Strašnická Iron DUOjka

www.obsazovacky.cz/xbowling/entry.php?lang=cz&id_turnaj=293&rand=1173585674

DUOjka Kvasnička & Šarišský podruhé Strašnická Iron

 Ve středu 7. února se odehrál druhý letošní turnaj nově netradičních Strašnických dvojic alias Strašnické Iron DUOjky na herně Strašnického Xbowlingu. Jedná se bohužel o jeden z turnajů na Black listu nejvíce ohrožených turnajů, a to již dlouhodobě, neboť účast stále balancuje přes mnohá vylepšení na a pod hranicí samotného turnajového bytí a nebytí. Tentokráte dorazila rovná desítka párů a čekal je lehce upravený model samotného turnaje.

 Poprvé jsme zavedli pomocné dámské handicapy, kdy ženám jsou ke každé jejich hře připočteny 4 body, jedná-li se o dvojici ryze dámskou, sčítají se, tudíž mají více o 8 bodů. Jak se ukázalo, jedná se o bonus ne zanedbatelný, a dokonce i o postupech následných rozhodující. Rovněž podstatnou změnou bylo upuštění od finálového způsobu her, kdy v měsíci lednu se hrálo modelem americkým. Tentokráte se vrátilo ke hře klasické pouze na jedné dráze, bohužel jsme však tím nuceně snížili počet postupujících do bojů závěrečných na šestici nejlepších. V případě podstatně vyšší účasti však tento model i na základě propozic praktikovat opět budeme.

 Ovšem i to přispělo k zajímavosti a dramatičnosti už jak kvalifikace, tak zejména semifinálových her. V kvalifikaci šest her nejlépe zvládli zástupci domácí herny a sice Petr Šedina s Liborem Tylem a po zásluze si odnesli ocenění coby vítězi kvalifikace za součet 1133 bodů. Pár Josef Hladík s Tomášem Brichem právě zde pro změnu docílili Nejvyššího výkonu turnaje a to krásných 252 bodů, a tak i oni domů neodešli s prázdnou a bez cen.

 V pauze mezi dalšími hrami se losoval finanční IRON BONUS SPECIAL a tentokráte generátor náhodných čísle nedal příliš velkou šanci si nikomu aktuální výši 2730,- Kč uzmout, neboť tažené číslo 38 bylo díky hráčské výkonnosti příliš nízkým. Přesouvá se tak na turnaj následný, jímž je již dne druhého, tedy ve čtvrtek 8. února na herně Bowlingu Vojkov únorová Říčanská Iron Devítka.

 V semifinále poté podle kvalifikačního pořadí dvojice na dráhy nastupují sestupně, a tak si nejprve své čtyři hry od nuly zahrála lepší pětice, poté ta méně úspěšnější. Součet rozhodl, kterých šest nejúspěšnějších si zahraje i následné finále. Tam se s odřenýma ušima a součtem 661 bodů dostali jako poslední Josef Trojan s Hanou Uhlířovou, oproti tomu pár Josef Hladík s Tomášem Brichem se stali oceněnými prvními nepostupujícími.

 Pro finále si postupující podle semifinálového pořadí dráhy již vybírají a hrají závěrečné čtyři hry nově tedy na jedné dráze klasickým způsobem, a to střídáním po každém hodu ve dvojici, kdy spoluhráči hrají jako jeden hráč, a to stejně jako po dobu celého turnaje. Nejlepšími nakonec byli a lednový primát obhájili Jakub Šarišský s Ondřejem Kvasničkou se součtem 805 bodů před nově složeným párem Jan Štulc a Filip Červený. Bronz pak patřil páru Jakub Novák s Martinem Klíchou.

 Všem zúčastněným a příchozím děkujeme za podporu, přízeň a budeme se těšit na viděnou při dalším pokračování série, a to znovu první středu v měsíci, tedy 6. března. Obsazovačka tam je již otevřena a aktualizována

Strašnická Iron DUOjka odstartovala v komorním prostředí

 Ve středu 24. ledna se na herně Xbowlingu Strašnice odehrál úvodní letošní turnaj celoroční, nově vzniklé série a sice Strašnické Iron DUOjky. Vznikla v podstatě sloučením loňské Prosecké Popo DUOjky se Strašnickými ProShop Dvojicemi. Právě Prosecké byly inspirací vzniku tohoto nového turnaje, když chtě nechtě musely vzít za vděk nuceným místním azylem. Hracím dnem byla oproti Střížovskému úterý, respektive Strašnické neděli i pro minimalizaci kolizí s jinými současně hranými turnaji, a to dokonce i dvojic zvolena středa.

