Prosecká Iron Desítka

www.obsazovacky.cz/xbowling/entry.php?lang=cz&id_turnaj=297&rand=35043044

Michal Havelka vítězem spoře obsazené Prosecké Iron Desítky

 V neděli 30. června se odehrál letošní již sedmý turnaj, jediný místní pravidelný kategorie A, celoroční série Prosecké Iron Desítky na herně Xbowlingu Prosek Duo.

 Ačkoli byl termín oproti původnímu v dobré víře přesunutý o dva týdny dříve, díky několikaměsíčním všemožným seniorským mistrovstvím se opět potkal i s jinými turnaji, rovněž začínající čas prázdnin a v neposlední řadě luxusní antireklama nejmenovaného hlavního kandidáta letošní ceny Zlaté maliny režisérského počinku a souběh okolností dalších zapříčinil nejnižší účast letošního a možná i loňského roku i existence série a tak si zahrát přišlo i včetně páteční 28. června předehrávky pouhých 23 nejvěrnějších hráček a hráčů.

 Všichni si jako obvykle odehráli v kvalifikaci 5 her americkým způsob na předem vybrané dráze u prezentace, kde každý z účastníků obdržel symbolický letní bonus k udržení správné hladiny pitného režimu. Hrálo se na předem avízovaném mazacím modelu DUO 40 1, použitém v poslední době vícekrát, nejposledněji na Finále Republiky ABL družstev i jednotlivců právě na této herně.

 Obvyklá třináctka nejúspěšnějších poté postoupila přímo do finále, kam postupovali i Radek Rozporka, respektive Lukáš Lacko, avšak jeden z pracovních, druhý únavových důvodů již v turnaji dále nepokračovali, a tak se dostalo na další v pořadí. Nejvíce na svém kontě měl a stal se po zásluze oceněným vítězem kvalifikace, zde poprvé hrající František Vlk. Hrou 239 bodů nadto nenašel přemožitele ani při ocenění za Nejvyšší výkon turnaje.

 Po přímo postupujících má právo a šanci postupu do finále ještě osmička v pořadí dalších, kteří si mohou odehrát dodatkové Desperáto na jednu hru bez tréninku i pomocných handicapů, stále však americkým způsobem. Díky nízké účasti a rovněž nedostavení se několika účastníků zde svou hru poslední naděje poprvé v historii odehrála pouze šestice abonentů a ne tři, ale dokonce čtyři nejlepší postoupili do bojů závěrečných. Cenu útěchy coby první nepostupující si pak odnesl Marek Podzemský.

 Pro finále si hráči již na rozdíl od desperátního nasazení podle pořadí dráhy volí a hrají závěrečné dvě hry od nuly na součet včetně hry třetí, průměrové z her kvalifikačních. I zde došlo k historickému milníku, protože vítěz se stal poprvé postoupivší z Desperáta a tím byl součtem 614 bodů Michal Havelka. Na stupínek stříbrný se propracoval druhý z bratrů Vlkových, poprvé okusivší tento turnaj a sice Vojtěch, když na pozici bronzovou se o jedinou kuželku mezi Františka dokázal vklínit Jan Štulc.

 Do honorované osmičky nejlepších poté ještě patřili Jaroslav Krupinský, Jakub Šarišský, Martin Palas a další z elévů série, junior Filip Seifert. Nejlepší ženou se stala Miloslava Suchánková a ocenění za doplňkové výkonnostní kategorie poté připadly v P165 Františku Vlkovi a v P150 Radku Rozporkovi.

 V mazací pauze byl sice losován i obligátní finanční Iron Bonus Special, ovšem s téměř nulovou šancí pro výherce, neboť kvalifikačním počinkem 297 bodů se nemohl zdaleka pochlubit žádný z účastníků. 2260,- Kč se tak převádí na turnaj následný, jímž bude ve čtvrtek 4. července na herně Bowlingu Vojkov tradiční Říčanská Iron Devítka a kde se s předpokládanou účastní bude hrát o bezmála 3000,- Kč.

 Turnaj bude mít své osmé pokračování, kde v celoročním pořadí ti pravidelně chodící již budou vymazávat bodově nejspořejší účasti, v neděli 4. srpna a věřme, že již přívětivější klimatické podmínky i poprvé aplikovaný mazací střední model DUO 40 2 přiláká hráčskou návštěvu větší nežli turnaj nynější.

