Seniorská Bowlingová Liga Prosek 2023/2024

 Lemuři přezimují na čele SBL Proseku

 Ve čtvrtek 16. listopadu se na herně Proseckého Xbowlingu Duo odehrál již třetí a letošní závěrečný hrací den ze sedmidílného letošního ročníku SBL, tedy Seniorské Bowlingové ligy. Bohužel tento je poznamenaný neúčastí původně přihlášeného družstva Double shot, které se až před startem druhého soutěžního večera definitivně rozhodlo ročník neabsolvovat a nevědomky tím způsobili pořadateli starosti a zmatek v rozlosování i následném programu po změně hracího systému soutěže.

 Ve třetím hracím kole jsme tak dohnali, co se dalo, když rozlosování šesti soutěžních kol bylo poskládáno jedním kolem coby dohrávkou 2. hracího dne, dvěma z večera úvodního a posléze se odehrála tři kola třetího měření a porovnání umu každého z každým. Tímto kolem se bude pokračovat ještě ve čtvrtém, úvodním jarním večeru o prvním únorovém čtvrtku a dni (jak bylo řečeno, už stále s udříveným začátkem od 18:30) a poté se zahájí kolo čtvrté. Teprve během hracího dne šestého se rozpis srovná natolik, aby kolo závěrečné se odehrálo kompletní a v jednom jediném dni.

 Prozatím je celková tabulka díky neúplně dohraným kolům lehce nepřehledná a zkreslená, ale byť nováčci Čtyřlístek na místě sedmém lehce s 18 bodově ztrácejí, mají před sebou ještě notnou porci duelů k vylepšení si své pozice. Ostatní družstva jsou v pořadí velmi vyrovnána, avšak na čele jsou přeci jen aktuálně a nejlepší výchozí pozici do jarních soubojů mají Lemuři, kteří byli i týmem nejúspěšnějším v druhém kole. Mají na svém kontě prozatím 45 bodů a před průběžně druhým JM Bowlingem 1,5 bodu k dobru. Na místě třetím se do jarních utkání hřejí s body 39 Nezmaři.

 Průběžné výsledky, jakož kol dohraných i individuální či týmové statistiky, lze nalézt přímo na stránkách a odkazu: www.bowlingovaliga.cz/ligy/sbl-praha-prosek-2023

 Všem děkujeme za účast i pohodovou atmosféru během hracích večerů a současně přejeme hezký i úspěšný nejen bowlingový zbytek letošního roku a v tom novém 2024 se při dalších porcích utkání těšíme na viděnou.

Double Shot odpískali sezónu

 Ve čtvrtek 26. října se odehrál na herně Xbowlingu Prosek Duo druhý hrací den místní Seniorské bowlingové ligy Proseku. Start byl poznamenán opětovnou neúčastí původně přihlášeného družstva Double shot, kteří stejně jako večera úvodního přes nabídku mnoha záskoků a náhradníků nebyli schopni dát sestavu dohromady a nadto svůj jepičí život v soutěži ukončili minimálně pro tuto sezónu úplně. Způsobili tím nejen pořadateli i protihráčům nemalé problémy zejména s rozpisem utkání pro tento i následný večer, díky čemuž se začínalo s drobným zpožděním.

 Nakonec byl operativně změněn rozpis i hrací systém, kdy zbývajících sedm účastnivších se družstev bude hrát na šesti drahách s tím, že každého kola bude mít jeden tým volno. Prodloužil se tím však i časový harmonogram, a tak po dohodě s kapitány družstev se od kola třetího bude začínat hrací den již v 18:30. Současně kvůli původnímu rozlosování bylo z úvodního kola odehráno pouze pět duelů každého s každým, tento večer si dohráli JM Bowling i Dragons volná utkání proti Double shotu, ovšem ostatní družstva svá regulérní utkání budou rovněž dohrávat, a to sice třetího večera.

 Tento hrací den bude nakonec bohužel třífázově rozkouskovaný, jak bylo zmíněno, budou se dohrávat dvě kola prvního hracího dne, nadto jedno z večera druhého a k tomu se odehraje kvartet třetího hracího dne. Velice se omlouváme hrajícím týmům, v aktuální situaci jednodušším způsobem těmto zmatkům předejít nešlo, lépe řečeno je napravit.

 Ze sportovního hlediska druhého kola nejlépe zahráli a nejvíce bodů získali Nezmaři, čímž se dostali i do čela neúplné průběžné tabulky. Ovšem vyrovnaný byl nejen hrací den, ale i průběžné celkové pořadí, kde vyjma nováčků Čtyřlístku na samotný vrchol tabulky může dosáhnout tým každý.

 Nejvyššího výkonu večera dosáhl Karel Jašek (JM Bowling) a to krásných 261 bodů, průměrově se nejvíce dařilo Jiřímu Vráželovi (Pohodáři) s 206,00 body. Celkové statistiky budou známé až po odehrání kompletního kola, zatím jsou spíše zavádějící a neobjektivní.

 3. hrací den, poslední letošního roku, je naplánován se zmiňovaným posunutým začátkem o půl hodiny dříve na 18:30 klasicky na čtvrtek a sice 16. listopadu.

