Strašnická Popo Devítka

One Man Show Dušana Kovařík na Novoroční Strašnické Devítce

 Netradičně ve středu 3. ledna se odehrál závěrečný turnaj celoroční série sezóny roku 2023 Strašnické Popo Devítky na herně Xbowlingu Strašnice. Nejen, že turnaj v předvánočním období ustoupil termínově firemním a jiným večírkům, byl posunut na středeční termín. Cestu si v tomto nezvyklém dni našla na hernu nakonec rovná osmadvacítka hráček a hráčů, což znamenalo, že se přesně naplnila kvóta pro kvartet přímo postupujících (Dušan Kovařík, Martin Palas, Michal Havelka a Jan Štulc) do finále a čtyřiadvacítka těch, co o účast tamtéž musela své síly a um porovnat ve dvou hrách semifinálových. Po čtyřech hrách kvalifikačních, obvyklým klasickým nedohazovaným devítkovým způsobem, tak ještě k domovu zamířit nemusel vůbec nikdo.

 Již v úvodní kvalifikační rundě nastavil laťku výkonů nedostižně na baráž družstev ABL v mezidobí před finále pospíchající Dušan Kovařík, který se jako jediný přenesl do čtyřciferného součtu a stal se oceněným vítězem kvalifikace s 1091 body. Ze semifinále byl posledním postupujícím nováček turnaje Pavel Vrtiška, avšak neb odehrál první ze dvou semifinálových rund a svému případnému postupu mezi čtrnáctkou semifinalistů nevěřil, hernu opustil zbytečně brzy, a tak se dostalo ještě na dalšího v pořadí, jíž byla původně první nepostupující Lenka Blažková. Cena útěchy za tuto nejvíce smutnou pozici tak nakonec získal Zdeněk Kučera.

 Ve finále si postoupivší jako obvykle oproti nasazení na dráhy v semifinále své vybírají a v nastoleném trendu pokračoval Dušan Kovařík, který zahrál 280 a 245 bodů, a to mu stačilo i k celkovému triumfu a vlastnictví poslední skleněné Strašnické kuželky roku 2023. Stříbrný končí Jakub Novák se součtem 517 bodů, když Martin Palas na místě bronzovém měl o jednu kuželku méně a rovněž čtvrtý Štěpán Blaška ztrácel další pouhou jedinou. Oceněni byli ještě Jaromír Makovec, Miroslav Jiránek, Michal Havelka i Libor Tyl. Nejlepší ženou se stala lepší ze dvou finálových účastnic a sice Miloslava Suchánková. Cenu za Nejvyšší výkon turnaje náležela Janu Štulcovi, který již v kvalifikaci jako jediný tohoto večera dokázal zahrát maximální devítkovou hru hodnoty 300 bodů.

 V celoročním pořadí tak je již nad slunce jasné, že ve vyrovnaném pořadí při alespoň jedné účasti 64 hráček a hráčů, po započtení sedmi nejlepších účastí se králem Strašnické Devítky pro rok 2023 stal právě vítěz posledního dostaveníčka Dušan Kovařík s 335 body před Janem Štulcem s 332 body a bronz bere za 328 bodů Jakub Novák. Na následném úvodním turnaji nové sezóny, s částečně upravenými propozicemi i herním systémem, jakož i názvem, nyní se nazývající Strašnická Iron Devítka, již opět tradičně v termínu úterním a sice 16. ledna, kam je již nová obsazovačka otevřena, proběhne i ocenění těch nejúspěšnějších loňského celoročního pořadí.

 Dlužno dodat, že kromě obvyklých bonusových sušenek a energetických nápojů i sladkého občerstvení pro každého z hráčů byl losován byl i tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL, jenž byl na hodnotě 1970,- Kč, avšak ač výkony některých nebyly taženému číslu příliš vzdálené, rovných výherních 91 bodů nezahrál nikdo a tak byl celý obnos přesunut na turnaj následný, jímž byla hned druhý den na sesterské herně Xbowlingu Prosek Duo pro změnu Derniérová Prosecká Popo DUOjka, poslední turnaj dohrávaný roku 2023 a patřící do měsíce prosince, byť hraného v lednu.

Michale, bez skleněné kuželky se nevracej…….

 V úterý 21. listopadu se na herně Strašnického Xbowlingu odehrála letošní předposlední, a tedy jedenáctá Strašnická Popo Devítka. Tento oblíbený turnaj, hraný nedohazovaným devítkovým způsobem pro obě pohlaví shodně, v listopadu navštívilo 32 hráček a hráčů.