 Na vedoucí pozici celoročního pořadí se ničeho nezměnilo, přes neúčast se ve vedení udržel Josef Colon s 292 body před 275 body Davida Raina a třetím Martinem Palasem, majícím na svém kontě prozatím bodů 264. 

Filip Jiránek květnové stříbro pozlatil

 V neděli 2. června s ještě májovou páteční předehrávkou 31. května šestý kalendářní měsíc a tím pádem i turnajový otevřela série turnajů Iron i na herně Xbowlingu Prosek Duo ta nejprestižnější a sice kategorie A Prosecká Iron Desítka.

 Tentokráte se hráči trápili na mazacím modelu, použitém ve dnech dřívějších zejména při Finále Celorepublikového SBL a sice BANK 1 MUTI M11. Účast byla dle očekávání nižší i díky Seniorským Mistrovstvím ČBA dvojic, jakož klasickému rušení účasti Last Minute anebo nepochopitelné neúčasti bez omluvy, což bude zohledněno při přihlášeních a turnajích následných. I tak si na hernu v gardu letního počasí našlo cestu 34 hráček a hráčů a jako obvykle si každý odehrál v kvalifikaci 5 her americkým způsobem na při prezentaci vybrané dráze, tedy páru.

 Klasicky nejlepší třináctka postoupil přímo do finále a dalších osm v pořadí mělo právo startu v dodatkovém Desperátu, jenž se hraje rovněž americkým způsobem, ale jako jediné bez tréninku a pomocných handicapů a účastníci jsou na dráhy nasazeni sestupně podle kvalifikačního pořadí.

 Díky tomu, že do finále přímo postupující Pavla Černá, hrající páteční předehrávku, se finále již nezúčastnila, postupoval do finále ještě čtrnáctý v pořadí a do Desperáta tak nejen dvacátý druhý, ale dokonce až dvacátý pátý, protože ani Lenka Málková, Jiří Egert i Matěj Červený, jinak právoplatní Lucky Loseři, v turnaji dále nepokračovali. Cena coby prvnímu nepostupujícímu z kvalifikace tak nakonec připadla Jaromíru Makovcovi a jak se ukázalo, druhá za nepostup do finále Josefu Vlčkovi, a to díky jediné kuželce. Právě ta jedna navíc rozhodla o postupu pro Davida Raina, dalšími šťastnými byli ještě Michalové Havelka a Šalkovič.

 Pro finále o podle předchozích výkonů hráči již dráhy opět vybírají k obrazu svému a hrají se závěrečné dvě hry na součet od nuly, k nimž je připočítávána hra třetí, jenž je průměrem kvalifikačního výkonu. Zde nejlépe zahrál Filip Jiránek, který se součtem 627 bodů vítězí a jedinou příčku zlepšil své umístění z turnaje květnového. Na stříbrný stupínek se proházel oceněný autor Nejvyššího výkonu dne hodnoty 253 bodů Jakub Šarišský a bronz bere Albert Jarovský. Do hodnocené osmičky nejlepších patřili ještě Nejlepší žena turnaje a současně i vítězka doplňkové výkonnostní kategorie P150 Hana Šulcová, Zdeněk Hrobský, Jan Štulc, vítězka kategorie P165 Miloslava Suchánková i David Rain. Oceněn byl ještě vítěz kvalifikace, jímž se se součtem 987 bodů stal Josef Colon.

 Losován byl i finanční Iron Bonus Special a ačkoli bylo taženo číslo realistické, výkonu 224 v kvalifikaci nikdo těsně nedosáhl, a tak je celý obsah 3850,- Kč přesunutý na turnaj následný, jímž bude ve středu 5. června na sesterské herně Xbowlingu Strašnice turnaj netradičních dvojic a sice Strašnická Iron DUOjka a kde se v součtu s předpokládanou účastí bude hrát o přibližně 4300,- Kč.

 Příští turnaj série je plánován na druhou neděli úvodního prázdninového měsíce a sice na 14. července s výjimečně již čtvrteční předehrávkou, tedy 11. července díky kolizi s Mistrovstvím Republiky zrakově indisponovaných. Při tomto turnaji již každý z odvážlivců získá už jen příchodem, drobný bonus jako podporu pitného režimu, a to dle výběru jak alko tak nealko nápoje a další překvapení.

