Vojkovská Devítka

Několika nej ukončila Devítka turnajovou Vojkovskou sezónu

 Ve čtvrtek 14. prosince se odehrál na herně Bowlingu Vojkov závěrečný letošní turnaj nejen této série, ale celého kalendářního roku 2023, tedy Vojkovské Devítky. Ozdobila ji rekordní účast, když přes odřeknutí několika původních přihlášených byly obsazeny obě hlavní kvalifikační rundy, a tak si 31 hráček a hráčů mohlo odehrát své tři kvalifikační hry. Ještě v tomto počtu měli všichni jistotu, že poté ještě nebudou muset jet k domovu, ale mají před sebou minimálně ještě dvě hry.

 Pětice nejlepších měla účast ve finále jistou ihned a nikdo se poprvé tohoto privilegia nezřekl, takže na soupeření ostatních ve dvou semifinálových vlnách pouze přihlíželi Jaromír Malec st., Jan Fleischmann st., Jakub Šarišský, Jana Marešová a zejména Bohumil Brázda, který svou premiérovou účast zde ihned ozdobil vítězstvím v kvalifikaci, za což byl posléze oceněn a jak se ukázalo, neřekl tím zdaleka ještě poslední slovo. Byť se dvakráte neúspěšně pokoušel výkony 298 bodů o maximální Devítkovou hru 300 bodů, dosáhli ji jiní, když prvním byl rovněž zde poprvé účastniv Petr Pekár a tak se stal a odnesl si ceny coby autor Nejvyššího výkonu turnaje. Ještě v úvodních hrách jej následovali Jan Fleischmann st., Jaromír Malec ml. i Jakub Šarišský. Ve finále je napodobil Josef Colon a tak si pánové aspoň na pivečku smlsnout mohli.

 Před zahájením semifinálového pokračování proběhlo losování finančního IRON BONUS SPECIALu, který se po několikerém rozebrání hlavně díky místní účasti vyšplhal na 990,- Kč a díky taženému číslu 65 protentokrát odolal. Přesouvá se tak na následný další turnaj, jím je již v neděli 17. prosince před Vánoční turnajovou pauzou na herně Xbowlingu Prosek Duo ProShop Senior Cup, kde by se losovat mohlo o zhruba 1400,- Kč.

 Poté proběhlo místní tradiční losování tří věcných cen podle umístění po kvalifikaci a zde se usmálo štěstí na Kateřinu Šponerovou, která si odnáší sadu sklenic a příborů, drogistický set a další skleničky Ingrid Liebichová a bowlingový nástěnný kalendář na příští sezónu a poukaz do ProShopu Jana Macka v hodnotě 1000,- Kč zbyly na Miloslavu Suchánkovou.

 Hned poté se rozběhla první semifinálová vlna, kde nastoupili sestupně na dráhy ti v kvalifikaci nejméně úspěšní a odehráli si dvě hry od nuly na součet a pouze šestice z šestnácti hráčů postoupila do druhé semifinálové vlny. Prvním nepostupujícím se stal další z elévů zdejšího turnaje Ivan Kober a odnáší si alespoň cenu útěchy. Postupujících šest hráčů se přidali k těm, co skončili v kvalifikaci na místě šestém až patnáctém a znovu odehráli dvě hry od nuly na součet. Z této šestnáctky už jedenáct nejlepších postoupilo do finále. Zde se ukázala proradnost a důležitost jedné jediné kuželky, když posledním postupujícím byl Štěpán Blaška, a to jen díky vyššímu náhozu při shodném součtu 399 bodů a odsoudil tak Tomáše Rathouského pouze k zisku ceny útěchy pro prvního nepostupujícího. Vyrovnanost dokumentuje ještě jedna chybějící kuželka k postupu dvojnásobnému exvítězi Jakubu Novákovi a pouhé dvě Nele Capilové.

 Oproti semifinále, kde jsou hráči na dráhy podle pořadí nasazováni, si pro finále postupující volí a hrají závěrečné dvě hry od nuly na součet, ovšem včetně třetí hry, jenž je hrou celodenní průměrovou. Zde třetí marný pokus o maximální hru zkusil Bohumil Brázda, ale nemusel smutnit, k celkovému prvenství mu to i tak stačilo, a tak s 814 body udržel pozici i po kvalifikaci a druhého Josefa Colona přes maximální hru poráží o 21 bodů. Na stupínek bronzový zamířil Martin Vala a byť bramborová, Nejlepší ženou se stala Hana Šulcová. Do hodnocené osmičky se vtěsnali dále ještě Jaromír Malec st., Ondřej Kvasnička a Janové Fleischmann st. a Štulc.