 Z mapy turnajových sérií tak pro letošní ročník minimálně zmizely dvojice sčítané a hraje se zde systémem Baker, ovšem nově tak, že spoluhráči jakéhokoli složení hrají jako jeden hráč a střídají se po každém hodu. V kvalifikaci se odehraje šest her bez jakéhokoli pomocného handicapu na jedné, při prezentaci zvolené dráze a vžfdy na začátku nové si pár může, ale nemusí pořadí prohodit. Dvanáct nejlepších dvojic poté postupuje do následného semifinále, kde podle kvalifikačního pořadí jsou nasazeni na dráhy a odehrají další čtyři hry od nuly na součet, aby se posléze vykrystalizovala závěrečná finálová devítka.

 Hraje se znovu na součet čtyřech her od nuly, ale již americkým způsobem, a to ve třech dvojicích na páru drah dle vlastního výběru postoupivších. Asi i protože Strašnická herna Xbowlingu z důvodů různých zase tolik ke sportovnímu bowlingu přes zlepšení podmínek i lepší mazačce neláká, na lednový turnaj dorazilo nakonec pouze osm párů, což je pod kritickým minimem pro uskutečnitelnost samotnou, přesto proběhl a alespoň si všichni do sytosti zahráli a na herně panovala perfektní nálada i atmosféra. Všichni tak odehráli hry kvalifikační, semifinálové a dokonce finálové.

 Zde se nakonec podařilo udržet laťku v pořadí Jakubu Šarišskému s Ondřejem Kvasničkou, když kvalifikací propluli s rekordním součtem 1272 bodů, a i ve finále z počátku dominovali. Byť se nevyvarovali slabší koncovky, získali ocenění nejen za premianty kvalifikace, autorství Nejvyššího výkonu, když v kvalifikaci i semifinále zahráli dvakrát shodně 267 bodů, ale i díky nezištné pomoci Luďka Hrnčíře zvítězili i v turnaji samotném. Celý večer odehráli s průměrem 206, 8 bodu, což je výkon skutečně brilantní. Stříbrní končí ve finále skvělí, avšak pouhé tři kuželky strádající na vítězství Luděk Hrnčíř s Martinem Kleimanem a bronzové pódiové umístění rádi brali Martin Palas a Michal Havelka. Odměněna byla celá finálová osmička, takže skutečně tentokrát všichni.

 Během večera se losoval i tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL, kde bylo výherní částkou 1990,- Kč, avšak taženému číslu 34 bodů se kupodivu nikdo ani nepřiblížil. Bonus je tak přesunut na turnaj následný a sice hned na druhý den 25. ledna na hernu pro změnu Říčanského Bowlingu Vojkov a rovněž letos startující přejmenované Říčanské Iron Desítky, turnaje kategorie B.

 Současně proběhlo i vyhlašování celoročních výsledků a odměňování těch nejlepších, a to rovnou vždy TOP 10 obou loňských sérií Dvojic, tedy jak Strašnické, tak Prosecké. Strašnickým ProShop Dvojicím vévodili Dušan Kovařík s Martinem Palasem před páry Jakub Novák & Martin Klícha, respektive Martin Kleiman a Luděk Hrnčíř, na Prosecké Popo DUOjce hráli prim Václav Kváča s Lukášem Jelínkem před dvojicí Dušan Kovařík a Martin Palas a třetí skončili Jakub Šarišský s Ondřejem Kvasničkou. Vítězné páry si pak mimo věcných cen odnesli i putovní poháry a 1500,- Kč, stříbrným náleželo 900,- Kč a bronzovým 600,- Kč.

 Všem děkujeme za účast v roce minulém i na současném turnaji a otevřena je již obsazovačka na turnaj následný, jenž se koná již ve středu 7. února a kam jsou všichni srdečně zváni.