Vojkovská Desítka

Vojkovská Desítka úspěšně přežila premiérový ročník

 Ve čtvrtek 7. prosince se odehrál letošní osmý a současně závěrečný turnaj premiérového zkráceného ročníku Vojkovské Desítky na herně Říčanského Bowlingu Vojkov. Jedná se sice o turnaj kategorie B, avšak hraný americkým způsobem na sportovním a každého měsíce se měnícím mazacím modelu.

 Prosincový turnaj opět přesvědčil, že úsilí i prostředky vůbec do vzniku tohoto dostaveníčka bowlinguchtivých lidiček vynaložené nepřichází vniveč a turnaj i herna samotná získává na stále větší oblibě, a to jak mezi hráči v podstatě místními, tak v uvozovkách i opravdu přespolními. Jest to velkým příslibem do Nového roku a turnajové série nové, již regulérní celoroční.

 Každopádně na prosincový letošní derniérový turnaj přes absenci mnoha známých tváří naopak cestu našlo povícero nováčků, a tak účast konečných 28 hráček a hráčů je téměř rekordní. Všichni již při registraci obdrželi malé sladké pomikulášské zpestření a poté si v kvalifikaci odehráli na předem vybraných drahách pět her americkým způsobem na součet včetně pomocných handicapů. Nejlepší třináctka účastníků z celého kvalifikačního pole poté postupuje přímo do finále, hráči umístění na místě 14. až 21. si mohou zahrát jednu hru dodatkového Desperáda, byť bez tréninku i handicapu, ovšem stále americkým způsobem. Z této osmičky poté ještě trio postupuje do finále rovněž. I zde nezapomínáme odměňovat méně úspěšné hráče, a tak cenu útěchy jako první nepostupující do Desperáda si odnesl Jakub Novák, totéž, ovšem už do finále potkalo Lenku Blažkovou.

 Šťastným, byť rovněž až zpětně může být a jistě bude Jan Žák, který vědom si svých dnešních výkonů, odjel k domovu ještě v průběhu kvalifikace, avšak usmálo se na něj štěstí při losování finančního IRON BONUS SPECIAlu a to díky výkonu 131 bodů, jenž byl současně právě výherním číslem a tak při příští návštěvě nějakého z turnajů obdrží výhru ve výši 1400,- Kč. Bonus se tak snížil na 710,- Kč, co se převádí na následný turnaj, jímž jsou na herně Xbowlingu Strašnice již v neděli 10. prosince Strašnické ProShop Dvojice a zde se v součtu s předpokládanou účastí bude hrát o zhruba 1100,- Kč.

 Po odehraném Desperádu už následovalo pouze a jen závěrečné finále, kde se hrají dvě hry od nuly na součet již zase včetně handicapů a nadto se třetí hrou, jenž je průměrem her kvalifikačních. Zde potvrdil svou formu a asimilaci na slíbené lehčí mazání, co se nakonec ukázalo poměrně tvrdým oříškem a po kvalifikačním oceňovaném triumfu vítězí i v turnaji samotném Michal Dobiáš. Jediný se o devět kuželek dostal přes hranici 600 bodů a stříbrného, současně vítěze doplňkové kategorie P165 Tomáše Rathouského, předstihl o 12 bodů. Bronzový končí jeden z nováčků zde Josef Colon a do hodnocené osmičky nejúspěšnějších patřili tentokráte ještě Albert Jarovský, konečný vítěz celoročního pořadí Jan Štulc, Lukáš Gurgul i dva starší a sice Jan Fleischmann s Jaromírem Malcem. Druhou s oceňovaných doplňkových kategorií, a to P150 ovládl Stanislav Dohnálek a autorstvím Nejvyššího výkonu se mohl pyšnit za kvalifikačních 257 bodů Štěpán Blaška. Nejlepší ženou se stala na celkově devátém místě Jana Marešová.

 Úvodní turnaj nové série je plánován na čtvrtek 25. ledna a hrát již se bude pod názvem Říčanská Iron Devítka. Zde proběhne i vyhlášení a ocenění všech nejlepších letošního celoročního pořadí, když vítězem se stal zmiňovaný Jan Štulc  před Ondřejem Kvasničkou a Davidem Rainem

 Propozice nové série doznají kosmetických úprav, důležitou je start 2. kvalifikační rundy o půl hodiny dříve čili se bude začínat v 16, 17 a 19 hodin. Upraveny budou i pomocné handicapy, nepatrně se snižují v rámci větší atraktivity turnaje samotného. Mazací model tentokráte na rozjezd nového roku i série dáme skutečně lehčí a sice OPEN PLAY. Obsazovačka je již otevřena, takže věřme, že se s většinou či i dalšími brzy uvidíme.