 Konečným leaderem Celoročního pořadí se při započítávaných sedmi nejlepších výsledcích stal s 328 body Martin Vala před Janem Štulcem s 308 body a Davidem Rainem, který nastřádal bodů 275. Vyhlášení výsledků a ocenění nejlepších proběhne při úvodním turnaji nové série roku 2024 a sice ve čtvrtek 11. ledna, kam je již obsazovačka otevřena a všichni srdečně zváni. Tento turnaj bude součástí nového společného věrnostního pořadí pěti Devítkových turnajů na pěti různých hernách pod názvem IRON DEVÍTKOVÁ TOUR 2024 aneb 5x 9 pokaždé jinak…, kde kromě jiných věcných i finančních cen vítěz absolutního pořadí odejde bohatší o rovných 10 000,- Kč.

 Rovněž se tímto turnajem uzavřel i letošní věrnostní žebříček Vojkovská dvoukoruna a kde nejšťastnější mohou získat kameru do auta LAMAX T10 4K GPS, poukaz na 3000,- Kč a videokameru Sony HDR-CX405 a několik dalších zajímavých cen. O jejích majitelích se rozhodne na úvodním turnaji sezóny, což na herně Bowlingu Vojkov bude díky sanitárnímu pondělí pouze v úterý 9. ledna hraný Říčanský Iron Special. Účastmi mezi 72 hráčkami a hráči, co nějaký z turnajů aspoň jednou navštívil se našlo hned kvarteto, co přišli patnáctkrát a z nich nejvíce bodů získal Jan Štulc před Davidem Rainem, Jaromírem Malcem st. a Jiřím Egertem.

Jakub Novák obhájil vítězství na Vojkovské Devítce

 Poslední den předposledního letošního kalendářního měsíce, tedy ve čtvrtek 30. listopadu, se odehrál již sedmý turnaj Vojkovské Devítky. Možná díky počasí, možná již pomalu předvánočnímu času, účast nebyla tentokráte z nejrekordnějších a sice cestu si na hernu našlo 24 hráček a hráčů.

 Znamenalo to to jediné, že po třech kvalifikačních hrách se bohatě dostalo na všechny i účastí pro semifinálové vyřazovací vlny, nadto rodiče Malcovi se rozhodli dále díky jiným starostem (poděkování jim patří za loajalitu, a přesto start na turnaji) nepokračovat, takže v obou následným semifinálových vlnách vždy turnaj po součtu dvou her od nuly opustili pouze tři nejméně úspěšní. Oproti tomu přímý postup do finále neměli zaručeni čtyři po kvalifikaci nejlepší hráči, ale rovněž pouze trio. Díky tomu, že se povícero postupujících svého práva zřeklo, těmi, kdo si semifinálové kratochvíle odpustili, byli nakonec oceněný její kvalifikační vítěz Štěpán Blaška, Tomáš Brich a Jakub Novák. V obou semifinále vždy první nepostupující do následné vlny získal alespoň cenu útěchy, nejprve Anežka Lencová a poté i Jan Fleischmann starší.

 Ve finále se hraje taktéž na součet dvou hraných her od nuly, ovšem je k nim připočítávána hra třetí a sice celodenní průměrová. Tam nejvíce umu i štěstí ukázal Jakub Novák, když se součtem 762 bodů vítězí a obhajuje svůj triumf z měsíce předešlého. Druhý skončil Jaromír Malec mladší se 731 bodem a přes 700 se dostal o osm bodů ještě bronzový Tomáš Brich. Oceněna byla obvyklá celá nejlepší osmička a sice dále Pavel Lukeš, Jan Štulc, Miloslava Suchánková, Štěpán Blaška i Jiří Egert. Nejlepší ženou večera se stala Miloslava Suchánková a oceněným autorem Nejvyššího výkonu Jan Štulc, který zahrál již v kvalifikaci maximálních devítkových 300 bodů. Stejný výkon pak ještě ve finále Jaromír Malec mladší, na něhož pohár již nezbyl, cosi tekutého ovšem ano.

 Jako obvykle se losoval finanční IRON BONUS SPECIAL, ovšem díky nízkému výhernímu číslu svého majitele nenalezl, a tak se částka 2950,- Kč přesouvá na následný turnaj, jímž je v neděli 3. prosince na herně tentokráte Xbowlingu Prosek Duo již prosincová Prosecké ProShop Desítka, kde se bude hrát díky předpokládané účasti o zhruba 3800,- Kč.

