za autorství Nejvyššího turnajového výkonu, a to díky semifinálovým 279 bodům.

 V mezičase byl losován i finanční Iron Bonus Special, majíc hodnotu 5650,- Kč, avšak ani tentokráte svého majitele díky taženému číslu 292 nenalezl, tudíž je přesunut na turnaj následný, hraný na téže herně Xbowlingu Strašnice v úterý 14. května, a to Strašnickou Iron Devítku. Zde se hrát bude i navýšení předpokládanou účastí o přibližně 6300,- Kč.

 Naposledy i tento turnaj přispěl na Charitu pro Evulku, když počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

 Po odehraném Proseckém Iron Specialu, dvakrát Prosecké Iron Devítce, třikrát Říčanské Iron Desítce, třikrát Prosecké Iron Desítce, třikrát Říčanskými Iron Dvojicemi, třikrát Říčanské Iron Devítce, dvakrát Strašnické Iron Devítce, třikrát Strašnické Iron DUOjce, dvakrát Kamenické Iron Devítce, Dejvické Iron Devítce i Velikonočním Xbowling Iron Specialu jsme na tuto akci nastřádali konečných 40 800,- Kč.

 Příští turnaj této série je plánován na tradiční středu a sice 5. června a obsazovačka tam je již otevřena i aktualizována a všichni i nově příchozí srdečně zváni.

Quattrick Ondřeje Kvasničky a Jakuba Šarišského

 Letos tradičně ve středu a sice 10. dubna se odehrál na herně Xbowlingu Strašnice letošní již čtvrtý turnaj netradičních dvojic s názvem Strašnická Iron DUOjka. Turnaj se hraje stylem Baker, kdy spoluhráči hrají coby jeden hráč s střídají se pravidelně po každém hodu. Dámám je ke každé hře nadto připočítáno po 4 bodech navíc, jsou-li v páru ženy dvě, mají ke každé hře bonus osmi kuželek.

 V kvalifikaci si každý pár odehraje na předem zvolené dráze šestero her a tentokráte si zahrát přišla pouhá osmička nejvěrnějších. Díky tomu odpadlo dvoufázové semifinále a po kvalifikaci nejlepší dva páry postupovaly přímo do finále. Vítězi kvalifikace se stali Ondřej Kvasnička s Jakubem Šarišským, ti se však svého práva zřekli, a tak semifinálové hry si odpustili druzí Lukáš Gurgul s Kateřinou Šponerovou a nakonec až pátí v pořadí Josef Trojan s Hanou Uhlířovou. Zbylá šestice si netradičně pro semifinálový kvartet her dráhy podle pořadí vybírala a zde dva nejméně úspěšné páry již turnaj opustily. Prvními nepostupujícími byli a cenu útěchy si odnesli Petr Šedina spolu s Liborem Tylem.

 Finalisté si své dráhy volí podle semifinálového pořadí tradičně a hrají se závěrečné čtyři hry od nuly na součet. Zde opět potvrdili roli favoritů Ondřej Kvasnička a Jakub Šarišský, když nejen, že zahráli oceňovaný Nejvyšší výkon dne a to krásných 268 bodů, ale hlavně zvítězili a po rekordně po čtvrté v řadě. Druzí skončili hlavně díky závěrečné finálové hře 213 bodů Josef Hladík a Tomáš Brich, třetí poté Lukáš Gurgul společně s Kateřinou Šponerovou. Oceněn byla tradičně celá finálová šestice stejně jako vítězi kvalifikace a držitelé Nejvyššího výkonu.

 Losován byl v mezičase i finanční Iron Bonus Special, jenž vyšplhal již na pěkných 5140,- Kč, avšak losovaného čísla 43 (kupodivu) svým výkonem nikdo v kvalifikaci nedosáhl, a tak je celý obsah přesunut na turnaj následný, jímž budou v pondělí 15. dubna pro změnu Dvojice Iron Říčanské na herně Bowlingu Vojkov.

 Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

 Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, Prosecké Iron Devítce, dvakrát Říčanské Iron Desítce, dvakrát Prosecké Iron Desítce, Říčanskými Iron Dvojicemi, dvakrát Říčanské Iron Devítce, Strašnické Iron Devítce, dvakrát Strašnické Iron DUOjce, dvakrát Kamenické Iron Devítce, Dejvické Iron Devítce i Velikonočním Xbowling Iron Specialu jsme již na tuto akci nastřádali 29 800,- Kč.

 Příští turnaj série je naplánován na středu 8. května, kam je již obsazovačka otevřena i aktualizována a všichni i nově příchozí jsou srdečně zváni a vítáni.

Vítězný Hattrick Ondřeje Kvasničky a Jakuba Šarišského

 Ve středu 6. března se odehrál v pořadí třetí turnaj netradičních dvojic na herně Xbowlingu Strašnice a sice Strašnická Iron DUOjka. I díky zdravotním či pracovním patáliím jinak zúčastnivších se párů jsme ta tento typu turnaje spíše rodinného přivítali účast pod hranicí organizačního minima a sice osm párů, avšak po zralé úvaze a s odhledem na ty, co pohodové dostaveníčko láká, jsme se rozhodli v sérii pokračovat i nadále, a tak věřme třeba i v četnější shledání i na turnaji následném, jenž je plánován na středu 10. dubna.

 S ohledem na počet účastnivších se dvojic jsme upravili systém turnaje, a tak si všichni tradičně odehráli šestero her kvalifikačních na předem zvolené dráze s tím, že spoluhráči hrají jako jeden hráč a střídají se po každém hodu. Dámy mají bonus v podobě přípočtu čtyřech kuželek ke každé hře a jedná-li se o ryze ženskou dvojici, bodů rovnou osm. Po kvalifikaci dva nejúspěšnější páry postoupily přímo do finále, ačkoli její ocenění vítězi Ondřej Kvasnička s Jakubem Šarišským se svého práva zřekli a hráli i následné semifinále, stejně tak jako Libor Tyl s Petrem Šedinou, jímž se však toto rozhodnutí ukázalo jako chybou, když kvartem dalších her jim v postupu do finále vystavil stopku. Odnesli si tak aspoň cenu útěchy coby první nepostupující.

 Ve finále opět velmi těsně, avšak s přehledem a čtyřmi kuželkami k dobru při součtu 747 bodů již potřetí za sebou vítězí Ondřej Kvasnička a Jakub Šarišský a plnohodnotně tak přebírají štafetu po vloni, zejména prvního půlroku, jasně dominujícím, dnes už nejen že neexistujícím, ale bohužel se ani neúčastnivším, páru Dušan Kovařík a Martin Palas. Druzí končí opravdoví držáci a srdcaři Jakub Novák s Martinem Klíchou a bronz připadl podruhé spolu hrajícímu Janu Štulcovi spolu s Filipem Červeným. Právě tito dva pánové spáchali Nejvyšší výkon turnaje, a to dokonce dvakráte, když v kvalifikaci rukou společnou dokázali zahrát krásných 256 bodů, aby se ještě vylepšili na bodů 267. Do oceněné tentokráte finálové pětice patřili ještě čtvrtí Josef Hladík s Tomášem Brichem, respektive Josef Trojan a Hana Uhlířová.

 Během večera se losoval i finanční Iron Bonus Speciál, jehož výše byla na velice zajímavých 5080,- Kč, avšak výkonu 255 bodů žádný z párů nedosáhl, tudíž jest bonus přesunut na turnaj následný, jímž je hned dne po vyspání na herně Bowlingu Vojkov březnová Říčanská Iron Devítka a kde se bude hrát již o bezmála 6000,- Kč.

 Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů, takže částka by se měla pohybovat v o dost vyšší hodnotě.

 Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, Prosecké Iron Devítce, Říčanské Iron Desítce, dvakrát Prosecké Iron Desítce, Říčanskými Iron Dvojicemi a Kamenické Iron Devítce jsme již loňskou konečnou výši překonali a na tuto akci nastřádali 12 850,- Kč.