 Přestože Lenka Blažková i Jakub Novák, kteří se svých vybojovaných postupů zřekli, když museli, ač neradi dát přednost povinnostem soutěžního, souběžně hraného dne ABL, ať už na hernách Xbowlingu Prosek Duo či Žižkov a zvýšila se tím šance postupu aspoň do bojů semifinálových pro ostatní účastnivší se, ještě dva hráči po čtyřech obvyklých kvalifikačních hrách na součet se bohužel museli s turnajem rozloučit. Filip Červený si tak odnesl alespoň cenu útěchy za první nepostupové místo.

 Naopak nejlépe zahrál a po zásluze se vítězem kvalifikace stal Michal Havelka, když jako jediný dosáhl součtu čtyřciferného a sice 1054 bodů. Byl jedním z kvarteta přímo postupujících do finále, dalšími pak Martin Palas, Josef Colon a Jan Štulc, ten se však svého práva zřekl a přepustil místo dalšímu v pořadí, jímž byl Zdeno Štefánik. Ostatní pak po mazací pauze podle pořadí kvalifikace nastoupili do dvou semifinálových kol, kde se na dvě hry od nuly a součet vykrystalizovala postupová čtrnáctka do souboje závěrečného, finálového. Prvním, na koho už bohužel nezbylo ve finále místo a byl tak oceněn alespoň cenou útěchy, byl elév turnaje Jan Dolejška.

 Před tím se losoval opět finanční IRON BONUS SPECIAL, kde bylo k dispozici i díky místní účasti již 6960,- Kč a ač vítězné číslo bylo z kategorie dosažitelných, tedy 242 bodů, náhozů kolem padlo požehnaně, ovšem přesně se netrefil nikdo, a tak je celý obnos opět přenesen na turnaj následný, jímž jsou na téže herně již v neděli 26. listopadu sčítané dvojice alias Strašnické ProShop Dvojice a kde se s předpokládanou účastí bude losovat o zhruba 7500,- Kč.

 Ve finále se hraje znovu od nuly na součet dvou her a hráči si dráhy podle pořadí semifinálového volí sami. Nejlépe vybral, a hlavně zahrál vítěz kvalifikace Michal Havelka, který nejen že turnaj končí s famózním průměrem 262,33 bodů, ale odnáší si kromě mnoha zajímavých cen i předposlední letošní skleněnou Strašnickou kuželku. Na stupínek stříbrný se dostal Jan Štulc, který ve finále zahrál s výkonem 519 bodů o jediný bodík méně nežli vítěz a taktéž o jedinou kuželku předčil nováčka Adama Lebedu na pozici bronzové Miroslav Jiránek. Do hodnocené osmičky proklouzli ještě Martinové Jindřich i Palas, Štěpán Blaška a Zdeno Štefánik. Ačkoli bylo finále ryze pánskou záležitostí, Nejlepší ze žen byla oceněna Miloslava Suchánková a autorem Nejvyššího výkonu Michal Havelka, když jako jediný v kvalifikaci zahrál maximální Devítkovou hru hodnoty 300 bodů. Dalšími oceněnými autory poté byli v soubojích semifinálových Martin Jindřich a Tomáš Barták.

 Závěrečný turnaj letošní série, tedy prosincový je tradičně až po svátcích Vánočních a letos nadto i Novoročních, takže se bude hrát netradičně ve středu a sice 3. ledna 2024 v obvyklých časech. Rozhodne se kromě držitele poslední ze skleněných kuželek i o celkovém pořadí ročníku, kde je aspirantů na vítězství hned několikero, když nyní vede Jakub Novák s 318 body, stejně má i stříbrný Martin Jindřich, 317 bodů poté bronzový Dušan Kovařík i čtvrtý Josef Colon a v těsném závěsu na místě pátém díky 314 bodům Miroslav Jiránek. Počítá se sedmero nejlepších umístění za celý ročník, tak bude zajímavé a napínavé, kdo nejen z těchto pánů svůj bodový účet ještě vylepší.

Na Strašnické Popo Devítce padl rekordní jackpot

 V úterý 10. října, tedy v magické datum, se odehrál na tentokrát hodně náročném mazacím modelu herny Strašnického Xbowlingu letošní jubilejní desátý turnaj celoroční série Strašnické Popo Devítky. Přes všechna úskalí podzimních virových absencí či souběžně hraných soutěží převážně ABL si cestu našlo 27 hráčů a hráček a tentokráte se vítězů našlo mezi všemi hned několikero.