 Druhým losováním byl obvyklý místní bonus v podobě věcných cen podle pořadí po kvalifikaci a zde se štěstí usmálo na Jiřího Kotjužanského, který si odnesl drogistický set a karty, olej do automobilu Stanislav Dohnálek a kalendář na příští rok s bowlingovou tématikou včetně elektrického budíku Anežka Lencová.

 Závěrečný letošní turnaj se odehraje již za dva týdny a sice klasicky ve čtvrtek a to 14. prosince, kam je již obsazovačka otevřena a aktualizována.

Vojkovská Devítka v říjnu v režii přespolních

 Ve čtvrtek 12. října se na herně Říčanského Bowlingu Vojkov odehrál letošní již šestý turnaj premiérového ročníku Vojkovské Devítky, a to za krásné účasti 28 hráček a hráčů. 

 Po Strašnické Popo Devítce mohli bowlingoví nadšenci nově i průběh tohoto turnaje po dílčích částech večera sledovat on-line na odkazu: https://www.iron-special.cz/online-vysledky-turnaju/, kam nyní bude pořadatel přinášet průběžné výsledky všech jím pořádaných turnajů.

 V kvalifikaci si na vybraných drahách každý odehrál tři hry nedohazovaným devítkovým způsobem a následné pořadí i výkony určily hned několikero věcí. Nejprve oceňovanou vítězku kvalifikace, již se stala Gabriela Malcová a když dvě z těchto her měly dokonce hodnotu maximální, tedy 300 bodů, stala se po zásluze i autorkou Nejvyššího výkonu turnaje. Tím si zajistila i přímý postup do finále a k ní se přidali poté ještě Jana Marešová, Ladislav Šimánek, Jaromír Malec starší a Martin Vala.

 Každý ze zúčastněných měl právo na obvyklé bonusy v podobě sladké sušenky za pět jakýchkoli striků v řadě a nápoj energetický, a to buď za dohozený split či při postavení se červené kuželky na pozici té první a dosáhnutí striku čistého.

Rovněž proběhla dvě losování, úvodním byl finanční IRON BONUS SPECIAL, jenž vybráním na předchozí Devítce Strašnické v úterý 10. října na herně Xbowlingu Strašnice a současně místní účastí měl hodnotu 4170,- Kč, avšak taženým číslem bylo 108 a byť kupříkladu Jana Žáka minul o pouhé dvě kuželky, zůstal nevybrán. Převádí se tak na turnaj následný, který putuje zpět do Strašnic, tentokráte na neděli 15. října, a to Strašnické ProShop Dvojice, kde se bude losovat o zhruba 4600,- Kč.

 Poté se losovaly pro tento turnaj specifické tři věcné ceny, a to podle umístění právě v kvalifikaci. Šťastnými byli a radiobudík s flash pamětí ve tvaru bowlingové kuželky si odnáší Štěpán Blaška, sadu kávových sklenic Erik Vojtíšek a na Jakuba Nováka zbyl poukaz do ProShopu Jana Macka v hodnotě 1000,- Kč. Po těchto kratochvílích nastaly jiné, bowlingové a sice semifinále.

 To je zde koncipováno do dvou vln, kde tohoto večera nejprve nastoupila šestnáctka nejméně úspěšných po kvalifikaci vzestupně na dráhy, aby odehráli dvě hry na součet od nuly. Deset nejlepších poté postoupilo do druhého semifinále, kde se k nim přidali ti po kvalifikaci skončivší na místě šestém až jedenáctém a opět odehráli dvě hry od nuly na součet o postup již do závěrečného finále pro nejlepších jedenáct hráčů. Ceny útěchy poté převzali první nepostupující do druhého semifinále při shodném součtu jen díky vyššímu výkonu před Lukášem Gurgulem Pavel Lukeš a coby první nepostupující do finále poté Tomáš Rathouský.

