Říčanská Iron Desítka

www.obsazovacky.cz/turnaje/entry.php?lang=cz&id_turnaj=2173&rand=1114233508

Předprázdninovým premiantem Říčanské Iron Desítky Albert Jarovský

 Ve čtvrtek 20. června se na herně Říčanského Bowlingu Vojkov odehrál letošní již šestý z turnajů celoroční série Říčanské Iron Desítky. Ačkoli si tento turnaj kategorie B, ovšem hraný americkým způsobem, své příznivce našel, účast byla ještě nižší nežli měsíce minulého a sice pouze 24 hráček a hráčů našlo cestu na hernu. Hrálo se na místním sportovním mazání vyšší viskozity a sice SPORT 2,5-1.

 V kvalifikaci si každý odehraje na při prezentaci zvolené dráze, tedy páru patero her a nejlepší třináctka postoupí přímo do finále. Hráči skončivší na místě 14. až 21. mají poté právo jedné hry americkým způsobem dodatkového Desperáta, kde nemají podporu žádného handicapu ani možnost tréninku a na dráhy jsou nasazeni sestupně dle pořadí. Nejlepší trojice si poté rovněž zajistí účast v následném finále, kde se hrají dvě hry od nuly na součet, ovšem včetně hry třetí, jsouc průměrem her kvalifikačních.

 Úvodní polovina turnaje nejlépe vyšla ostřílenému harcovníku Josefu Colonovi, jenž se v součtu bonusových bodů a her odehraných jako jediný přehoupl do čtyřciferné dimenze a stal se tak oceněným vítězem kvalifikace se součtem 1042 bodů. Jako poslední slavil přímý finálový postup Ladislav Jirků s 864 body, oproti tomu Pavel Lukeš s body 844 již musel zkusit štěstí ve hře poslední naděje. Díky účasti i dřívějšímu opuštění areálu si ji zahrál skutečně do slova i do písmene každý, kdo přítomen byl, neboť i Ladislav Šimánek s Ivanem Síbrtem ve svůj postup zbytečně nevěřili. Trio těch šťastných se nakonec vykrystalizovalo v pořadí Petr Eliáš st., Jaroslav Běhal a Jan Fleischmann st., oproti tomu cena útěchy coby prvnímu nepostupujícímu náležela jeho nerozlučnému letitému parťáku Jiřímu Egertovi.

 Ve finále si postoupivší dráhy již opět volí a náleží jim pomocný handicap a zde se k famóznímu výkonu vzedmul Albert Jarovský, byť nepřekonal svou kvalifikační hru 236 bodů, značíc oceněný Nejvyšší výkon celého turnaje, přesto nakonec součtem 641 bodů vítězí. Stříbrný skončil několikanásobný premiant Michal Dobiáš s body 627 a stupínek bronzový pak obsadil Jaroslav Malec st. díky 604 bodům. O dva tak pokořil čtvrtou a současně Nejlepší ženu turnaje Janu Marešovou. Do honorované osmičky nejlepších pak patřili ještě Josef Colon, Ladislav Jirků, Petr Eliáš st. i Jan Štulc. Za vítězství v doplňkových kategoriích si ceny odvezli v průměrové P165 těsně Tomáš Rathouský před Janem Žákem, P150 patřilo jako po několikáté Jaromíru Kytlicovi.

 Jako obvykle losován byl finanční Iron Bonus Special, díky mnohočetnému vybrání v době nedávné v součtu s účastí zde na hodnotě 1360,- Kč, avšak svého majitele díky taženému číslu 39 nenalezl, tudíž je celý obnos převeden na turnaj následný, jímž je na herně Bowlingu Radava ve středu 26. června Kamenická Iron Devítka a kde se i včetně tamní účasti může přehoupnout přes 2000,- Kč.

 V celoročním pořadí se po šesti odehraných turnajích na čele udržel Jan Štulc s 266 body, ovšem o pouhý jeden bod zpět je již Josef Colon a stupínek bronzový patří Janě Marešové s minimální tříbodovou ztrátou.