 Nepočítáme-li pořadatele a Jana Štulce, který se s podmínkami vyrovnal úplně nejlépe, hlavními hrdiny okamžiku byli svorně Jakub Novák i Tomáš Barták, když generátor náhodných čísel pro tento den a turnaj zvolil výherním číslem 169 a oba dokázali tohoto výkonu v kvalifikaci dosáhnout, a tudíž se stali výherci finančního IRON BONUS SPECIALU, jehož výše v tu dobu činila 10 810,- Kč. Neb se losuje o dvoutřetinový podíl, na výhru připadlo 7200,- Kč a tu si pánové půlí, takže každý z nich si odnáší 3600,- Kč, což je výhra doposud nejen rekordní, ale hodně zajímavá. Zbylý obnos, tedy 3610,- Kč se převádí na turnaj následný jako výchozí částka a tím jest Devítka Vojkovská již ve čtvrtek 12. října na herně Říčanského Bowlingu Vojkov, takže tam se díky předpokládané účasti bude hrát o zhruba 4200,- Kč.

 Turnaj samotný probíhal v klasickém konceptu čtyř kvalifikačních her na součet na vybrané dráze při prezentaci, po níž nejlepší kvarteto mělo zajištěn přímý postup do finále, jehož se tentokráte nikdo nevzdal. Opravdu šťastnými byli vítěz nejen bonusu, ale i kvalifikace a současně držitel Nejvyššího výkonu vůbec hodnoty 290 bodů Tomáš Barták, Petr Vrba, Josef Colon a nováček a překvapení turnaje Martin Boháč

 V semifinále poté díky účasti odehráli vyjma Martin Palase, který na rozdíl od Jakuba Nováka díky souběžně hranému dni ABL na vyvrcholení turnaje dorazit nestihl, všichni startující další dvě hry od nuly na součet, nyní však podle pořadí kvalifikačního nasazeni na dráhy sestupně. Nejlepší čtrnáctka pak doplnila přímo postupující do závěrečného finále. Tím prvním oceněným nepostupujícím, pro nějž pouť říjnovým bowlingovým večerem skončila, byl jeden z favoritů i celkového ročního žebříčku Martin Jindřich.

 Pro finále si hráči tradičně dráhy dle pořadí semifinálového volí a hrají závěrečné dvě hry od nuly na součet, a to po třech na jedné dráze. Nejvíce trpělivosti i umu předvedl nakonec Jan Štulc, jemuž k triumfu stačil součet 496 bodů a o 64 bodů pokořil stříbrného Miroslava Jiránka. Bronz pak připadl Josefu Hladíkovi za součet 420 bodů. Nejlepší ženou se stala Kateřina Šponerová a do hodnocené osmičky se vtěsnali sestupně ještě Martin Boháč, Pavel Vacek, Josef Colon, David Dvořáček i Jiří Kotjužanský.

 Celkové pořadí je také hodně zajímavé a po desátém turnaji, kdy stálým účastníkům byl odepisován již třetí nejméně úspěšný počin roku, se na čelo propracoval Jakub Novák s 318 body, ovšem o pouhý bod méně mají v součtu Dušan Kovařík, Josef Colon i Martin Jindřich….

 Předposlední letošní turnaj je naplánován na 21. listopadu a bude s jedním překvapením pro všechny příchozí, takže se opět mají všichni na co těšit….

A zase ten Honza Štulc….

 V úterý 12. září se odehrál letošní již devátý turnaj celoroční série tradičního turnaje Strašnické Popo Devítky na herně Xbowlingu Strašnice. Tradiční byla i účast a absence původně nahlášených, takže reálná účast se nakonec smrskla na 27 hráček a hráčů, což značilo jediné, minimálně jistotu semifinále měli všichni, co dorazili.

 V kvalifikaci na předem vybrané dráze se odehrály čtyři hry na součet a nejúspěšnější kvarteto mělo zajištěno přímý postup do finále. Těmi byli Miroslav Jiránek, nováček klání Matěj Semerád i Jakub Novák, který jako jediný součtem 1052 bodů překonal čtyřcifernou hranici a věděl moc dobře proč, když pauzu mezi úvodními a finálovými hrami vyplnil svým úvodním kolidujícím hracím dnem ABL na herně Xbowlingu Žižkov.