 Ve finále se hrají závěrečné dvě hry od nuly, k nimž je však přičítána hra třetí a sice celodenní průměrová a zde si již postoupivší podle pořadí dráhy volí. Ačkoli Gabriela Malcová rozjela večer zhurta, nakonec jediným, kdo se k ní přidal, aby si pak posléze odnesl cenu za maximální hru hodnoty 300 devítkových bodů, byl právě zde Jan Štulc, byť mu to stačilo pouze na bramborovou pozici. Na stupních nejlepších totiž skončila sestava zajímavá a současně i překvapivá, když bronz patřil zároveň Nejlepší ženě dne se 745 body Janě Marešové. O tři kuželky více shodil a stříbro tak získal Štěpán Blaška, aby i on litoval pouhých nuancí ve hře, neb na vítězství ztratil pouhé kuželky čtyři. To si odváží Jakub Novák a k tomu spoustu hodnotných cen. Potěšena byla i celá oceňovaná osmička nejlepších, kam patřili ještě Jaromír Malec mladší i starší, Ladislav Šimánek a David Dvořáček.

 V celoročním pořadí je premiantem stále Martin Vala s 281 bodem před Janem Štulcem s 263 body a dvojicí Ladislav Šimánek i David Rain se shodně 236 body. Příští a letošní předposlední turnaj roku je naplánován ve změněném termínu na úplně poslední den měsíce listopadu a to 30. 11. a je již sedmým letošním čili v při závěrečném v prosinci se v tomto žebříčku zejména u pravidelně chodících hráčů budou dít věci, neboť mohou vyškrtnout nejméně podařené účinkování při zápočtu sedmi nejlepších výsledků. Obsazovačka je již otevřena i aktualizována a opět nebude o nějaké to překvapení nad rámec klasických pro příchozí nouze.

Na Vojkovské Devítce nový rekord herny

 Ve čtvrtek 14. září proběhl letošní pátý turnaj premiérového ročníku Vojkovské Devítky na herně Bowlingu Vojkov. S přibývajícími hracími dny se i do příjemného prostředí Říčanské herny pomalu začíná vkrádat nešvar jiných sérií, a tak se oproti měsíci předešlému sešlo hráčů s pohledem na původní zaplněnou obsazovačku méně, avšak 24 příchozích hráček a hráčů opět posunulo kvalitativní laťku výše, když hned šestice z nich zahrála maximálních devítkových 300 bodů, čímž stanovili nový rekord turnaje i herny.

 Prvním byl již v úvodní kvalifikační rundě Tomáš Barták, tak se právě on stal držitelem Nejvyššího výkonu. Následovali jej poté a aspoň tekutou cenu, byť již bez poháru si odnesli David Rain, Jan Štulc, Jaromír Malec mladší, Miloslava Suchánková i Ladislav Šimánek. Ten zazářil v úvodních třech kvalifikačních hrách, když dosáhl součtu 741 bodů a stal se oceněným vítězem kvalifikace.

 Poté následoval první semifinálový Step, kde nastoupili hráči po kvalifikaci nejméně úspěšní a díky počtu startujících se to týkalo těch skončivších na 9. až 24. místě. Zde se hrají již dvě hry od na součet, stejně jako v druhém Stepu a vyřazovací klíč byl celkem benevolentní, turnaj poté opustilo pouze trio nejméně úspěšných. Tou, která byla postupu nejblíže a stala se tak oceněnou první nepostupují, byla Kateřina Šponerová. Vypadnuvší hráče nahradili umístění na místě sedmém a osmém a s nimi Jan Štulc, jenž sice postoupil přímo do finále, ale svého práva se zřekl a přepustil místo Martinu Valovi. Po dalších dvou hrách od nuly na součet na drahách, kam v obou semifinále jsou hráči nasazováni podle aktuálního pořadí, již bowlingové dovádění skončilo pro pětici nejméně úspěšným a zde si cenu za první nepostupové místo odnesl Stanislav Dohnálek.

 Ve finále už si podle pořadí semifinálového volí hráči dráhy sami a hrají se závěrečné dvě hry od nuly, avšak k nim je připočítávána třetí coby průměr z předchozích odehraných her. Dramatický závěr a famózní závěrečné hry okořenily už tak zajímavý večer a jako vítěz z něj vyšel Jaromír Malec mladší, když ve své závěrečné hře nepoznal ničeho jiného než striků a tím součtem 758 bodů o pouhé 4 kuželky překonal stříbrnou a současně Nejlepší ženu turnaje Miloslavu Suchánkovou. Ta na hlavu postavila domněnky, že i nízkým přeneseným průměrem do finálového vyvrcholení se již divy udělat nedají a ač právě její hra byla druhou nejnižší, skončila na opačném pólu pořadí. Stupínek bronzový si s pětibodovou ztrátou na vyšší pozici vyházel kvalifikační premiant Ladislav Šimánek. Do oceňované osmičky nejlepších poté ještě patřili Pavel Lukeš, Jan Štulc, Jan Fleischmann starší, Jakub Novák a Jiří Kotjužanský.