 Přes prázdninové období na rozdíl od turnajů jiných tento žádného omezení míti nebude, hraje se klasicky ve čtvrtek a sice 18. července, kam je již obsazovačka otevřena i aktualizována a všichni srdečně zváni. Díky nynějšímu úspěchu tentokráte změna mazacího modelu nenastane, a tak aplikován bude znovu těžší SPORT 2,5-1

Květnová Desítka na Vojkově nejvíce sedla Davidu Rainovi

 Ve čtvrtek 16. května pátý turnajový měsíc sérií Iron na herně Tehoveckého Bowlingu Vojkov uzavřela Říčanská Desítka. Tento turnaj kategorie B si již své příznivce našel, i když tentokráte oproti zvyklostem byla účast nepatrně chudší a to 26 hráček a hráčů. Hrálo se na nejpreferovanějším místním sportovním mazání a sice SPORT 3-1. Ačkoli se jedná díky komplikované možnosti přemazávání drah o turnaj druhé nejvyšší kategorie, hraje se americkým způsobem s právě těžšími mazacími modely.

 V kvalifikaci si každý odehraje na při prezentaci zvolené dráze, tedy páru patero her a nejlepší třináctka postoupí přímo do finále. Hráči skončivší na místě 14. až 21. mají poté právo jedné hry americkým způsobem dodatkového Desperáta, kde nemají podporu žádného handicapu ani možnost tréninku a na dráhy jsou nasazeni sestupně dle pořadí. Nejlepší trojice si poté zajistí účast v závěrečném finále, kde se hrají dvě hry od nuly na součet, ovšem s hrou třetí, což jest průměrem her kvalifikačních.

 Úvodní část turnaje jako již po několikáté patřila Michalu Dobiášovi, který se jako jeden ze dvou hráčů dostal v součtu přes tisíc bodů, ale ačkoli Ivan Síbrt pouze o sedm kuželek, Michal měl k dobru ještě dalších osmdesát. Stal se tak oceněným vítězem kvalifikace a nadto výkonem 243 bodů stanovil, jak se později ukázalo i Nejvyšší výkon turnaje, za což byl rovněž odměněn. Posledním přímo postupujícím do finále byl Tomáš Brich, avšak díky odstoupení z následného pokračování Jaromíra Malce staršího se hře poslední naděje vyhnula i Lenka Blažková, a naopak své štěstí mohla zkusit jinak první z kvalifikace nepostupující Kateřina Šponerová a alespoň cena útěchy tak připadla dalšímu v pořadí a sice Janu Žákovi.

 Díky Desperátu si poté večer bowlingově protáhli Jan Štulc, Jaromír Malec mladší a Pavel Lukeš, oproti tomu druhá cena útěchy pro prvního nepostupujícího, nyní již do finále, připadla celkem tradičně Jiřímu Marešovi. Pro finále si postupující dráhy znovu volili a zde nejšťastnější i nakonec nejpřesnější ruku měl David Rain, který součtem 634 bodů vítězí a není mnoho podobných hráčů, kteří si triumf za svou železnou věrnost, tedy pravidelnou účast na většině turnajových Iron sérií nejen Vojkovské herny zaslouží. Na stupínek stříbrný proklouzl další všudybyl Josef Colon s 614 body a bronzový jen těsně v závěsu díky 609 bodům obsadil Ivan Síbrt. Do hodnocené osmičky nejlepších patřili poté Martin Vala, Jan Štulc, Michal Dobiáš, Ladislav Jirků a Ondřej Kvasnička. Nejlepší ženou se stala nakonec devátá Jana Marešová a vítězi doplňkových výkonnostních kategorií byli odměněni v P165 Lenka Blažková a P150 Jaromír Kytlica.

 Losován byl tradiční finanční Iron Bonus Special, díky mnohočetnému nevybrání na zajímavé hodnotě 6910,- Kč, avšak ani zde svého majitele díky taženému číslu 270 nenalezl, tudíž je celý obnos převeden na turnaj následný, jímž je rovněž kategorie B na herně Xbowlingu Prosek Duo v termínu 18. až 19. května Prosecký Iron Special a kde se i včetně tamní účasti může přehoupnout přes 8000,- Kč.

 V celoročním pořadí se po pěti odehraných turnajích do čela propracoval Jan Štulc s prozatímními 225 body, v těsném čtyřbodovém závěsu je Josef Colon a stupínek bronzový patří Janě Marešové za bodů 217.