 Posledním z přímo postupujících byl Jan Štulc, ten však se svého práva zřekl a semifinále si odehrát chtěl. Oproti zvyklostem za něj do finále neputoval další v pořadí, ale doplnil se počet semifinalistů na rovné dvě dvanáctky, z nichž po dvou sčítaných hrách od nuly nepostupovala do závěrečných bojů klasická čtrnáctka nejlepších, ale hned patnáctka.

 To vše se událo po mazací pauze a losování finančního IRON BONUS SPECIALu, jenž byl díky převodu částky z turnajů předchozích a zdejší účastí na hodnotě 6420,- Kč čili vítěz by si odnesl dvoutřetinových 4280,- Kč. Taženo bylo však číslo 40 a tomu se nikdo ani zdaleka nepřiblížil, tudíž celý obnos putuje na turnaj následný, jímž je již ve čtvrtek 14. září další z Devítek, tentokráte Vojkovská na herně říčanského Bowlingu Vojkov.

 Pro finálové závěrečné dvě hry na součet znovu od nuly si dráhy již opět hráči podle pořadí semifinálového volí a Jan Štulc byl za svou odvahu zřeknutí se semifinálové absence po zásluze odměněn, když ve finále zahrál 265 a 262 bodů a stal se tak vítězem zářijového turnaje a majitelem jedné z posledních letošních strašnických skleněných kuželek. Druhý skončil Dušan Kovařík s čtyřbodovým náskokem na bronzového Jakuba Nováka, který pro změnu měl k dobru na bramborového Martina Palase pouhopouhou jedinou kuželku.

 Do oceňované osmičky nejlepších patřili ještě Tomáš Barták, Josef Hladík, Miroslav Jiránek a Martin Jindřich. Autorem Nejvyššího výkonu se stal Jakub Novák, který jako první již v kvalifikaci zahrál maximálních devítkových 300 bodů a oceněn byl i druhý autor v pořadí, jímž byl v semifinále Tomáš Barták. Jeho partnerka Kateřina Šponerová si pro změnu odnesla cenu coby Nejlepší hráčka turnaje.

 Zajímavé je pořadí i v celoročních žebříčku, kde se započítává sedm nejlepších účastí a tak již druhým měsícem je pořadí podobné přesýpacím hodinám, když aktuálně na stupínku nejvyšším trůní Dušan Kovařík s 317 body před Martinem Jindřichem se shodným součtem, pouze nižšími body na započítávaných turnajích a jen jeden bod má ztrátu na tuto dvojici průběžně třetí Jakub Novák.....

 Jubilejní desátý turnaj tohoto roku je naplánován v říjnu na příznačné datum 10. 10. a i díky otevřené obsazovačce jsou na něj všichni zváni.

Strašnická Devítka patřila Janu Štulcovi i Josefu Colonovi

V úterý 15. srpna se odehrála na Xbowlingové herně druhá prázdninová Strašnická Popo Devítka a současně osmý turnaj tohoto roku. Po minulém měsíci, kdy účast byla téměř jako z časů skoro historických, to i tentokráte vypadalo na nadstandartní, avšak realita byla nakonec taková, že počet opravdu příchozích naplnil alespoň na vlas přesně počet postupujících do semifinále a čtyřech přímo postupujících do finále (Martinové Palas a Jindřich, Štěpán Blaška i Dušan Kovařík) čili 28 hráček a hráčů.

Padla nám všeho všudy i jediná maximální devítková hra tedy 300 bodů, jejímž oceněným autorem a současně držitelem Nejvyššího výkonu celého turnaje se stal Štěpán Blaška. Ovšem to nejzajímavější a nejatraktivnější, vyjma pořadí, se odehrálo v mazací pauze mezi kvalifikací a semifinále, kdy se losoval již tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL.

Díky delší době nevybranému obsahu narostl na částku 5680,- Kč a neb se losuje o jeho dvoutřetinový krajíc, generátor náhodných čísel stanovil vítěznou metu na výkonu 276 bodů a suma činila 3780,- Kč. A světe div se, tento počin zahrál Josef Colon a tak právě on si odnesl domů opravdu příjemné přilepšení. Zbývající třetina, tedy 1900,- Kč, se převádí jako částka startovní pro následný další turnaj, jímž budou v neděli 20. srpna na téže herně Strašnické ProShop Dvojice. Částka se opět účastí navyšuje za start každého i opakovaný o 20,- Kč čili z dvojici o 40,- Kč.