 V pauze mezi oběma semifinále se losoval nejprve finanční IRON BONUS SPECIAL, jenž byl tentokráte na hodnotě 6900,- Kč a dvoutřetinový výherní podíl tudíž činil již 4600,- Kč, avšak ani tentokráte nebyl generátor náhodných čísel výhře nakloněn, když vylosovaných 48 "kupodivu" nikdo autorem nebyl. Bonus se tak přesouvá opět na turnaj následný, jímž by měly být v neděli 17. září na herně Xbowlingu Strašnice Strašnické ProShop Dvojice, kam i tímto všechny srdečně zveme.

 Druhým losováním jsou zde tradiční tři věcné ceny a losuje se podle pořadí kvalifikačního a počtu startujících. Štěstí se tentokrát usmálo na Anežku Lencovou coby novou majitelku zastřihovače vlasů, čistící dečku a Puff&Ball má nový Gabriela Malcová a Jaroslav Běhal byl nadšen z poukazu na 1000,- Kč do ProShopu Jana Macka.

Příští turnaj série připadá na čtvrtek 12. října a obsazovačka tam je již otevřena i aktualizována.

První triumf při první Devítkovém Vojkovském startu

 Čtvrtek 24. srpna byl hracím dnem letošního již čtvrtého turnaje zkrácené celoroční série Vojkovské Devítky na herně Říčanského Bowlingu Vojkov. Byť to dlouho vypadalo na našlapanou obsazovačku, nakonec v obou hlavních kvalifikačních rundách se několikero okének na poslední chvíli otevřelo, i tak účast 29 hráček a hráčů je nejen úžasná, ale i doposud rekordní.

 Všichni hned při prezentaci obdrželi letní bonus v podobě ochucené dobré vody cool nápoje a nadto klasicky za každých pět jakýchkoli striků v řadě mohli získat sušenku či za strike čistý při postavení červené kuželky na pozici té první poté energetický nápoj, zrovna tak za dohození jakéhokoli splitu. Poprvé se turnaj hrál upraveným modelem, kdy kvalifikační hry se snížily ze čtyř na tři a rovněž finále se hraje pouze na dvě hry, avšak je k nim připočítávána třetí hra průměrová, a to dle celodenního průměru.

 V kvalifikaci se nejvíce zadařilo Janu Štulcovi a ten se stal dokonce i odměněným kvalifikačním vítězem. Nadto se stal jedním z pěti přímo postupujících hráčů do finále, dalšími byli Ladislav Šimánek, Lukáš Gurgul, David Rain a Jakub Novák, který hned první svou zahrál hru devítkovou maximální, tedy 300 bodů a stal se tak autorem Nejvyššího výkonu. Nakonec padlo kvarteto "třístovek", dalšími jejich pachateli byli Martin Vala, Jan Štulc a Jaromír Malec st...

 Před semifinále zde probíhají dvě losování, tím prvním je po turnajích putující finanční IRON BONUS SPECIAL a částka se převodem z turnaje minulého, jímž byla Prosecká Popo Devítka a přičtením účastí aktuální vyšplhala na 3360,- Kč. Hrálo se o dvoutřetinový podíl, což činilo 2240,- Kč, avšak tažených 106 bodů nikdo nezahrál, takže se celý obnos převádí na další turnaj v pořadí, jímž je v neděli 27. srpna pro změnu na herně Xbowlingu Prosek ProShop Senior Cup.

 Druhým losováním je podle umístění po kvalifikaci trio cen a tentokráte si zastřihovač vlasů odvezla Miloslava Suchánková, Marek Mlynář horkovzdušnou pistoli a dárkovou kazetu Ballantines Jan Fleischmann st...

 Semifinále je zde rozděleno do dvou vln, nejprve sestupně po dvou na dráhy k svým dvěma hrám od nuly na součet nastoupili ti, co skončili na místě 14. až 29. a podle pořadí polovina, tedy osm lepších postoupilo do druhé vlny a přidali se k těm, co se v kvalifikaci umístili od 6. po 13. místo. Opět se odehrály dvě hry od nuly na součet a tentokráte se k pětici přímo postupujících přidala hned jedenáctka lepších v pořadí.