Na Prosecké Iron Desítce dominovalo mládí

 První květnovou a obzvlášť sváteční neděli 5. 5. se na herně Xbowlingu Prosek Duo odehrál letošní v pořadí již pátý, jediný turnaj kategorie A a sice Prosecká Iron Desítka. Znovu jsme vzali za vděk tímtéž mazacím modelem, jaký přichystala svým ovečkám Česká Bowlingová Asociace, a to tentokráte v dřívějších hodinách hrané Celorepublikové finále Seniorské Bowlingové Ligy. Model byl zvolen opět zbrusu nový, ovšem z kategorie méně obtížných a sice BANK 2M 2.

 Přes účast některých stabilních hráčů právě na této akci či souběžně hraných jiných turnajových lákadel, si cestu nakonec našlo 38 hráček a hráčů, což je účast skutečně pěkná. Každý si na předem zvolené dráze odehrál jak v hlavní hrací den, tak během páteční předehrávky patero kvalifikačních her americkým způsobem, aby poté nejlepší třináctka postoupila přímo do finále a hráči skončivší na místě 14. až 21. měli šanci v jedné hře bez tréninku, pomocných handicapů a sestupně nasazeni na dráhy o svou finálovou účast zabojovat taktéž. Tam se dostane trojice nejlepších či nejšťastnějších. Skvěle úvodní část turnaje zahrál host až z téměř druhé strany republiky a sice účastník Seniorského vyvrcholení sezóny Ondřej Surán. Jeho kvalifikačních 1106 bodů a tím pádem průměr 221, 20 bodů je prozatímní absolutní rekord turnajové série. Po zásluze si tak odnesl ocenění coby vítěz kvalifikace a současně, jak se posléze ukázalo, i díky 277 bodům jako autor Nejvyššího výkonu.

 Poslední, kdo se s ním kvalifikoval přímo do finále, byl Jaroslav Krupinský, naopak Lenka Málková již musela pro postup zabojovat v dodatkovém Desperátu. Z turnaje však odešla předčasně, a tak se dostalo i na 22. v pořadí a sice Martina Palase, aby se tak oceněným cenou útěchy prvním nepostupujícím stal Tomáš Barták. Nakonec i Martin domů odcházel s toutéž cenou, neboť i po odehraném Desperátu byl prvním nepostupujícím. Naopak včas zabrat dokázali s 203 body Albert Jarovský, 202 body Jaromír Makovec a postoupil i díky 177 bodům Jan Štulc.

 Pro finále si dráhy hráči podle pořadí kvalifikačního opět volili a již měli právo nejen tréninku, ale i přípočtu handicapů. Hrálo se na dvě hry hrané, k nimž se připočítávala hra třetí, průměrová z odehraných úvodních pěti her. Zde jsme byli svědky postavení na hlavu zaběhlých pořádků, i nedostižný kvalifikační premiant si vybral slabší chvilku, a tak jsme na stupních nejvyšších dekorovali nové tváře. Nejvíce důvodů k úsměvu měl Tomáš Brich, když součtem 634 bodů triumfuje celkově, a to dokonce jako současně i oceněný vítěz nejnižší výkonnostní kategorie P150. Stříbrný končí ještě junior Filip Jiránek a se stupínkem bronzovým se musel spokojit nestor Josef Colon. Do hodnocené osmičky nejlepších pronikli ještě Štěpán Blaška, Nejlepší žena turnaje Jana Marešová před další dámou a současně vítězkou druhé oceňované výkonnostní kategorie P165 Miloslavou Suchánkovou i Krystynou Janočkovou a Ondřejem Suránem.

 V mezičase byl losován i obligátní finanční Iron Bonus Special, jenž díky několika turnajovému nevybrání a místní účastí narostl na již velmi zajímavých 4730,- Kč. Taženého výkonu 79 bodů však nikdo nedosáhl, tudíž je celý obsah znovu přesunut na turnaj následný, jímž jsou hned v pondělí 6. května Říčanské Iron Dvojice na herně Bowlingu Vojkov a kde se bude hráti již jistojistě o částku přesahující 5000,- Kč.

 Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

 Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, dvakrát Prosecké Iron Devítce, třikrát Říčanské Iron Desítce, třikrát Prosecké Iron Desítce, dvakrát Říčanskými Iron Dvojicemi, třikrát Říčanské Iron Devítce, dvakrát Strašnické Iron Devítce, dvakrát Strašnické Iron DUOjce, dvakrát Kamenické Iron Devítce, Dejvické Iron Devítce i Velikonočním Xbowling Iron Specialu jsme již na tuto akci nastřádali 38 500,- Kč.

 Šestý letošní turnaj je plánován na neděli 2. června, kam je již obsazovačka otevřena a aktualizována. Hrát se bude na opět jiném mazacím modelu jenž zveřejníme tentokráte v týdenním předstihu.

Josef Colon ovládl dubnovou Proseckou Iron Desítku

 O úvodní neděli čtvrtého letošního kalendářního měsíce se na herně Xbowlingu Prosek Duo odehrál rovněž čtvrtý letošní turnaj celoroční série jediného jednodenního turnaje nejvyšší kategorie A a sice Prosecká Iron Desítka. Pochopitelně se hraje americkým způsobem a na pokaždé jiném sportovním mazacím modelu. Tentokráte byl aplikován model BANK 2 M4 čili tentýž, na němž se v úvodu roku zde odehrál i turnaj z kategorie nejvyšší priority a sice Prestige, ale zejména v tentýž den v dopoledních hodinách závěrečný hrací den Extraligy ČBL skupiny Západ o baráž.

 Na turnaj i včetně premiérové páteční předehrávky, jenž již zůstane natrvalo, našlo cestu 39 hráček a hráčů a všichni jako obvykle měli v kvalifikaci možnost pětice her na při prezentaci vybraném páru drah. Nejlepší třináctka si poté zajistila přímý potup do finále, další osmička od místa čtrnáctého po jednadvacáté měla šanci na reparát v podobě jedné hry stále sice americkým způsobem, ovšem bez tréninku i pomocných handicapů, a to sestupně nasazeni na dráhy, tedy v Desperátu. Trio nejlepších poté potupilo do finále rovněž, těmi šťastnými se stali Štěpán Blaška, Josef Vlček a Jaroslav Botor. Prvním cenou útěchy alespoň oceněným nepostupujícím byl Jaromír Makovec, tutéž získal i Václav Kváča coby nepostupující do Desperáda. Ten ovšem opět z vlastní vůle, neboť již po kvalifikaci se dobrovolně s turnajovým pokračováním rozloučil.

 Pro finále si podle dosaženého pořadí již dráhy postupující volí a hrají závěrečné dvě hry na součet od nuly včetně handicapů a zejména hry třetí, což je dosaženým průměrem her kvalifikačních. Zde opět dostál svého umu a znalosti Josef Colon, když vítězí se součtem 683 bodů před svým druhem nerozlučným Antonínem Matějkou a jeho 649 body. Bronzový stupínek patřil Jaroslavu Krupinskému díky 622 bodům. Dále se do hodnocené osmička dostali Albert Jarovský, s 1106 body oceněný vítěz kvalifikace Ondřej Trojek, Nejlepší žena turnaje Nela Capilová, Jan Štulc a Štěpán Blaška. Hned za nimi skončil vítěz doplňkové kategorie P165 Josef Vlček, druhou, P150 poté ovládl Karel Samek.

 V mazací pauze po kvalifikaci se losoval tradičně finanční Iron Bonus Special, jehož hodnota byla na 4820,- Kč, avšak taženého výherního čísla 174 nikdo svým výkonem nedosáhl, obsah je tak přesunut opět na turnaj následný, jímž bude ve středu 10. dubna na sesterském herně Xbowlingu Strašnice pro změnu Strašnická Iron DUOjka.

 Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

 Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, Prosecké Iron Devítce, dvakrát Říčanské Iron Desítce, dvakrát Prosecké Iron Desítce, dvakrát Říčanskými Iron Dvojicemi, dvakrát Říčanské Iron Devítce, dvakrát Staršnickí Iron DUOjce, Strašnické Iron Devítce, dvakrát Kamenické Iron Devítce, Dejvické Iron Devítce i Velikonočním Xbowling Iron Specialu jsme již na tuto akci nastřádali 28 100,- Kč.

 Příští turnaj série se uskuteční v obzvlášť sváteční neděli a sice 5. května na témže mazacím modelu, jako se bude hrát předcházející Finále ČR SBL. Jakmile bude mazací graf oznámen, zveřejníme jej i my. Obsazovačka tam je již otevřena i aktualizována.