 Uvidíme, jak se zadaří všem na turnaji následném, když úvodní polovinu soutěžního ročníku završí turnaj následný ve čtvrtek 20. června, kam je již obsazovačka otevřena i aktualizována a kam jsou všichni srdečně zváni. Tentokráte jsme na zúčastnivší přichystali mazací model z nejtěžších i nejmastnějších a sice zatím pouze při loňské premiéře turnaje použitý SPORT 2,5-1

Michal Dobiáš dokázal, že i mastném se hrát dá

 Čtvrtek 18. dubna byl hracím dnem čtvrtého letošního turnaje celoroční série Říčanské Iron Desítky na herně Bowlingu Vojkov. Tento turnaj kategorie B, je hraný americkým způsobem a každý měsíc na odlišném mazacím modelu, aby tentokráte hráčky a hráče, jichž se sešla osmadvacítka, potrápil delší méně často užívaný SPORT 2-1. V kvalifikaci jako obvykle na každého čekala na při prezentaci zvoleném páru drah porce pěti her, aby poté nejlepší třináctka celkového pořadí postoupila přímo do finále. Úplně nejlepším byl a zaskvěl se Jaromír Malec st., když se stal oceněným vítězem kvalifikace, a i v této části turnaje dosáhl na další cenu, coby autor Nejvyššího výkonu, a to za krásných 257 bodů.

 Hráči skončivší od místa 14. do 21. měli tradičně možnost účasti v dodatkovém Desperátu, kde hrají jednu hru bez tréninku i pomocných handicapů, jsou na dráhy nasazeni sestupně a pouze tři s nejvyšším výkonem rozšíří řady finalistů. Těmi nejúspěšnějšími byli David Rain, Jan Štulc i Albert Jarovský, který byl posledním postupujícím tohoto dne jak z kvalifikace, tak Desperáta. Naopak ceny útěchy za první nepostupová místa náležely do finále Jiřímu Marešovi a z kvalifikace Františku Borovi, který se tímto počinkem stal dokonce vítězem doplňkové kategorie P150. Druhou, tedy P165 ovládl na konečném devátém místě Tomáš Rathouský.

 Pro finále si dráhy postupující již podle kvalifikačního pořadí volí a hrají závěrečné dvě hry od nuly na součet s hrou třetí, jež je průměrem her kvalifikačních. Samozřejmě již opět včetně pomocných handicapů, který činí nejen dámský či seniorský bonus, ale je určován hlavně z průměru her posledního turnajového roku dle žebříčku ČBA. Zde nejvíce umu i asimilace na obtížnější mazací model předvedl jako poněkolikáté Michal Dobiáš, který vítězí s finálovým součtem 678 bodů a celodenním průměrem 208 bodů. Druhý skončil všudybyl Josef Colon s 591 body a bronz patřil kvalifikačnímu premiantu Jaromíru Malcovi st. a to díky součtu 579 bodů. Do obvykle hodnocené osmičky nejúspěšnějších patřili ještě Lukáš Gurgul, Petr Eliáš st., Richard Nosek, David Rain i Jana Marešová, současně Nejlepší žena turnaje.

 Během předfinálové pauzičky byl losován i finanční Iron Bonus Special, jenž i díky místní účasti narostl na 2690,- Kč, avšak výherního výkonu 135 bodů, byť těsně nikdo nedosáhl, a tak je celý obnos přesunut na turnaj následný, jímž bude dubnová Kamenická Iron Devítka na herně Bowlingu Radava ve středu 24. dubna a kde se s předpokládanou účastí hrát bude o více jak 3000,- Kč.

 Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

 Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, dvakrát Prosecké Iron Devítce, třikrát Říčanské Iron Desítce, dvakrát Prosecké Iron Desítce, dvakrát Říčanskými Iron Dvojicemi, dvakrát Říčanské Iron Devítce, Strašnické Iron Devítce, dvakrát Strašnické Iron DUOjce, dvakrát Kamenické Iron Devítce, Dejvické Iron Devítce i Velikonočním Xbowling Iron Specialu jsme již na tuto akci nastřádali 33 400,- Kč.

 Příští turnaj série je plánován na klasický čtvrtek a sice 16.května, kam je již obsazovačka otevřena i aktualizována a hrát se bude opět na nejpreferovanějším místním nehousovém mazacím modelu a sice SPORT 3-1.

Ondřej Kvasnička vítězem březnové Říčanské Iron Desítky

 Ve čtvrtek 21. března se odehrál letošní v pořadí třetí turnaj celoroční série Říčanské Iron Desítky na herně Bowlingu Vojkov. Byť ještě několik hodin před konáním obsazovačka praskala plností ve švech, konečná realita byla o dost smutnější, když si nakonec na tentokráte provařeném sportovním mazacím modelu SPORT 3-1 přišlo zahrát 27 hráček a hráčů. 