Vojkovská Desítka překonala další milník

 Na první listopadový a současně dušičkový čtvrtek 2. 11. na herně říčanského Bowlingu Vojkov připadl letošní sedmý a zároveň předposlední turnaj ze série Vojkovské Desítky

 Turnaj, přestože spadá do kategorie B, je hrán americkým způsobem a se změnou mazacích modelů. Tentokráte byl zvolen středně obtížný ze sportovních a sice SPORT 2-1. Byť dokonce účast vypadala na ještě vyšší, dorazilo zahrát si 31 hráček a hráčů, což je novým rekordem v návštěvnosti a důkazem, že turnaje na Vojkově znovu získávají svou oblibu a příznivce.

 Každý si odehrál v kvalifikaci tradiční patro her na při prezentaci vybraném páru drah a poté nejlepší třináctka postupovala přímo do finále. Hráči skončivší na místě 14.21. měli šanci zabojovat o zbylá tři finálová místa v doplňkovém Desperátu, jenž se jako jediné během turnaje hraje bez pomocných handicapů i tréninku, byť americký způsobem rovněž. Účastníci jsou na dráhy podle kvalifikačního pořadí nasazeni. Nakonec se pokračování v turnaji dále vzdali ze zdravotních důvodů dva jinak do finále postupující, a to Ladislav Šimánek s Jaromírem Malcem starším, a tak se další dva hráči v pořadí ještě dostali do "hry o vše" a prvním, kdo již bohužel opravdu dále v turnaji nepokračoval a cenu útěchy si alespoň odnesl, byl se součtem 812 bodů Štěpán Blaška i jeden z úplných místních nováčků Petr Ondrejec s o kuželku ještě nižším výkonem.

 V Desperátu poté uspěli Jakub Novák, Jana Marešová i Tomáš Brich, naopak nejblíže postupu z těch, kterým se tato hra stala osudným, byla Kateřina Šponerová a tak i ona si odnesla cenu útěchy a to coby první nepostupující do finále.

 Před ním proběhlo losování finančního IRON BONUS SPECIALu, kde díky převodu z turnaje minulého, jímž byl na herně Xbowlingu Prosek v termínu 27. 29. října Československý Xbowling Iron Special a v součtu s místní účastí již zajímavá částka a sice 4420,- Kč. Avšak generátor náhodných čísel zvolil výkon 55 bodů, což hovoří za vše – bonus byl nevybrán a přesouvá zpět na Prosecký Xbowling a turnaj kategorie A čili Proseckou ProShop Desítku na neděli 5. listopadu, kde se s předpokládanou účastí bude hrát již o přibližně 5200,- Kč.

 Finále se zde hraje na součet tří her, z nichž úvodní je průměrem her kvalifikačních a zbylé dvě hráči odehrají reálně na páru drah, který si podle pořadí kvalifikačního sami vyberou. Zde největší fazónu a asimilaci na typ mazání ukázal Michal Dobiáš, který už své možnosti naznačil během kvalifikace, kde vytvořil Nejvyšší výkon dne vůbec a to hodnoty 263 bodů. Ve finále k průměru 195 bodů přidal hry 246 a 253 bodů a zcela bezkonkurenčně vítězí v listopadovém Vojkovském Desítkovém večeru. Stříbro s 613 body patřilo Albertu Jarovskému a na bronz Miloslavě Suchánkové stačilo bodů 605. Ta se současně stala i Nejlepší ženou turnaje, jakož vítězkou doplňkové kategorie P165. Druhou, tedy P150 ovládl celkově šestý Tomáš Brich a vítězem kvalifikace byl Ondřej Kvasnička, skončivší nakonec sedmý, který součtem 1008 bodů jako jediný docílil čtyřmístné cifry. Do hodnocené osmičky dále patřili Milan Soušek, Jan Žák a David Rain.