Na Prosecké Iron Desítce po dlouhé době vládne žena

 V neděli 3. března otevřel turnajový program třetího letošního měsíce na herně Xbowlingu Prosek Duo jediný pravidelný kategorie A a sice Prosecká Iron Desítka. Hrálo se poprvé na nově aplikovaném mazacím modelu středního sportovního ražení a sice BANK 2M8, stejně jako si jej vyzkoušelo osazenstvo v dřívějších hodinách hrané Extraligy ČBL skupiny Západ o Baráž. Navzdory kolizi právě s nejvyšší týmovou soutěží a jinými souběžně hranými turnaji jiných heren si své bowlingové schopnosti přišlo prověřit 28 hráček a hráčů a ty si tradičně odehráli pětici her kvalifikačních americkým způsobem na předem zvoleném páru drah.

 V součtu výkonu a pomocných handicapů se oceněným vítězem kvalifikace stal Albert Jarovský, který jako jediný s bonusem devíti kuželek dosáhl součtu čtyřciferného. Postoupil tak spolu s další dvanáctkou nejúspěšnějších rovnou do finále, ale další osmička v pořadí od místa čtrnáctého po jednadvacáté měla šanci prodrat se tamtéž ještě ve hře poslední naděje a sice jedné jediné hře dodatkového Desperáta, kde jsou postupující sestupně nasazeni na dráhy a bez tréninku i přípočtových bodů hrají o tři finálová místa. Prvním, kdo se ani do Desperáta nedostal, byl Bohumil Brázda, avšak ten by si postup zajistil, nebýt jeho dřívějšího odchodu k domovu. Tím, kdo rovněž cenu útěchy získal, byl za první nepostupové místo do finále ještě Jakub Novák.

 Šťastnými Lucky Losery se poté naopak stali Jakub Marek, Jaromír Makovec a zejména Josef Vlček, jehož výsledek následný ve dvou hraných finálových hrách v součtu se třetí hrou kvalifikační průměrovou, vynesl až na konečnou stříbrnou pozici a nadto jako jediný dokázal roztrhat hegemonii zástupců družstva Lemuři, kteří opět obšancovali zbývající tři místa mezi čtveřicí nejúspěšnějších.

 Vítězkou se stala současně Nejlepší žena turnaje Krystyna Janočková, Josef Vlček bral nejen stříbro, ale i ocenění coby vítěz doplňkové kategorie P165. Bronzový končí Antonín Matějka a jen těsně tak sebral 501 zápis na stupních vítězů Josefu Colonovi jeho kariéry, takže Pepa se to jistě bude snažit změnit co nejdříve. Do hodnocené osmičky se ještě vtěsnali Martin Palas, Jaroslav Krupinský, Lukáš Vojáček i David Rain. Na cenu coby premianta kategorie P150 si již tradičně počkal Radek Rozporka. Poslední z cen a sice coby autor Nejvyššího náhozu, si za počinek 254 bodů odnesl Jaroslav Botor.

 V pauze se losoval i finanční Iron Bonus Special, majíc výši 4760,- Kč, ale o jakékoli naději nebylo šance, neb taženým výkonem 10 bodů by se snad ani nikdo nepyšnil. Bonus se tak převádí na následný další turnaj, jímž ve středu 6. března budou na herně Strašnického Xbowlingu bude rovněž třetí letošní Strašnická Iron DUOjka a kde se v součtu s účastí tamní hrát bude již o více jak 5000,- Kč.

 Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů, takže částka by se měla pohybovat v o dost vyšší hodnotě.

Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, Prosecké Iron Devítce, Říčanské Iron Desítce, dvakrát Prosecké Iron Desítce, Říčanskými Iron Dvojicemi a Kamenické Iron Devítce jsme již na tuto akci nastřádali 12 050,- Kč.

 Příští turnaj série následuje v neděli 7. dubna a hrát se bude znovu na témže mazacím modelu jako na tentýž den hrané Extralize ČBL, tudíž jeho přesný typ a parametry se dozvíme zhruba tři dny před konáním akce samotné. Obsazovačka však je již otevřena a případní zájemci o start se mohou přihlásit. Po dvou turnajích, kdy závěrečnou rundu hrála netradičně pětice hráčů na páru drah, se vracíme opět ke klasickým dvěma hráčům na dráze, takže nenechávejte přihlášení díky snížené kapacitě opravdu až na poslední chvíli.