 Ti si tradičně odehráli na při prezentaci vybraném páru drah pět kvalifikačních her, aby poté třináctka nejlepších měla zajištěný postup do finále. Dalších osm v pořadí má pak šanci postoupit rovněž v dodatkovém Desperátu, kde jsou účastníci na dráhy sestupně nasazeni a hrají jednu hru výjimečně bez tréninku a byť stále americkým způsobem jako celý tento turnaj kategorie B, bez jakýchkoli pomocných handicapů. Trio nejšťastnějších má pak právo finálového postupu. Těmi pro tentokráte byli Albert Jarovský, Jakub Šarišský a Jiří Mareš, oproti tomu prvním nepostupujícím se stal Tomáš Rathouský, a tak si alespoň odnáší cenu útěchy stejně jako první nepostupující z kvalifikace a sice Stanislav Dohnálek.

 Ve finále se poté hrají závěrečné dvě hry od nuly na součet, ovšem nadto s hrou třetí coby průměrem z kvalifikace. Zde si již podle pořadí postupující dráhy opět volí a nejlepší ruku či volbu měl nakonec Ondřej Kvasnička, když zazářil zejména výkonem 257 bodů, jímž se stal současně i oceněným držitelem Nejvyššího výkonu a posléze i ovládl součtem 653 bodů celý březnový turnaj. Stříbrný končí oceněný vítěz kvalifikace Richard Nosek s 634 body a bronzový stupínek vybojoval úspěšný Lucky Loser Albert Jarovský s jednou kuželkou chybějící součtu 600 bodů. Do oceňované osmičky nejlepších patřili dále Ivan Síbrt, Lukáš Gurgul, Josef Colon, Jakub Šarišský a Jaromír Malec st. Těsně za ním poté končí Nejlepší žena turnaje Jana Marešová, ocenění za triumf ve dvou doplňkových výkonnostních kategoriích P165 a P150 potom patřilo Jiřímu Marešovi a Stanislavu Dohnálkovi.

 V pauze mezi Desperátem a finálovým rozuzlením proběhlo losování finančního Iron Bonus Speciálu, majícího hodnotu 3060,- Kč a neboť tažených 138 bodů zahráli svorně Bohumil Brázda i Petr Eliáš st., oběma připadl podíl ve výši 1020,- Kč. Ta samá cifra byla převedena na turnaj následný, jímž by měla být v neděli 24. března na herně Bowling & Billiardu Dejvice březnová Dejvická Iron Devítka.

 Příští turnaj této série se bude konat ve čtvrtek 18. dubna a obsazovačka tam je již otevřena i aktualizována. Upraven je však počet hracích míst v závěrečné kvalifikační rundě, neboť experiment s pěticí hráčů na páru drah jal se býti z časových důvodů nevyhovujícím, byť jsme tím chtěli hráčům aspoň trochu vyjít vstříc, neboť jen malé procento účastníků má zájem hrát v kvalifikačních rundách dřívějších než závěrečné a herna či počet drah bohužel není nafukovací. Vracíme se tak od dubnového turnaje ke standartnímu počtu dvou hráčů na každé dráze. S volbou mazacího model zůstáváme u sportovního, ovšem přecházíme na dlouho nepoužitý SPORT 2-1.

 Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

 Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, Prosecké Iron Devítce, dvakrát Říčanské Iron Desítce, dvakrát Prosecké Iron Desítce, Říčanskými Iron Dvojicemi, Říčanské Iron Devítce, Strašnické Iron Devítce, Kamenické Iron Devítce i Dejvické Iron Devítce jsme již na tuto akci nastřádali 20 450,- Kč.

Honza s Inkou si na Říčanské Iron Desítce nic nedarovali

 Ve čtvrtek 22. února se na herně Bowlingu Vojkov odehrál letošní druhý turnaj Říčanské Iron Desítky. Byť spadá díky nepřemazávání drah do kategorie B, hraje se stejným systémem jako "áčková" Desítka Iron Prosecká a rovněž americkým způsobem s každým měsícem jiným mazacím modelem. Tentokráte jsme se na třetí pokus dočkali lehčího sportovního OPEN PLAY podkladu, jenž se však ne u všech s přílišným nadšením nesetkal. Následný březnový turnaj tak opět zvolíme mazací graf těžší a olejovatější, a to všemi nejvyššími soutěžemi provařený SPORT 3-1.