DUOjka Kvasnička & Šarišský podruhé Strašnická Iron

 Ve středu 7. února se odehrál druhý letošní turnaj nově netradičních Strašnických dvojic alias Strašnické Iron DUOjky na herně Strašnického Xbowlingu. Jedná se bohužel o jeden z turnajů na Black listu nejvíce ohrožených turnajů, a to již dlouhodobě, neboť účast stále balancuje přes mnohá vylepšení na a pod hranicí samotného turnajového bytí a nebytí. Tentokráte dorazila rovná desítka párů a čekal je lehce upravený model samotného turnaje.

 Poprvé jsme zavedli pomocné dámské handicapy, kdy ženám jsou ke každé jejich hře připočteny 4 body, jedná-li se o dvojici ryze dámskou, sčítají se, tudíž mají více o 8 bodů. Jak se ukázalo, jedná se o bonus ne zanedbatelný, a dokonce i o postupech následných rozhodující. Rovněž podstatnou změnou bylo upuštění od finálového způsobu her, kdy v měsíci lednu se hrálo modelem americkým. Tentokráte se vrátilo ke hře klasické pouze na jedné dráze, bohužel jsme však tím nuceně snížili počet postupujících do bojů závěrečných na šestici nejlepších. V případě podstatně vyšší účasti však tento model i na základě propozic praktikovat opět budeme.

 Ovšem i to přispělo k zajímavosti a dramatičnosti už jak kvalifikace, tak zejména semifinálových her. V kvalifikaci šest her nejlépe zvládli zástupci domácí herny a sice Petr Šedina s Liborem Tylem a po zásluze si odnesli ocenění coby vítězi kvalifikace za součet 1133 bodů. Pár Josef Hladík s Tomášem Brichem právě zde pro změnu docílili Nejvyššího výkonu turnaje a to krásných 252 bodů, a tak i oni domů neodešli s prázdnou a bez cen.

 V pauze mezi dalšími hrami se losoval finanční IRON BONUS SPECIAL a tentokráte generátor náhodných čísle nedal příliš velkou šanci si nikomu aktuální výši 2730,- Kč uzmout, neboť tažené číslo 38 bylo díky hráčské výkonnosti příliš nízkým. Přesouvá se tak na turnaj následný, jímž je již dne druhého, tedy ve čtvrtek 8. února na herně Bowlingu Vojkov únorová Říčanská Iron Devítka.

 V semifinále poté podle kvalifikačního pořadí dvojice na dráhy nastupují sestupně, a tak si nejprve své čtyři hry od nuly zahrála lepší pětice, poté ta méně úspěšnější. Součet rozhodl, kterých šest nejúspěšnějších si zahraje i následné finále. Tam se s odřenýma ušima a součtem 661 bodů dostali jako poslední Josef Trojan s Hanou Uhlířovou, oproti tomu pár Josef Hladík s Tomášem Brichem se stali oceněnými prvními nepostupujícími.

 Pro finále si postupující podle semifinálového pořadí dráhy již vybírají a hrají závěrečné čtyři hry nově tedy na jedné dráze klasickým způsobem, a to střídáním po každém hodu ve dvojici, kdy spoluhráči hrají jako jeden hráč, a to stejně jako po dobu celého turnaje. Nejlepšími nakonec byli a lednový primát obhájili Jakub Šarišský s Ondřejem Kvasničkou se součtem 805 bodů před nově složeným párem Jan Štulc a Filip Červený. Bronz pak patřil páru Jakub Novák s Martinem Klíchou.

 Všem zúčastněným a příchozím děkujeme za podporu, přízeň a budeme se těšit na viděnou při dalším pokračování série, a to znovu první středu v měsíci, tedy 6. března. Obsazovačka tam je již otevřena a aktualizována

Strašnická Iron DUOjka odstartovala v komorním prostředí

 Ve středu 24. ledna se na herně Xbowlingu Strašnice odehrál úvodní letošní turnaj celoroční, nově vzniklé série a sice Strašnické Iron DUOjky. Vznikla v podstatě sloučením loňské Prosecké Popo DUOjky se Strašnickými ProShop Dvojicemi. Právě Prosecké byly inspirací vzniku tohoto nového turnaje, když chtě nechtě musely vzít za vděk nuceným místním azylem. Hracím dnem byla oproti Střížovskému úterý, respektive Strašnické neděli i pro minimalizaci kolizí s jinými současně hranými turnaji, a to dokonce i dvojic zvolena středa.