Je potřeba zabít…., část druhá, LEMURA

 V neděli 25. února se v náhradním termínu odehrál letošní druhý turnaj Prosecké Iron Desítky na herně Xbowlingu Prosek Duo. Na tento jediný pravidelní turnaj kategorie A dorazilo 33 hráček a hráčů a ti si tentokráte osahali a vyzkoušeli střední mazací model BANK 2M2, jenž byl plánován býti použit již v termínu původním.

 Každý si jako obvykle na předem zvoleném páru drah odehrál pět kvalifikačních her a poté nejlepší třináctka postupuje přímo do finále a další osmička v pořadí má právo na jednu dodatkovou hru Desperáta, které se jako jediné hraje bez handicapu a tréninku, avšak jako celý turnaj americkým způsobem. Trojice nejúspěšnějších poté potupuje do závěrečného finále rovněž. Poprvé jsme poslední kvalifikační rundu rozšířili o jednoho hráče na každý pár drah, abychom tak vyšli alespoň trochu skutečně velkému zájmu o start na turnaji. Novinka se osvědčila, a proto ji necháváme i na další hrací dny již jako věc standartní.

 Kvalifikaci nejlépe zvládl Josef Colon a stal se tak oceněným jejím vítězem, naopak posledním, komu se podařil přímý postup do finále, byla, i díky odstoupení několika hráčů a zejména Václava Kváči, který se v pořadí pohyboval hodně vysoko, se součtem 871 bodů Lenka Blažková. Ta o jedinou kuželku poslala již do Desperáta Jaromíra Makovce, ovšem ten si hrou 191 bodů do finále cestu proklestil rovněž. Stejného výkonu dosáhl i David Rain a třetím postupujícím byla Nela Capilová, která si jej pojistila dokonce Nejvyšším výkonem celého turnaje a sice 234 body.

 Ve finále se hrají pouze dvě hry ve dvou hráčích na dráze, ovšem je k nim připočítávána mimo handicapu i hra třetí, průměrová kvalifikační. Nejvyššího součtu dosáhl Antonín Matějka a stal se tak únorovým vítězem před Josefem Colonem a Nejlepší ženou turnaje, nadto třetí do party družstva Lemuři, Krystynou Janočkovou. Mnoho hráčů si již na hráče tohoto týmu brousí zuby, protože poslední dobou obsazují stupínky nejvyšší všech možných turnajů s železnou pravidelností…. Do hodnocené osmičky nejlepších dále patřili ještě Miloš Jirsa, Jiří Vrážel, Martin Palas, Josef Vlček a David Rain. Vítězi dvou oceňovaných doplňkových výkonnostních kategorií se stali v P150 Radek Rozporka a Miloši Jirsovi patřila P165.

 V pauze mezi kvalifikací a finále se losoval tradiční finanční Iron Bonus Special, který byl na hodnotě 3160,- Kč, avšak výkonu 232 bodů nedosáhl nikdo, a tak se přesouvá na následný turnaj, jímž budou hned druhý den v pondělí 26. února na herně Bowlingu Vojkov Říčanské Iron Dvojice.

 Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů, takže částka by se měla pohybovat v o dost vyšší hodnotě. Po již odehraných turnajích (Prosecký Iron Special, Prosecká Iron Devítka, Říčanké Iron Deítce a tomto turnaji) jsme díky Vám nasbírali již 8050,- Kč.

 V pořadí třetí turnaj letošní série je naplánován již na příští neděli a sice 3. března a obsazovačka sem je již otevřena i aktualizována. Hrát se bude opět na totožném mazacím modelu jako tentýž den v dopoledních hodinách hraná Extraliga ČBL, ovšem zde typ mazání bude zveřejněn až před samotným víkendem a jakmile se tak stane, budeme všechny účastníky obratem informovat rovněž.

Proti technice je človíček malým pánem…….

 V neděli 4. února se měl odehrát druhý letošní turnaj kategorie A na herně Xbowlingu Prosek Duo a sice Prosecká Iron Desítka. I vlivem maximální vytíženosti herny si technické zázemí vybralo svou nucenou daň v podobě technické nespolupráce a zdravotní pauzu v nejméně vhodný okamžik, takže i předcházející, tentýž den hraná Extraliga ČBL skupina Západ O Finále byla organizačně velmi poznamenána a přes maximální snahu a prodloužený herní prostor se pořad utkání nepodařilo kompletně dohrát.