 Na únorové koulení si dostaveníčko našlo po sérii omluvenek během hracího dne 29 hráček a hráčů a ty si na předem zvoleném páru drah odehráli svých pět kvalifikačních her, aby poté nejlepší třináctka postoupila rovnou do finále, další osmička v pořadí měla ještě jednu hru poslední naděje v dodatkovém Desperátu. To se na rozdíl od zbytku turnaje hraje bez pomocných handicapů a tréninku, byť stále americkým způsobem. Tři nejlepší nebo nejšťastnější poté doplnili již jasné finalisty a byli jimi Tomáš Brich s výkonem 203 bodů a rovných 200 bodů zahráli Pavel Lukeš i Jaromír Malec st., který se ovšem postupu zřekl a přepustil taktně místo dalšímu v pořadí, jímž byl jeho synátor. Prvním oceněným nepostupujícím se tak stala již tradičně Lenka Blažová a cena útěchy náležela i Františku Borovi coby prvnímu nepostupujícímu z kvalifikace.

 Tu těsně před velmi dobře hrající Ingrid Liebichovou Fantovou ovládl Jan Štulc a i on byl po zásluze za tento počin oceněn. Stejného souboje pohlaví jsme byli svědky i ve finálových dvou hrách od nuly na součet ještě z hrou třetí kvalifikační průměrovou, když opět Honza taktnosti nedostál a v rámci ducha sportovního nahrál na Inku ne čtyři, ale již kuželek osm a tak vítězství v únorovém turnaji patří právě jemu. Ingrid se stává Nejlepší ženou a Albert Jarovský v poklidu uzmul stupínek bronzový. Do oceňované osmičky se vešli ještě vítěz doplňkové kategorie P165 Tomáš Brich, David Rain, Ivan Síbrt, Richard Nosek i Jana Marešová. Oceněným premiantem druhé výkonnostní kategorie P150 se stal Marek Vlach a autorem Nejvyššího náhozu byl oceněn s 255 body Lukáš Obrusník.

 Losoval se i tradiční finanční Iron Bonus Special, jenž se vyšplhal už na částku 7330,- Kč a tentokráte padlo výherní číslo, když výkonem 177 bodů se v kvalifikaci pyšnilo hned trio hráčů a sice František Bora, Jaromír Kytlica i Filip Červený, a tak si každý z nich odnesl svůj díl a sice 1630,- Kč. Zbývající třetina v podobě 2440,- Kč je převedeno na turnaj následný, jímž bude v neděli 25. února právě sesterská Prosecká iron Desítka na herně Xbowlingu Prosek Duo, kde se s předpokládanou účastí hrát bude opět o bonus přesahující 3000,- Kč.

 Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů, takže částka by se měla pohybovat v o dost vyšší hodnotě. Po úvodních třech turnajích (Prosecký Iron Special, Prosecká Iron Devítka a tomto turnaji jsme díky Vám nasbírali již 6250,- Kč).

 Příští třetí turnaj letošní série je naplánován na čtvrtek 21. března a obsazovačka sem je již otevřena i aktualizována.

První Desítku sezóny si na Vojkově "dala" Jana Marešová

 Čtvrteční večery patřily na Říčanské herně Bowlingu Vojkov v minulé sezóně roku 2023 turnajovým kláním a v roce letošním tomu nebude jinak, rozhodně ne méně. Svůj úvodní hrací den má po 25. lednu za sebou i již v loňském roce probíhající, s propozicemi nezměněnými, pouze přejmenovaná Říčanská Iron Desítka. Jedná se o turnaj kategorie B díky možnostem místních mazacích modelů, avšak hraný americkým způsobem. Byť bylo slibován podruhé lehký mazací model, a to konkrétně OPEN PLAY, nakonec jsme slibu dostáli pouze polovičatě, a tak se omylem hrálo na LADIES & SR, což hráči veskrze pochopili a přizpůsobili se. Slibovaný model tak znovu slibujeme na turnaj následný, únorový, jenž se bude konat o snadno zapamatovatelném datu, ve čtvrtek 22.2...

 Bohužel ani po Novém roce se loňský nešvar, a hlavně heren Pražských, vymýtit nepodařilo a opět mnoho i známých tváří ovlivnilo turnajovou účast rušením přihlášení v termínu více jak šibeničním, a tak původně úplně nabytá obsazovačka velmi výrazně prořídla. Nakonec si na hernu cestu našlo 27 nejvěrnějších i nových tváří a ti si tak v kvalifikaci odehráli obvyklé patero her na vybraném páru drah, aby posléze nejlepší třináctka postoupila přímo do finále, hráči skončivši na místě 14. až 21. měli ještě jednu hru a jednu šanci se probít tamtéž, a to hrou poslední naděje, tedy tzn. Desperátem.