 Finále se pak hrálo znovu od nuly a opět na součet dvou odehraných her, k nimž se připočítával každému hráči průměr her z celého turnaje jako hra třetí. Vítězem se poté stal při své premiérové účasti na Devítkovém turnaji zde Lukáš Gurgul s magickým součtem 777 bodů před leaderem celkového pořadí Martinem Valou a rovněž devítkovým místním elévem Markem Mlynářem. Do hodnocené osmičky se dostali ještě Jaromír Malec ml., Jakub Novák, Štěpán Blaška, Jan Štulc i Ladislav Šimánek. Nejlepší ženou byla oceněna Anežka Lencová a s prázdnou neodešli ani první nepostupující do prvního semifinále Lucie Petáková i poté druhého Jaromír Malec st...

 Příští turnaj je na programu 14. září a obsazovačka je již otevřena a aktualizována. Je již teď hojně obsazena, přesto případní zájemci o start místečko jistě naleznou.

Štěpán Blaška zachránce i vítěz Vojkovské Devítky

 Ve čtvrtek 13. července se odehrál letošní třetí turnaj nové turnajové série na herně Říčanského Bowlingu Vojkov a sice Vojkovská Devítka. Že turnaj získává na svou krátkou existenci stále větší oblibu, dokumentuje, že přes neúčast několika skalních hráčů se sešel rekordní počet 26 hráček a hráčů.

 Každý v kvalifikaci naposledy odehrál čtyři hry klasickým nedohazovaným devítkovým způsobem na předem zvolené dráze. Všichni poté postoupili do dalšího pokračování večera, ovšem před tím proběhly dvě bonusová losování. Nejprve pro tento turnaj obvyklé tři věcné ceny a zde se podle pořadí po kvalifikaci usmálo na Štěpána Blašku, jemuž se v parném počasí jistě bude hodit ventilátor, sadu sektových sklenic využije Jan Štulc a Martin Vala si odnesl sestavu originálních kleští Bosch. 

 Poté proběhlo losování nově zavedeného finančního, po turnajích na hernách Xbowlingu Prosek Duo, Xbowlingu Strašnice a Bowlingu Vojkov, cyklujícího IRON BONUS SPECIALu. Převáděnou výši 830,- Kč účast zde navýšila na 1350,- Kč a neboť se losuje o dvě třetiny cifry, hrálo se tentokráte o rovných 900,- Kč. Taženo bylo číslo 160 a ačkoli několikero hráčů bylo svým výkonem opravdu blízko, nikoho bonus nepotěšil. Celá částka se tak převádí opět na další turnaj, jímž je nejblíže v neděli 16. července na herně Xbowlingu Prosek Duo ProShop Senior Cup.

 Semifinále se poprvé díky vyšší účasti hrálo již tak, jak být má, tedy jako dvoukolové Roll On. Nejprve nastoupili na dráhy sestupně hráči skončivší v kvalifikaci na místě 11. až 26. a odehráli si dvě hry na součet od nuly a lepší jedenáctka postoupila do kola druhého, kde se k ní přidali hráči skončivší po kvalifikaci na místě 6. až 10... Znovu všichni hráli dvě hry na součet a úspěšnějších jedenáct již postoupilo do bojů finálových k pětici z kvalifikace nejlepších.

 Zde již si sestupně postupující dráhy volili a odehráli znovu od nuly na součet závěrečné tři hry o celkového vítěze. Tím se stal současně i ohodnocený vítěz kvalifikace Štěpán Blaška, když dosáhl celodenního průměru 257, 43 bodů. Stříbrný skončil David Dvořáček s finálovými 739 body a bronz zůstal na Martina Valu s body 700. Martin tím zkompletoval třetí účastí třetí pódiové umístění, po květnovém vítězství a červnové druhé pozici. Do honorované osmičky se vešli ještě Jan Štulc, Nejlepší žena turnaje Miloslava Suchánková, David Rain, Gabriela Malcová i Jan Fleischmann. Autorem Nejvyššího výkonu byl jedinou turnajovou maximální hrou 300 bodů Jaromír Malec starší. 

 Příští turnaj se uskuteční až na konci prázdnin a sice ve čtvrtek 24. srpna a dozná lehkých změn. Kvalifikační rundy mají vyjma třetí posunutý start a to na 17:00 a 18:00, podstatnou je, že kvalifikační hry se budou hrát ne čtyři, ale pouze tři a finále bude rovněž jen na dvě hry, k nimž se však bude jako třetí připočítávat celodenní průměr hráče. Nadto hráči skončivší po kvalifikaci na prvních pěti místech se budou moci rozhodnout, zda chtějí opravdu postupovat přímo do finále či své místo přepustí dalšímu v pořadí a odehrají si druhé kolo Roll On.