Tak už nám odstartovala SBL Proseku, svátku navzdory…

 Ve čtvrtek 28. září na státní svátek Dne české státnosti na herně Xbowlingu Prosek Duo odstartovala úvodním hracím večerem letošní historicky druhý kompletní ročník Seniorské Bowlingové Ligy (SBL) Proseku pro sezónu 2023/2024

 Poprvé se hraje na osmi drahách za účasti osmi přihlášených družstev, kdyby ovšem cestu na hernu skutečně našla. Jednomu z nováčků, byť ostřílených harcovníků a sice Double Shotu, se přes snahu všech zainteresovaných přijíti nepodařilo a snad tedy do zbývajících šesti hracích dní naskočí již kola následného.

 Jejich neúčast vzbudila nevoli u několika týmů s ohledem na systém a rozlosování soutěže, kdy je každého kola odehrána pětice duelů a nikoli sedm, aby každý večer hrál úplně každý s každým. Čili že ne všichni získají body ze vzájemného utkání zdarma, což se ovšem může přihodit hracího dne jakékoli a je nesmyslné v rámci regulérnosti soutěže pokaždé kontumovat celou sedmičku duelů, nadto rozloženou do vícero hracích dní.

 Systém jest od ČBA, která soutěž zastřešuje, takto nastaven a v pravidlech zakotven, a to i z důvodu věku hráčů, přeci jen někteří jsou seniory pokročilejšími a hráti sedmero utkání leckdy do pozdních nočních hodin je už jen lidsky nesmyslné. Proto prosíme o ty, kteří nejsou se stávajícími pravidly spokojeni, aby vše brali s rozumem a pochopením a systému se přizpůsobili. Očekávalo by se, že tato soutěž bude pro hráče, byť je správné, že soutěžní rivalitu a očekávaní nepostrádá, přeci jen již s ohledem na věk spíše zábavou a sportovním se setkáváním v příjemné atmosféře s bowlingovými soukmenovci.

 Stejně tak dopadla i navrhovaná volba s ohledem na mazací model drah, kdy pravidla jasně uvádí stejný house model místní herny, avšak je možno jej dohodou mezi družstvy střídat i s jinými. Leč stejně jako sezóny minulé opět shoda bouřlivým způsobem mezi hráči vyznávajícími kladení koulí na dráhy rovinných a reaktivních nenastala a neb se nelze zavděčit všem, bylo pořadatelem stanoven sice předepsaný model, avšak i s ohledem na změnu mazacího stroje herny bude i model místní změněn, a tak bude mazáno dvou verzí místního modelu. Snad aspoň touto formou budou obě skupiny uspokojeny.

 Pomineme-li tyto nepříjemnosti a porodní bolesti úvodu sezóny, samotný večer opravdu proběhl v duchu sportovním a přátelské atmosféry a byli jsme svědky zajímavých i výborných individuálních i týmových výkonů. Až na výjimky tabulka zůstala vyrovnaná a vypadá to, že hrát se bude do posledního hracího dne i zápasu v podstatě o vše. Hlavní metou jsou dvě postupová místa do následného Finále SBL Prahy & Středních Čech, jenž bude následovat po ukončení všech základních skupin v regionu. 

 Po prvním večeru jsou na tom nejlépe JM Bowling s 19 body a týmovým průměrem 600,60 bodů, za nimi s body 17 okupují stříbrnou, respektive bronzovou pozici jen díky vyššímu skóre Pohodáři před Nezmary, za nimiž je v těsném závěsu hned trio dalších pronásledovatelů. Takže hracího dne druhého ve čtvrtek 26. října již může býti vše úplně jinak.

 Nejvyššího výkonu večera dosáhl s 278 body Jan Štulc (Pohodáři), jeho průměr 220,20 bodů je i nejvyšším pro kategorii hráče Nejlepšího a patří mu i primát v další, a to hráče Nejužitečnějšího, kde se však o vedení dělí se 4 body hned s pěticí dalších borců, a to zástupců Nezmarů Martina Palase i Dušana Kovaříka, Miroslavem Dutkou (Dragons), Jaroslavem Maňáskem (BADE) i Václavem Kváčou z družstva vedoucího. Nejlepší ženou je prozatím s průměrem 183,75 bodů Krystyna Janočková (Lemuři).

Stále hledáme hráče pro Seniorskou Bowlingovou Ligu Proseku

 Pro nadcházející sezónu 2023/2024 hledá družstvo Double Shot jednoho spoluhráče pro doplnění soupisky. 

 Hraje se sedm soutěžních dní, úvodní tři na podzim, zbývající na jaře roku příštího. První hrací den startuje soutěž ve čtvrtek 28. září od 19:00. Každé kolo se odehraje pět soutěžních utkání, čili celkově se každý s každým utká pětkrát.

 Případná zájemkyně či zájemce z řad bowlingových nadšenců starších padesáti let včetně se mohou hlásit přímo kapitánu družstva Teame Habtegabrielovi na tel.: 606 732 094 anebo Janu Babkovi na tel.: 603 893 155, případně e-mailem: slavoj.revnice@seznam.cz či na webových stránkách: https://iron-special-cz.cms.webnode.cz/seniorska.../ 

 Děkujeme taktéž za sdílení příspěvku.

