Kamenická Iron Devítka

www.obsazovacky.cz/turnaje/entry.php?lang=cz&id_turnaj=2269&rand=1584478510

Anička Doubravová ukázala, kterak lze muže zkrátka držeti….

 Ani jsme se nenadáli a dozvuky bujarého Silvestrovského veselí jsou již ty tam, neboť přesně o měsíc poté ukončila program prvního kalendářního i turnajového měsíce roku 2024 jako poslední 31. ledna na herně Bowlingu Radava poslední z nových uskutečněných turnajových sérií a sice Kamenická Iron Devítka.

 Turnaj spadá do věrnostního celoročního pořadí IRON DEVÍTKOVÁ TOUR 2024 aneb 5x 9 pokaždé jinak…. A byl tedy již závěrečným pátým lednovým dostaveníčkem. V rychlém sledu se odehrály úvodní turnaje samostatných sérií Devítek Iron Říčanské na herně Bowlingu Vojkov, Strašnické na Xbowlingu Strašnice, rovněž poprvé světlo světa spatřivší Dejvická v Bowling & Billiardu Dejvice a posléze i Prosecké na herně Xbowlingu Prosek Duo. Série čítá právě pět devítkových turnajů na pěti hernách, každá hracím systémem koncipována lehce jinak a pro zařazení do celoročního pořadí je potřeba absolvovat alespoň pět startů na každém z nich. Mezi hráčky a hráče je poté rozděleno 60 000,- Kč polovinou věcnými cenami a druhou finančně a vítěz si poté odnese rovných 10 000,- Kč.

 Na Radavskou premiéru se přišlo nejen podívat a zahrát si nakonec 25 hráček a hráčů, kteří si v kvalifikaci odehráli tři hry nedohazovaným devítkovým způsobem na předem zvolené dráze. Turnaj je uzpůsoben pro následný postup třech nejlepších přímo do finále a dalších dvaceti čtyřech do semifinálového pokračování. Díky účasti tentokráte výjimečně do finále postupoval pouze oceněný kvalifikační premiant, jímž byl Josef Colon. Ostatní byli na dráhy nasazeni, a to ve dvojicích vždy nejlepší s nejméně úspěšným a odehráli další dvě hry, jež se k hrám úvodním přičítají. Součet všech pěti rozhodne o dalších finalistech, při účasti vyšší a třech přímých finalistech by postupovalo v pořadí devět nejlepších hráčů, tohoto večera se štěstí usmálo hned na celou jedenáctku. Posledními, komu se to podařilo, byli shodným součtem 1057 bodů Jakub Novák spolu s Janem Štulcem, oproti tomu 1047 bodů Michala Havelky stačilo pouze na cenu útěchy při obsazení první nepostupové pozice.

 Ve finále se hrají od nuly na součet dvě hry, k niž je však přičítána hra třetí, celodenní průměrová a zde si již podle semifinálového pořadí postoupivší dráhy opět vybírají. Nejšťastnější ruku i výběr měla Anna Doubravová, která hrála famózně po celou dobu turnaje, stala se nejenže oceněnou Nejlepší ženou, ale hlavně jeho vítězkou, když finálovým součtem 760 bodů i celodenním průměrem 244, 38 bodů nenechala nikoho na pochybách, že právě ona bude nejen královnou, ale i králem a historicky prvním vítězem (vítězkou) tohoto turnaje. Dokonce i kvalifikační fantom, a nakonec stříbrný Josef Colon před jejím nejen šarmem, ale zejména umem musel hlavu sklonit. Bronzový končí další reprezentant domácí stáje a sice Aleš Vlasák a do hodnocené osmičky nejlepších patřili ještě Jiří Nechutný, Tomáš Brich, Jan Štulc, Bohuslav Ondráček a rovněž Josef Hladík. Ten pro změnu neodešel s prázdnou díky autorství první a jediné maximální hry hodnoty devítkových 300 bodů a po právu se tak stal autorem Nejvyššího výkonu.

 Losoval se i zde po všech pořadatelem organizovaných turnajích finanční IRON BONUS SPECIAL, jehož výše se odvíjí podle účasti, když za start i opakovaný každého je jeho obsah navyšován o 20,- Kč a losuje se jedno číslo od 0 do 300 a pakliže někdo dosáhne téhož výkonu v kvalifikaci, je dvoutřetinový podíl měšce jeho. Tentokráte bylo číslem šťastným 133 bodů, což nezahrál nikdo, celý obnos ve výši 2330,- Kč se tak opět přesouvá na turnaj následný, jímž je v neděli 4. února na herně Xbowlingu Prosek Duo populární "áčková" Prosecká Iron Desítka, kde se s předpokládanou účastí bude soutěžit již o minimálně 3000,- Kč a kam jsou všichni rovněž srdečně zváni.

 Všem hráčkám i hráčům děkujeme za podporu, účast, rovněž pak herně, obsluze i majiteli za perfektní podmínky a pomoc nejen v průběhu večera a věřme, že se na viděnou v podobně příjemné a přátelské atmosféře uvidíme na dalším pokračování celoroční série. Druhý turnaj je naplánován opět na poslední středu v měsíci a sice 28. února a obsazovačka tam je již aktivní a případným zájemcům o start tak v přihlášení a příchodu již nic nebrání.