 Závěrečný turnaj tohoto roku je naplánován na 7. prosince, kde kromě lehčího mazacího modelu budou na příchozí čekat odměny bonusové tentokrát v duchu Mikulášského veselí. Připomínáme, že stejně jako turnaj odehraný, i následné a všechny ostatní jsou přenášeny v JPG podobě online na webovém odkazu: www.iron-special.cz/online-vysledky-turnaju/

Pavel Lukeš zvítězil na říjnové Vojkovské Desítce

 Ve čtvrtek 5. října se odehrál letošní šestý turnaj zkrácené celoroční série kategorie B na herně Říčanského Bowlingu Vojkov alias Vojkovská Desítka. Byť původní zájem byl poněkud vyšší, nakonec dorazilo 22 hráček i hráčů, což znamenalo, že po pěti kvalifikačních hrách nejlepší třináctka měla zajištěn přímý postup do následného finále a zbývající osmička dalších v pořadí odehrála jednu hru Desperáta o poslední tři finálová místa. Pouze jediný hráč, tedy hráčka svou pouť turnajem ukončila ještě před touto hrou poslední naděje a tou byla Kateřina Šponerová. Náležela ji alespoň cena útěchy.

 Kvalifikace i finále s hraje včetně pomocných handicapů a celý turnaj, byť jest nižší turnajové kategorie, americkým způsobem a každý měsíc na odlišném mazacím modelu. Tentokráte byl zvolen provařený SPORT 3-1, na němž se shodou okolností hrály v týdnu předchozím i Extraliga ČBL i obě 1. ligy ABL. Pouze Desperáto, byť rovněž hrané americkým způsoben, je hráno bez pomocných bodů, a dokonce tréninku a hráči jsou na dráhy podle pořadí kvalifikace sestupně nasazováni. Nakonec těmi šťastnými finalisty se stali Martin Vala, Tomáš Brich a o pouhopouhou jedinou kuželku předčil Ondřej Kvasnička Jaromíra Malce mladšího, který se tak stal prvním nepostupujícím do finále, a i on si odnesl alespoň cenu útěchy.

 Před závěrečným finále se losoval tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL, a protože stále majitele generátor náhodných čísel není ochoten táhnout, částka pro tentokráte byla 9510,- Kč a ačkoli kupříkladu Stanislav Dohnálek zahrál dokonce dvakrát výkon 142 bodů, taženo bylo číslo 141 a tohoto výkonu nedosáhl bohužel nikdo. Celý obnos je tak přesunut na turnaj opět následný, jímž je již v neděli 8. října "sesterská" Desítka ProShop Prosecká, kategorie A na herně Xbowlingu Prosek Duo. Tam se tedy s předpokládanou účastí bude hrát o opět rekordní sumu a sice již zhruba o 10 300,- Kč…....

 Ve finále se hrají závěrečné dvě hry od nuly na součet ještě s třetí hrou průměrovou, která je průměrem každého hráče kvalifikačním. Zde si podle pořadí po kvalifikaci postupující již dráhy vybírají sami. Nejlepší výchozí pozici měl autor Nejvyššího výkonu hodnoty 259 bodů a současně i oceněný vítěz kvalifikace Jakub Novák, avšak závěr večera se mu tolik nepodařil, naopak do popředí vynikly tváře jiné. Doplňkové kategorie P165 opanovali Jan Žák a P150 Tomáš BrichNejlepší ženou se stala celkově druhá Gabriela Malcová, která překonala bronzovou Janu Marešovou o pouhé dvě kuželky. Úplně nejlepší formu však prokázal Pavel Lukeš, který enklávu dam nechal za sebou a s finálovým součtem 627 bodů po zásluze vítězí. Do oceňované osmičky nejlepších poté ještě patřili Ján Ďaďo, Věra Váchová, David Rain a Janové Žák i Štulc.

 Příští turnaj, letošní předposlední, se koná na den přesně na Dušičky, tedy 2. listopadu a podle toho byl zvolen letos ještě nevyzkoušený mazací model SPORT 2-1. Závěrečný předvánoční turnaj poté padne volba na lehčí sváteční mazání…

Jana Marešová vítězkou Vojkovské Desítky

 První školní čtvrtek, tedy 7. září, se na herně Říčanského Bowlingu Vojkov odehrál letošní již pátý turnaj díky pozdějšímu startu série a sice Vojkovská Desítka. Byť je zařazen do kategorie B, hraje se americkým způsobem a každý měsíc na odlišném mazacím modelu, tentokráte byl zvolen lehčí LADIES & SR. Asi i vlivem termínu, kdy školní rok se teprve rozjíždí, a naopak počasí ještě nahrává mimobowlingovým aktivitám, nejen pozdějším dovolenkářům, byla návštěva slabší očekávání i turnaje minulého, a tak cestu si zahrát našlo 19 hráček a hráčů.