 Z mapy turnajových sérií tak pro letošní ročník minimálně zmizely dvojice sčítané a hraje se zde systémem Baker, ovšem nově tak, že spoluhráči jakéhokoli složení hrají jako jeden hráč a střídají se po každém hodu. V kvalifikaci se odehraje šest her bez jakéhokoli pomocného handicapu na jedné, při prezentaci zvolené dráze a vžfdy na začátku nové si pár může, ale nemusí pořadí prohodit. Dvanáct nejlepších dvojic poté postupuje do následného semifinále, kde podle kvalifikačního pořadí jsou nasazeni na dráhy a odehrají další čtyři hry od nuly na součet, aby se posléze vykrystalizovala závěrečná finálová devítka.

 Hraje se znovu na součet čtyřech her od nuly, ale již americkým způsobem, a to ve třech dvojicích na páru drah dle vlastního výběru postoupivších. Asi i protože Strašnická herna Xbowlingu z důvodů různých zase tolik ke sportovnímu bowlingu přes zlepšení podmínek i lepší mazačce neláká, na lednový turnaj dorazilo nakonec pouze osm párů, což je pod kritickým minimem pro uskutečnitelnost samotnou, přesto proběhl a alespoň si všichni do sytosti zahráli a na herně panovala perfektní nálada i atmosféra. Všichni tak odehráli hry kvalifikační, semifinálové a dokonce finálové.

 Zde se nakonec podařilo udržet laťku v pořadí Jakubu Šarišskému s Ondřejem Kvasničkou, když kvalifikací propluli s rekordním součtem 1272 bodů, a i ve finále z počátku dominovali. Byť se nevyvarovali slabší koncovky, získali ocenění nejen za premianty kvalifikace, autorství Nejvyššího výkonu, když v kvalifikaci i semifinále zahráli dvakrát shodně 267 bodů, ale i díky nezištné pomoci Luďka Hrnčíře zvítězili i v turnaji samotném. Celý večer odehráli s průměrem 206, 8 bodu, což je výkon skutečně brilantní. Stříbrní končí ve finále skvělí, avšak pouhé tři kuželky strádající na vítězství Luděk Hrnčíř s Martinem Kleimanem a bronzové pódiové umístění rádi brali Martin Palas a Michal Havelka. Odměněna byla celá finálová osmička, takže skutečně tentokrát všichni.

 Během večera se losoval i tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL, kde bylo výherní částkou 1990,- Kč, avšak taženému číslu 34 bodů se kupodivu nikdo ani nepřiblížil. Bonus je tak přesunut na turnaj následný a sice hned na druhý den 25. ledna na hernu pro změnu Říčanského Bowlingu Vojkov a rovněž letos startující přejmenované Říčanské Iron Desítky, turnaje kategorie B.

 Současně proběhlo i vyhlašování celoročních výsledků a odměňování těch nejlepších, a to rovnou vždy TOP 10 obou loňských sérií Dvojic, tedy jak Strašnické, tak Prosecké. Strašnickým ProShop Dvojicím vévodili Dušan Kovařík s Martinem Palasem před páry Jakub Novák & Martin Klícha, respektive Martin Kleiman a Luděk Hrnčíř, na Prosecké Popo DUOjce hráli prim Václav Kváča s Lukášem Jelínkem před dvojicí Dušan Kovařík a Martin Palas a třetí skončili Jakub Šarišský s Ondřejem Kvasničkou. Vítězné páry si pak mimo věcných cen odnesli i putovní poháry a 1500,- Kč, stříbrným náleželo 900,- Kč a bronzovým 600,- Kč.

 Všem děkujeme za účast v roce minulém i na současném turnaji a otevřena je již obsazovačka na turnaj následný, jenž se koná již ve středu 7. února a kam jsou všichni srdečně zváni.