 Abychom předešli podobné ne-li horší blamáži a problémům, zvolili jsme mezi oběma nepopulárními řešeními cestu menšího zla a bohužel až v den konání jsme museli turnaj odříct a zrušit. Takové věci se dějí opravdu pouze v krajním řešení a je to situací velice nepříjemnou pro organizátora, provozovatele herny a zejména pro hráče samotné. Žel technice a věcem mezi nebem a zemí stále ještě nelze vždy a všude ani v jedenadvacátém století poručit.

 Znovu se tímto všem zejména přihlášeným omlouváme a věříme, že přes vše zlé byla situace pochopena a učiněna byla opravdu pro dobro věci a ku prospěchu hráčů především.

 Přes nabytý termínový kalendář jsme náhradní termín pro konání turnaje únorového nalezli a jest tak přesunutý na poslední neděli měsíce a sice 25. února. Hráčky a hráče přihlášené jsme v aktuální obsazovačce ponechali tak, jak přihlášeni jsou a byli. 

 V případě, že někomu termín nevyhovuje, dejte prosím pořadateli obratem vědět na obvyklých kontaktech: telefon (i SMS) 603 893 155, e-mail: slavoj.revnice@seznam.cz, proklikem přes právě tyto webové stránky a odkaz či přímo zde: www.obsazovacky.cz/xbowling/entry.php?lang=cz&id_turnaj=297&rand=1725270221 (kam se samozřejmě lze i nově přihlásit), abychom uvolnili místo případným dalším či jiným zájemcům o start.

 Neb se jedná o turnaj kategorie A a hrát se bude na sportovním mazacím modelu, tentokráte měl být BANK 2 M2, uvidíme, na jakém typu bude tento den hrát předcházející Juniorská Extraliga ČBL a tentýž model bude aplikován právě i na turnaj tento. Jakmile věc informace spatří světlo světa, budou přihlášení hráči těmi prvními, kdo se posléze informaci dozví.

 Ještě jednou se všem omlouváme a věříme, že situace se opakovat již nikdy nebude, vždyť i pořadatel rozhodně ze zmíněného nemá klidného spánku a nejen toho….

S juniorským Extraligovým mazáním se nejlépe popasovalo rovinářské trio Lemurů

 Až v neděli 28. ledna pro kolizi dříve hranými lednovými Mistrovství regionu Prahy & Středních Čech i Mistrovství Republiky ABL, a to jak družstev, tak jednotlivců, nadto několikero baráží a v neposlední řadě i další z turnajů Prestige Tour, se dostalo na úvodní letošní turnaj Prosecké Desítky, nově se shodným dovětkem názvu jako u jiných (nejen) zde a sice Iron. Stále platí, že se jedná o jediný pravidelný jednodenní turnaj kategorie nejvyšší, tedy A, hraný americkým způsobem, každý měsíc na odlišném mazacím sportovním modelu. I tentokráte jsme hráli na shodném, jako tentýž den v (do)poledních hodinách Extraliga ČBL, aktuálně Juniorská. Jednalo se o mazací model BANK 2 M6, lehce 43 stopového delšího formátu, avšak ne až tak těžkého až záludného.

 Propozice pro letošní rok nedoznaly výraznějších změn, pouze finálové hry se zkrátily na dvě hrané a k nim se přičítá třetí, jenž je průměrem her kvalifikačních. Čili stejně jako na sesterské Desítce Říčanské, hrané podle stejných propozic na herně Bowlingu Vojkov, avšak patřící do kategorie B, takže tam jsou hráčům pomocné handicapy odvozovány z průměrů turnajových výsledků, kdežto tady pouze ze sportovního žebříčku. I zde byly právě pomocné bonifikace lehce upraveny a více zprůhledněny i nastaveny dle požadavků ČBA. 

 Jak už je pravidlem všech turnajů od Nového roku, lze sportovně využívat pouze dvoutřetinová kapacita herny, a tak ruku v ruce s tím klesla i účast hráčů na všech turnajích, tudíž bohužel i zde. Nelze však vyjít všem vstříc a z kapacitních důvodů umožnit start převážně v poslední, maximálně předposlední rundě. Snad to bude mít efekt aspoň ten, že se budou přihlašovat, a hlavně účastnit pouze ti, co o účast mají opravdu zájem.