Jak bylo napsáno, všichni, co na turnaj v srpnu dorazili, měli jistotu postupu minimálně do semifinále, avšak Kateřina Nováková jej již díky dřívějšímu odjezdu neabsolvovala, stejně tak Karel Turek, ten pro změnu ze zdravotních důvodů. Z přímo postupujících se práva potupu rovnou do finále nezřekl nikdo, a tak na čerstvém mazání nejprve nastoupila v kvalifikaci lepší dvanáctka hráčů, poté zbylá desítka. Ze součtu dvou her lepších čtrnáct postoupilo do finále, poslední šťastnou byla s 366 body Lenka Blažková, naopak alespoň cenou útěchy uchlácholeným prvním nepostupujícím pak s 359 body Filip Červený.

Ve finále se hráli závěrečné dvě hry od nuly na součet a jediným, kdo zvládl průměr nad 250 bodů, byl celkový vítěz Jan Štulc za finálových 538 bodů. Stříbrný o pouhé dvě kuželky tuto metu nepokořivší byl Martin Palas a bronz náležel jeho jmenovci a prozatímnímu leaderovi celoročního pořadí Jindřichovi. Nejlepší ženou se stala Miloslava Suchánková a oceňovanou osmičku ještě doplňují Jakub Novák, šťastný Josef Colon, třístovkař Štěpán Blaška, Ondřej Košata a Josef Hladík.

Příští turnaj série je již v úvodním kalendářním měsíci školního roku a sice v úterý 12. září, kam je již obsazovačka otevřena a tak věříme, že s příchodem již chladnějšího počasí to s tím hráčským naopak bude početnějš

Strašnická Popo Devítka LAST MINUTE

Již v úterý 15. srpna se odehraje letošní osmý turnaj celoroční oblíbené série Strašnické Popo Devítky na herně Xbowlingu Strašnice.

Volná místa jsou v obsazovačce ještě k dispozici, nadto se lze přihlásit i mimo rámec klasických kvalifikačních rund v individuálních předehrávkách po předchozí domluvě s pořadatelem a to jak v den konání turnaje, tak již během pondělí 14. srpna kdykoli v otevírací době herny v čase mezi 13:00 až 23:00.

Vše je možné jako obvykle na tel.: 603 893 155, e-mailem: slavoj.revnice@seznam.cz či na odkazech: www.iron-special.cz či https://www.obsazovacky.cz/xbowling/entry.php?lang=cz...

Losovat se bude i finanční IRON BONUS SPECIAL, jehož částka bude po nevybrání na Prosecké ProShop Desítce v neděli 13. srpna začínat na 5100,- Kč a navýšena o dalších 20,- Kč za start i opakovaný každého zúčastnivšího se tohoto turnaje, takže o další lákadlo postaráno jest.

Současně znovu upozorňujeme, že závěrečné dvě kvalifikační rundy jsou posunuty o 10 minut dopředu a tudíž se nově bude začínat v 18:15 a 19:20. Děkujeme za pochopení.

Pozvánka na Strašnickou Popo Devítku

V úterý 15. srpna se odehraje letošní již osmý turnaj celoroční oblíbené série Strašnické Popo Devítky na herně Xbowlingu Strašnice. Znamená to, že v celoročním pořadí, kam se počítá nejlepších sedm umístění, se těm, kdo ještě neabsentovali, bude poprvé nejhorší výsledek škrtat, takže jistě dojde z zajímavým změnám.

Volná místa jsou v obsazovačce ještě k dispozici, takže přihlásit se lze jako vždy i formou SMS na tel.: 603 893 155, e-mailem: slavoj.revnice@seznam.cz či na odkazu: https://www.obsazovacky.cz/xbowling/entry.php?lang=cz... Přihlásit se lze i mimo rámec klasických kvalifikačních rund v individuálních předehrávkách po předchozí domluvě s pořadatelem a to jak v den konání turnaje, tak již během pondělí 14. srpna kdykoli v otevírací době herny v čase mezi 13:00 až 23:00.

Článek a výsledky turnaje minulého naleznete obvykle na: www.czechbowling.cz , www.bowlingweb.cz či na: https://strasnice.xbowling.cz/.../filip-jiranek-po.../

Losovat se bude i finanční IRON BONUS SPECIAL, jehož částka se bude pohybovat zřejmě již na sumě vysoko přesahující 5500,- Kč, takže o další lákadlo postaráno jest.

Současně znovu upozorňujeme, že závěrečné dvě kvalifikační rundy jsou posunuty o 10 minut dopředu a tudíž se nově bude začínat v 18:15 a 19:20. Děkujeme za pochopení.