 Každý v kvalifikaci odehrál tradičních pět her na předem zvoleném páru drah, aby poté lepší třináctka kvalifikačního pořadí postoupila přímo do finále. Zbylí měli právo startu v dodatkovém Desperátu, kde mají právo účasti ti skončivší po úvodních hrách na místě 14. až 21., což při zmíněné účasti měli všichni. Nadto Jan Fleischmann st., který byl dokonce přímo postupujícím, před vyvrcholením hracího dne dal přednost sledování blamáže našich (ne)kopů v duelu s nejmenovanými Albánskými borci, a tak se jediné hry bez tréninku i handicapu o tři poslední finálová místa účastnila pětice nejhůře umístěných a Jaromíra Malce st. se tato kratochvíle díky jednomu uvolněnému finálovému místu vyhnula.

 Nakonec tedy pouze dva hráči do finále nepostoupili a tím, kdo byl první nepostupující, a tedy alespoň obdarován cenou útěchy, se stal Tomáš Rathouský. Přímo v Desperátu se zrodil i Nejvyšší výkon celého turnaje, když za 247 bodů byl oceněn Martin Vala. Pro finále, na rozdíl od Desperáta, kde jsou podle pořadí postoupivší na dráhy nasazeni, si hráči dle pořadí kvalifikačního dráhy volí a zřejmě nejšťastnější ruku i volbu měla Jana Marešová, která zahrála v součtu 654 bodů i opět včetně handicapu a stala se po zásluze nejen současně Nejlepší ženou turnaje, ale hlavně jeho vítězkou.

 Nejlepší z rodu Malcových byl na místě stříbrném Jaromír synátor s devítibodovým deficitem na vítězku a bronz patřil leaderovi průběžného celkového pořadí Pavlu Lukešovi díky součtu 630 bodů. Do hodnocené osmičky patřili ještě oceněný vítěz kvalifikace Jan Štulc, Ondřej Kvasnička, Jiří Egert, Lukáš Gurgul a Michal Dobiáš. Doplňkové kategorie P165 ovládl Jaromír Malec ml. a P150 Anežka Lencová. Poprvé se finále hrálo, tak jak propozičně hrát má a mělo, tedy se dvěma reálně odehranými hrami a k nim se coby třetí přičítal průměr her kvalifikačních, což občas přineslo zajímavou zápletku i zvýšenou motivaci pro všechny hráče.

 Losoval se v pauze před finálovým zúčtováním i již tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL, avšak díky taženému číslu 30 částka 5280,- Kč znovu odolala a převádí se tak na turnaj následný, jímž je nejblíže v neděli 10. září znovu Desítka, ovšem ta zavedenější a kategorie A, tedy Prosecká ProShop na herně Xbowlingu Prosek Duo, kde tedy v součtu s předpokládanou účastí se bude hrát o téměř 6000,- Kč, což jistě za pokus stojí.

 Příští turnaj této série, tedy Vojkovské Desítky, čeká na všechny opět úvodního čtvrtku měsíce a sice 5. října, kam je již obsazovačka otevřena i aktualizována. Hrát se tentokráte, a to již podruhé, bude na místním sportovním modelu SPORT 3-1, což zejména pro hráče hrající vyšší soutěže ABL i ČBA je příhodnou průpravou pro právě herní dovednosti při těchto kláních.

Ján Ďaďo vítězem srpnové Vojkovské Desítky


Ve čtvrtek 10. srpna se odehrál již čtvrtý turnaj zkrácené nové celoroční série na herně Bowlingu Vojkov a sice Vojkovské Desítky. Byť se jedná zařazením o turnaj kategorie B, hraje se na sportovních mazáních a americkým způsobem. Na srpnový padla volba na osvědčený SPORT 3-1, na němž se zde hraje většina prvoligových soutěží družstev pod hlavičkou ABL i ČBA.