Pozvánka na úvodní hrací den Seniorské Bowlingové ligy sezóny 2023/2024

Již ve čtvrtek 28. září se úvodním hracím dnem rozehraje nový soutěžní ročník Seniorské Bowlingové Ligy (SBL) Prosek na herně Xbowlingu Prosek Duo.

Přihlášeným a potvrzeným družstvům tímto připomínáme start hracího dne v obvyklých 19:00 s prezentací aspoň 15 minut předem.

Hrací systém je při účasti osmi družstev stanoven na hru na osmi drahách při pěti utkáních každého hracího dne, tudíž nebude žádné hrací pauzy a v soutěžním ročníku se během sedmi hracích večerů (tři na podzim, čtyři na jaře) každé mužstvo utká s každým pětkrát.

První dva týmy konečné tabulky mají zajištěn postup na následné Finále SBL Středních Čech.

Hrát se bude dle pravidel a propozic na místním mazacím Hause modelu (dle přiloženého grafu) a pouze po domluvě s kapitány družstev je možné typ mazání změnit a to způsobem, že by se pravidelně každého kola měnil model Hause / Sportovní.

Pro jakékoli bližší či doplňující informace neváhejte kdykoli kontaktovat pořadatele této soutěžní skupiny Jana Babku na tel.: 603 893 155 či e-mailem: slavoj.revnice@seznam.cz.

Se všemi se těšíme na viděnou před sedmou hodinou večerní ve čtvrtek 28. září na herně Xbowlingu Prosek Duo.

Hledáme hráče pro Seniorskou Bowlingovou Ligu Proseku 

 Pro nadcházející sezónu 2023/2024 hledá družstvo Double Shot jednoho spoluhráče pro doplnění soupisky. 

 Hraje se šest soutěžních dní, polovina letošní podzim, druhá na jaře roku příštího.

Úvodní hrací den startuje soutěž ve čtvrtek 28. září od 19:00

 Případná zájemkyně či zájemce z řad bowlingových nadšenců starších padesáti let včetně se mohou hlásit přímo kapitánu družstva Teame Habtegabrielovi na tel.: 606 732 094 anebo Janu Babkovi na tel.: 603 893 155, případně e-mailem: slavoj.revnice@seznam.cz či na webových stránkách: www.iron-special.cz . 

 Děkujeme taktéž za sdílení příspěvku.

Seniorská bowlingová liga 2023/24

 Propozice a úvodní INFO před startem soutěží.

 Seniorská komise ČBA vydává a zveřejňuje propozice pro Seniorskou bowlingovou ligu (dále jen SBL) 2023/2024 (propozice najdete níže jako přílohu tohoto článku a také na webu v sekci STK/Propozice).

- SBL pokračuje ve spolupráci s firmou Silvernite a opět ponese název SILVERNITE Seniorská bowlingová liga.

- Stejně jako loni, mají právo hrát v soutěžích SBL členové České bowlingové asociace dříve narození (tj. roč. 1974) ale v den konání finále musí dosáhnout 50 let.

- Propozice pro sezónu 2023/2024 se oproti těm loňským neliší, pouze došlo k drobné úpravě v handicapech. SBL se opět bude hrát v základních skupinách systémem podzim-jaro s dubnovým semifinále oblastí západ/východ a květnovým celostátním finále.

- Klíčovou roli v rozjezdu základních skupin mají opět jejich organizátoři. Ti budou určovat, stejně jako v minulosti, individuálně termíny a časy jednotlivých hracích kol, dle potřeb a možností každého centra a participujících týmů.

- Obsazovačky pro základní regionální/místní skupiny, kde se hrálo loni, jsou otevřeny a týmy které potvrdily účast, jsou zde přihlášeny. Plánují se letos nově otevřít další skupiny. Pokud ještě nejste přihlášeni neváhejte, volná místa ubývají a kapacita jednotlivých skupin je předem daná.

- Stav obsazenosti skupin, resp. kdo a kde je přihlášen, naleznete v příslušných osazovačkách >> zde, přinášíme jej též s "prokliky" i jednotlivě níže v textu.

 PŘEHLED CENTER a základních skupin, kde je naplánována SILVERNITE Seniorská bowlingová liga:

- SBL Brno BB

- SBL Hluboká

- SBL Frýdek Místek sk. A,B

- SBL Plzeň

- SBL Praha Ovčín SBL

- Praha Xbowling Prosek

- SBL Praha Zličín

- SBL Oušťáci - 3xBlansko + 3x Kaštanka

 Nově přidané skupiny a centra: (bude se hrát při minimální účasti 4 týmů ve skupině)

- SBL Vojkov

- SBL Kutná Hora

- SBL Chomutov

- SBL Frýdek Místek sk. C

 Výsledkový on-line servis ze všech základních skupin SBL bude jako vždy na výsledkovém serveru České bowlingové asociace www.bowlingovaliga.cz v menu SBL. Starty SBL na jednotlivých centrech upřesní jednotliví organizátoři základních skupin.