Československý Xbowling Iron Special

Tak už známe vítěze Xbowling Tříkoruny a Československého Xbowling Iron Specialu

 Během svátečního víkendu od 27. do 29. října se na herně Xbowlingu Prosek Duo odehrál letošní závěrečný vícedenní turnaj kategorie A, tentokráte nesoucí příznačný pseudonym Československý Xbowling Iron Special. Navzdory nepřízni osudu, kdy se hrálo na všech možných hernách oproti původně volnému termínu, co se dalo, dorazil počet hráček a hráčů rovnající se Kristovým létům čili zhruba polovina prozatím rekordní účasti pilotního podobného turnaje o víkendu jarním Velikonočním.

 Všichni v kvalifikaci odehráli americkým způsobem na zvoleném páru drah a mazacím modelu Tower of Pisa šest her, aby pro pořadí nejméně úspěšná hra nebyla započítávána, avšak do průměrové hry ano. Ta byla poté brána jako úvodní hrou semifinálovou, k níž se připočítávaly další dvě, již hry odehrané. Po kvalifikaci měli právo přímého postupu do finále nejlepší hráči jednotlivých dní a čtvrtý, nejlepší v pořadí, byť přímo nepostupující. Těmi se stali Miloslava Suchánková, František Nečas a Petrové Horáček i Pekár.

 Z nedělního semifinále poté do následného finále postoupila dvanáctka nejúspěšnější, když posledním šťastným byl Dušan Kovařík, naopak prvním nepostupujícím se stal Štěpán Blaška a získal tak alespoň cenu útěchy. Ve finále se odehrály znovu závěrečné dvě hry, k níž se připočítávala hra třetí, coby celodenní průměr. Tam zazářil Martin Palas, když vítězí součtem 612 bodů před současně vítězem kategorie doplňkové seniorské Josefem Colonem a Petrem Horáčkem, pro změnu oceněným vítězem kvalifikace i jednoho z hracích dní.

 Do hodnocené osmičky pronikli dále z neděle současně oceněný přímo postupující František Nečas, Nejlepší žena turnaje Miloslava Suchánková, Krystyna Janočková, Antonín Matějka i Lenka Blažková. Cena za Nejvyšší výkon turnaje patřila Petru Horáčkovi za krásných 287 bodů a v jednotlivých výkonnostních kategoriích Iron Josefu Colonovi, Middle Martinu Palasovi a Small Lence Blažkové.

 Během závěrečného rozuzlení turnaje proběhlo několikero losování bonusových cen, jako první během podzimu již tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL, kde autor výkonu 253 bodů si mohl odnést něco z částky 3780,- Kč, avšak nikomu se tak nepovedlo, a tak je celá suma přesunuta na turnaj následný, jímž je již listopadová Vojkovská Desítka na herně Říčanského Bowlingu Vojkov o dušičkovém čtvrtku 2. listopadu.

 Druhým losováním podle pořadí po kvalifikaci bylo patero věcných cen a zde se štěstí prostřednictvím generátoru náhodných čísel usmálo na Petra Pekára, který si odnáší poukaz na 1000,- Kč do ProShopu Jana Macka, 1500,- Kč tamtéž Lenka Blažková, reaktivní bowlingovou kouli Ondřej Košata, bowlingové čisticí prostředky Ondřej Kvasnička a tašku na 3 bowlingové koule na kolečkách Radek Rozporka.

 Závěrečným losováním byly ceny do Xbowling Tříkoruny, tedy pro nejvěrnější, kteří se zúčastnili Velikonočního, Cyrilometodějského i právě Československého Xbowling Iron Specialu. Z celkově 82 účastníků, kteří si přišli alespoň jednou zahrát, nakonec těmi železnými a nejoddanějšími byla devítka statečných a zde los ukázal na Jana Štulce, který si odnáší automatický pákový kávovar Tchibo včetně zrnkové kávy v hodnotě 7000,- Kč, videokamera Sony za 5600,- Kč přistála Danielu Hvězdovi a Antonín Matějka bude moci do své portmonky vložit 4000,- Kč v hotovosti.

 I tento turnaj byl prezentován on-line formou na odkazu: https://www.iron-special.cz/online-vysledky-turnaju/ , kde jsou průběžné výsledky vkládány ze všech aktuálně hraných a pořadatelem organizovaných.

 Všem děkujeme za účast, přízeň a podporu, ať už jen účastí samotnou, morální či organizační a budeme se těšit na viděnou na turnajích následných a věřme, že i při příštích ročnících v letech následných ve stejně přátelské a lidské atmosféře.

Pozvánka na Československý Xbowling Iron Special

 Již za měsíc, přesněji v termínu 27. - 29. října, je na herně Xbowlingu Prosek Duo naplánován třetí a sice závěrečný letošní vícedenní turnaj kategorie A a to Československý Xbowling Iron Special

 Byť byl termín vybrán, aby nezasahoval jiným pořadatelům do jejich plánů a v dostatečném předstihu, přesto se plánem nové sezóny (ne)čekaně podařila kolize s akcí ČBA tedy jedním z hracích dní Prestige. Právě z důvodu plného termínového kalendáře není možné již turnaj přesunout do dní vhodnějších, protože zkrátka není kam. Tímto padlo naivní přání dosáhnout alespoň téže účasti jako na turnaji Velikonočního Xbowling Iron Specialu, jenž patří do triády ještě spolu s letním Cyrilometodějským Xbowling Iron Specialem

 Kromě jiných bonusů a zpestření turnaje samotného stále platí, že účastníci mají šanci při troše štěstí odnést si hodnotné ceny ať už finanční IRON BONUS SPECIAL či losované (fungl nová reaktivní bowlingová koule, poukaz na bowlingové zboží, finanční prémie, mobilní telefon) a nadto právě věrnostní Xbowling Iron Tříkoruna, kde kromě jiných jsou hlavními cenami videokamera Sony, pákový kávovar Tchibo, finanční 4000,- Kč či opět poukazy na bowlingové vybavení a chybět nebude ani další překvapení. 

 Věřme tedy, že ačkoli finálový den turnaje je v kolizi s jedním hracím dnem Prestige, Ti, co nakonec nedají přednost cestě daleké a či zvolí aspoň druhé datum, litovat nebudou.