V době druhého prázdninového měsíce, a tudíž druhé vlny dovolených cestu nakonec na hernu našlo 21 hráček a hráčů a znamenalo to, že všichni si v kvalifikaci odehráli nejen úvodních 5 her, aby pak nejlepší třináctka mohla oslavit postup do finále. Zbytek startovního pole se vešlo na vlas přesně do osmičlenného Desperáda, kde si sestupně podle pořadí bez tréninku a handicapů, ovšem americkým způsobem odehrají jednu hru a nejlepší trio si poté postup do finále zajistí rovněž.

O hranici přímé finálové účasti a snažení se v Desperádu tentokrát rozhodoval pouze vyšší výkon, protože jak Jan Fleischmann st., tak Petr Miklík docílili stejného součtu a sice 897 bodů. Petr si svou finálovou účast musel tedy vydobýt v dodatkové hře a jeho 144 bodů těsně stačilo. Dalšími postupujícími byla Ingrid Liebichová a rovněž Marek Mlynář, jenž zahrál dokonce 201 bodů. První nepostupující se naopak stala Anežka Lencová a odnesla si tak alespoň cenu útěchy. Famózně kvalifikaci zahrál Jakub Šarišský, který dokonce závěrečnou hrou atakoval, byť neúspěšně, maximální hru 300 bodů a zahrál celkových 1147 bodů, což byl průměr 229,40 bodů. Po zásluze si coby kvalifikační premiant posléze odnesl i cenu.

Před zahájením Desperáda se losoval putovní finanční IRON BONUS SPECIAL a generátor opět zalaškoval a výkonu 297 bodů nikdo nedosáhl, a tak se celá částka 4520,- Kč převádí znovu na turnaj následný, jímž je v neděli 13. srpna Desítka sesterská a zavedenější, ProShop Prosecká na herně Xbowlingu Prosek Duo, kde se v součtu s předpokládanou účastí bonus přehoupne poprvé přes hranici 5000,- Kč.

Pro finále si hráči volí dráhy sami podle kvalifikačního pořadí a znovu jsou jim k výkonům přičítány handicapy, čítající dámský, věkový a výkonnostní. Zde nejlepší formu načasoval Ján Ďaďo, jehož součet tří her 679 bodů je skutečně úctyhodný a po zásluze vítězí. Zejména výkonem 275 bodů atakoval Nejvyšší výkon turnaje vůbec, ten však díky 279 bodů zahrál Jakub Šarišský a odnesl si tak obvyklé ocenění. Stříbrná skončila Věra Váchová, jež se stala současně i oceněnou Nejlepší ženou turnaje a bronz vyválčil Pavel Lukeš. Do honorované osmičky se vešli ještě Jan Štulc, Ondřej Kvasnička, Marek Mlynář, vítěz doplňkové kategorie P165 Martin Vala a Jana Marešová. Cenu coby vítěz druhé doplňkové kategorie P150 si poté odvezl Jan Žák.

Se všemi se budeme těšit na turnaji dalším již v měsíci školou povinných a sice ve čtvrtek 7. září. Obsazovačka tak je již otevřena a lze ji dohledat i na nově zřízených webových stránkách www.iron-special.cz, kam se informace postupně doplňují a naleznete všechny turnajové série konané pořadatelem. Hrát se bude na kratším LADIES & SR mazacím modelu

Pozvánka na Vojkovskou Desítku

Ve čtvrtek 10. srpna se odehraje další z turnajů kategorie B, hraný však americkým způsobem, na herně Říčanského Bowlingu Vojkov alias Vojkovská Desítka. 

Hrát se bude tentokráte na sportovním, ligami ABL i ČBA prověřeném mazání SPORT 3-1 (dle přiloženého grafu).

Čeká opět nějaké to letní překvapení a nadto losování finančního IRON BONUS SPECIALU, jehož převáděná výše je aktuálně 4100,- Kč a tak v součtu s předpokládanou účastí se vyšplhá až k necelým 5000,- Kč. Což za pokus odnést si jistě stojí. 

Přihlásit se je možné na tel.: 603 893 155 a to i formou SMS či na e-mailu: slavoj.revnice@seznam.cz či na odkazu: https://www.obsazovacky.cz/turnaje/entry.php?lang=cz... 

Článek a výsledky turnaje předchozího naleznete klasicky na webech: www.czechbowling.cz anebo zde: https://www.bowlingweb.cz/.../ingrid-liebichova-kralovala.../