Velikonoční Xbowling Iron Special

Bohumil Brázda vítězem Velikonočního Xbowling Iron Special

 O Velikonočním víkendu od 7. do 9. dubna proběhl na herně Xbowlingu Prosek Duo premiérově jakýkoli turnaj s kvalifikačními rundami rozložený do vícero dní a sice Velikonoční Xbowling Iron Special. Jednalo se o turnaj kategorie A, pochopitelně hraný americkým způsobem na středním sportovním mazacím modelu. Bowlingem si od pomlázky na hernu našlo cestu 61 hráček a hráčů a každý již příchozí se mohl těšit na drobnou pozornost.

 V kvalifikaci se na stejném páru drah odehrálo šest her a nejlepší hráč z jednotlivých hracích dní kromě ocenění získal i přímý postup do finále. Těmi v pátek byli Petr Horáček, v sobotu Jan Kolář starší a v neděli Aleš Procházka. Ten ve svých hrách našel i Nejvyšší výkon celého turnaje a to krásných 279 bodů. Jako čtvrtý přímo postupujícím byl nejlepší v celkovém kvalifikačním pořadí na místě mimo vítěze hracích dní a tím byl Marek Škrabal. 32 dalším v pořadí již odehráli tři semifinálové hry, k nimž se přičítal průměr z pěti nejlepších her kvalifikačních coby hra čtvrtá a poté lepší šestnáctka si postup do finále zajistila rovněž. Několikero hráčů s právem účasti v semifinále se buď dopředu omluvilo či nedorazilo vůbec, a tak se dostalo nakonec i čtyřiačtyřicátého Bohumila Conka.

 Než se semifinále rozehrálo, losovalo se šest speciálních cen ze všech zúčastněných a ceny nejhodnotnější si odnesli 1000,- Kč na bowlingové vybavení od ProShopu Jana Macka Petr Bartoň, zbrusu novou excentrickou kouli Jiří Kubát a 2000,- Kč v hotovosti Štěpán Blaška. Doprovodnou cenou bylo ocenění Nejvyššího mužského i dámského výkonu ze sobotního programu, a tak si 500,- Kč odnesli jak Jan, tak Hana Kolářovi. Cenu útěchy dostali i první nepostupující do semifinále a posléze i finále.

 To se hrálo oproti původním plánům ne na čtyři hry od nuly včetně pomocného handicupu, ale pouze na tři, a to v pěti hráčích na páru drah. Nejvíce štěstí, umu i síly v sobě nakonec našel Bohumil Brázda, když jeho finálový čistý průměr byl 230 bodů a pro ostatní nedostižným. Po zásluze si kromě jiných cen odnesl poukázku na bowlingové vybavení v hodnotě 1500,- Kč a 1400,- Kč v hotovosti. 1000,- kč do ProShopu a 900,- Kč včetně mnoha cen čekalo na stříbrného Jakuba Marka a bronzový Josef Colon si odnesl 500,- Kč poukázku a 700,- Kč. Oceněna byla celá první desítka hráčů a taktéž mimo autora Nejvyššího výkonu i Nejlepší senior (Josef Colon), žena (Kateřina Slavíková), a vítězi třech doplňkových výkonnostních kategorií (Josef Colon, Bohumil Brázda a Martin Russ). Všichni jmenovaní si odnesli rovněž poháry, finanční prémie a věcné ceny.

 Všem moc děkujeme za účast, pohodový bowlingový víkend a v neposlední řadě i ProShopu Jana Macka a zejména Numismatice Třeboň osobou Rudolfa Pouzara za morální a sponzorskou spolupráci. Všem, kteří se turnaje zúčastnili, přibydou body do věrnostního celoročního žebříčku Xbowling Iron (Wo)man a to dvojnásobně. Hlavně mají však šanci získat nějakou z opravdu hodnotných cen v rámci Xbowling Tříkoruny (mimo jiné 4000,- Kč, videokameru Sony či pákový kávovar Tchibo), tedy slosování z hráčů zúčastnivších se všech třech letošních stejně probíhajících turnajů. 

 Tím druhým je Cyrilometodějský Xbowling Iron Special v termínu 5. – 9. července, kam je již OBSAZOVAČKA otevřena a začíná se pozvolna plnit.