 Místo z osmičky zúčastnivších se bylo však jako obvykle pouze pro trio nejšťastnějších a těmi bez pomocných handicapů a tréninku na podle pořadí přidělených drahách byli Jan Fleischmann st., Jaromír Malec st. a jeho hezčí polovička Gabriela. Komu se jako prvnímu nepodařilo dostat ani do Desperáta a turnaj pro něj končil, byť alespoň s cenu útěchy, byla Lenka Blažková, neboť v pořadí před ní skončila sice Monika Semeráková, majíc možnost startu v bonusové hře, avšak cestu k domovu absolvovala již o něco dříve. Naopak nejvíce se v kvalifikaci zadařilo Davidu Rainovi a tak se stal jejím oceněným vítězem za 1094 bodů včetně pomocných handicapů. Ty jediné oproti dřívějšku doznaly změn, byť kosmetických a lehce se snížily, a i ony jsou odpovídající nárokům ČBA.

 Druhou cenu útěchy posléze převzal Richard Nosek, jemuž 176 bodů z Desperáta na postup do finále žel nestačilo. Ve finále se hrají pouze dvě hry na dle kvalifikačního pořadí hráči vybraných párech drah na součet od nuly, avšak s připočtením hry třetí coby kvalifikačního průměru. Spolu s body pomocnými nakonec nejvyššího součtu docílila Jana Marešová a nejen, že ji patřila cena za Nejlepší ženu turnaje, hlavně v něm zvítězila o rovných 20 bodů před Janem Štulcem. Bronzový stupínek obsadil autor Nejvyššího výkonu hodnoty 247 bodů Ondřej Kvasnička a do ohodnocené osmičky nejlepších poté patřili ještě vítěz doplňkové kategorie P150 Stanislav Dohnálek, kvalifikační suverén David Rain, Albert Jarovský, Gabriela Malcová a Michal Dobiáš. Hned za touto smečkou vlčáků končí Tomáš Rathouský, opakovaný premiant druhé hodnocené kategorie a sice P165.

 Před Desperátem se losoval tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL, jenž měl i díky místní účasti hodnotu 2530,- Kč a taženým výherním výkonem byla hra 170 bodů. Té dosáhl shodou okolností Petr Miklík a rovněž Jana Marešová, která si tak v jednom týdnu výherní bonus podruhé odnesla, byť podruhé napůl s jiným šťastlivcem. Zbývající obsah v hodnotě 850,- Kč se tak převádí na turnaj následný, jímž je v neděli 28. ledna na herně Xbowlingu Prosek Duo turnaj kategorie A a sice letošní první Prosecká Iron Desítka. Tam se s předpokládanou účastí zastaví díky startům hráčů na zhruba 1500,- Kč a ani ty nejsou k zahození. 

 Zájemci na poslední chvíli při stále dosti volných místech mají šanci se ještě zúčastnit a to běžnou cestou, jako tel. (i SMS): 603 893 155, e-mailem: slavoj.revnice@seznam.cz či na hlavních turnajových webových stránkách proklikem přes odkaz: www.iron-special.cz/prosecka-iron-desitka-2024/ anebo zde: www.obsazovacky.cz/xbowling/entry.php?lang=cz&id_turnaj=297&rand=153578697

 Před finálovým rozuzlením se pro změnu vyhlašovalo a oceňovalo celoroční pořadí roku 2023 ještě turnajové série nesoucí název Vojkovská Desítka a na své si přišla celá nejlepší TOP 10. Vítězem se s rovnými 300 body za 7 nejlepších účastí stal Jan Štulc a odnáší si mimo jiných cen a putovního poháru i 1500,- Kč, stříbrný skončil těsně díky 296 bodům Ondřej Kvasnička a i jemu náleží finanční prémie a to 900,- Kč a poslední sumičku a to 600,- Kč si k cenám za pozici bronzovou přibalil David Rain s body 283. Zde bylo pořadí nejvyrovnanější, neboť čtvrtý Pavel Lukeš měl o pouhý bod méně a další scházel v pořadí pátému Michalu Dobiášovi