 Na lednové bowlení dorazilo rovných 30 hráček a hráčů, aby si nejprve v kvalifikaci odehráli na při prezentaci vybraných párech drah pětici her, které nejen že stanovily pro postupující vlastně již úvodní finálovou hru, ale určily třináctku rovnou postupujících do finále a další osmičku umístivších se na místě čtrnáctém až jedenadvacátém, kteří o účast tamtéž měli právo zabojovat ve hře poslední naděje – dodatkovém Desperátu. To se jako jediný úsek turnaje hraje bez tréninku i handicapů, ovšem stále americkým způsobem. A pouze zde jsou hráči na dráhy přímo podle pořadí nasazeni, ve finále si opět posle kvalifikačního pořadí své oblíbené volí.

 Ti, co v kvalifikaci dokázali zahrát součet minimálně nad 900 bodů, měli zajištěnu finálovou účast rovnou a tím, kdo byl posledním z nich, byl Jan Štulc, 887 bodů Michala Havelky bylo už jen na účast do bonusové hry, ovšem zrovna Michalovi vystavila stop. Naopak šťastnými finalisty se stali Jaroslav Botor, Tomáš Brich i Jaromír Makovec, byť pak shodou okolností ve finále zaujali ty nejnižší pozice. I v novém ročníku se rozdávají ceny útěchy za první nepostupová místa, a tak jedna patří poslední dobou pravidelné sběračce Lence Blažkové za nepostup z kvalifikace, naopak do finále měl nejblíže v Desperátu čtvrtý Miloš Parkan.

 Ve finálových hrách to podle konečného pořadí vypadá, že rozhodoval spíš neznámý mazací model, bývajíc většinou pohřebištěm nadějí hráčů kladoucí bowlingové koule excentrickým způsobem, ovšem pravdou jest, že při nebývalé vyrovnanosti finálových výsledků byl opravdovým plusem výraznější pomocný handicap, jenž na stupínek nejvyšší nepustil nikoho jiného než členy družstva Lemuři, kterým tak v pořadí Antonín Matějka, Krystyna Janočková a vítězný Josef Colon patřilo kompletní pódium. Krystyna Janočková se nadto stala i Nejlepší ženou turnaje, oceněným vítězem kvalifikace byl Josef Hladík, jediný se součtem o 16 kuželek přesahujícím tisícibodovou hranici. Do honorované osmičky nejlepších patřili ještě vítěz doplňkové kategorie P150 Lukáš Vojáček, David Rain, Lukáš Gurgul, Jan Štulc i Ladislav Jirků. Druhým vítězem hodnocené kategorie a sice P165 se stal Jakub Novák. Autorem Nejvyššího výkonu se stal poté David Rain, když sice stejně jako Martin Kleiman zahrál 244 bodů, ale zvládl to rychleji.

 Během večera byl losován finanční IRON BONUS SPECIAL, majíc hodnotu 1470,- Kč, avšak taženého čísla a výkonu 246 bodů nikdo v úvodních pěti hrách nedosáhl, a tudíž je přesunut na turnaj následný, jímž jsou hned druhého dne, a tedy v pondělí 29. ledna na herně Bowlingu Vojkov historicky první Říčanské Iron Dvojice a kde se bude tak hrát s tamní účastí o zhruba 1900,- Kč. Taktéž bylo vyhlášeno a oceněno celoroční pořadí turnajové série roku 2023, kdy ještě nesla název Prosecká ProShop Desítka, a to celá TOP 10. I zde bylo započítáváno stejně jako na jiných turnajích 7 nejlepších účastí a vítězem se stal s 347 body Josef Colon před Krystynou Janočkovou s body 328 a tentokrát nepřítomným Bohumilem Brázdou díky 305 bodům a současně i lepším nejvyšším umístěním před stejně bodově skončivším čtvrtým Lukášem Gurgulem.

 Další, tedy únorový turnaj následuje v rychlém sledu hned o týden později, znovu další neděli a sice 4. února a opět si budeme muset do pátku 2. února počkat, na jakém modelu mazání své schopnosti budou v ranním hodinách porovnávat hráči Extraligy ČBL a to tentokráte dospělácké, neboť i turnajoví účastníci okusí téhož. . Jakmile spatří světlo světa, oznámíme jej rovněž.