Strašnická Iron Párová Devítka 2025

www.obsazovacky.cz/xbowling/entry.php?lang=cz&id_turnaj=372&rand=1239084014

Strašnická Iron Párová Devítka opět s početnější účastí

 Ve středu 2. dubna se na herně uskutečnil Xbowlingu Strašnice třetí turnaj netradičních devítkových dvojic, tedy Strašnická Iron Párová Devítka. Po minulém hracím večeru, kdy si zahrát dorazila dvanáctka různě složených párů, tentokráte přišlo již pole třináctičlenné, a to i přes to, že několik jinak účastnivších se nemohlo či několikero párů bylo sestaveno z dvojic jiných či zaskočivšími náhradníky.

 Ačkoli je již letošní čtvrtý kalendářní měsíc, díky přesunu turnaje minulého a kolizí termínu jak s jinými komerčními turnaji, tak obvyklým týmovým ABL, jednalo se o turnaj této série skutečně teprve třetí, v podstatě březnový. Totéž potkalo i dostaveníčko dubnové, jež se bude nouzově hrát až v měsíci květnu, kde snad již skluz dorovnán bude, a proto v měsíci lásky ti, co mají stejné city i ke hře bowlingové, mohou býti potěšeni dvěma turnaji během několika týdnů.

 Byť jedná o turnaj dvojic, je hrán nedohazovaným devítkovým způsobem, jak název samotný napovídá i proto stejně jako na všech devítkových turnajích jednotlivců, ani zde nechybí obvyklé sladkosti coby bonus při dosažení pěti striků v řadě ať už čistých či devítkových a zrovna tak nápoje za strike čistý s vloženou kuželkou zelené barvy postavivší se na pozici první kuželky či při dohození jakéhokoli splite.

 Rovněž je potřeba dodat, že díky devítkovému počítání, byť se jedná o turnaj dvojic, jsou výsledky započítávány nejen do vlastní celoroční série, ale spadají do věrnostního žebříčku Xbowling Iron (Wo)man 2025, taktéž pak i do Iron Devítkové Tour 2025.

 Každý pár si v kvalifikaci odehrál šestero her na při prezentaci vybrané dráze a to tak, že oba spoluhráči hráli sami za sebe tři hry a jejich součet byl kvalifikačním výkonem dvojice. Díky účasti jsme lehce ku prospěchu hráčů upravili propozice, a tak nejlepší pár kvalifikace postupoval přímo do finále, poté zbývající dvanáctka do her semifinálových.

 V kvalifikaci excelovala jedna z nouzově sestavených dvojic Jakub Novák, jemuž zdravotnictví odevzdat musel místo hry své krční mandle spoluhráč Martin Jindřich spolu s Ondřejem Staňkem, minulým vítězem, když jeho stálý spoluhráč, tedy otec Libor, pro změnu absentoval díky již neduhu stáří, bolesti zad.

 Pánové docílili kvalifikačního rekordu díky součtu 1510 bodů s tím že již zde se Ondřej Staněk stal oceňovaným autorem Nejvyššího turnaje, když hned dvě ze svých třech her dokázal vyšperkovat hodnotou maximální devítkové hry 300 bodů. Měli tak současně i právo přímého postupu do finále, ale zřekli se jej ve prospěch páru umístěného níže, pauzou vzali tak za vděk Josef Colon s Antonínem Matějkou.

 V semifinále se hrají další čtyři hry od nuly na součet, avšak již způsobem netradičním, kdy spoluhráči hrají coby jeden hráč a střídají se pravidelně po každém hodu. A jako obvykle na všech podobně koncipovaných turnajích, pro finále si postupující podle semifinálového pořadí dráhy vybírají. Na dráhy v semifinále jsou však všichni po mazací pauze sestupně nasazeni, pouze poprvé jsme uplatnili minule nové deklarované pravidlo a právo vítěze, že ten si svou dráhu vybírá i v semifinále.

 Po semifinále trio nejméně úspěšných párů turnaj pro tentokráte opustilo a těmi, kdo uzmuli poslední postupové místo, byli se součtem 769 bodů Zdeno a Katarína Štefánikovi, naopak pozici cenou útěchy ohodnocenou, tedy prvních nepostupujících pro tentokráte obsadili součtem ne o moc nižší, tedy 763 body Josef Trojan s Pavlem Vackem.

 I v závěrečném finále, kde se hrají již pouze tři hry od nuly na součet nedohazovaným devítkovým, avšak americkým způsobem, jsme byli svědky zajímavých a hodnotných výkonů. Výborně hrála dvojice Jan Štulc s Jaromírem Makovcem, jenž o konečné prvenství připravil pouze technický nedostatek dráhy Jakuba Nováka s Ondřejem Staňkem, kde dle pravidel nutný opakovaný hod nakonec rozhodl o konečném triumfu právě i kvalifikačních premiantů, tedy druhých jmenovaných. Jakub s Ondřejem měli nakonec finálový součet 753 bodů, oproti tomu Honza s Jaromírem "pouze" 741 bodů. Na stupínku bronzovém se umístili staronoví účastníci Strašnických dvojic, devítkových opravdu premiérově, a to Jakub Šarišský s Ondřejem Kvasničkou, majíc finálový účet hodnoty 642 bodů.

 Oceněna byla klasicky celá nejlepší šestice, kam sestupně patřili ještě čtvrtý vítěz minulého měsíce Václav Blumentrit, dnes s novým spoluhráček Ondřejem Hudcem, pátí úplní turnajoví elévové Jiří Ježek a Jan Řáda i šestí naopak nestořiStrašnické herny Libor Tyl s Petrem Šedinou. Těm náležel pivní triopack rovněž za devítkových 300 bodů za společný počin v hrách semifinálových, stejně jako dvakráte autoru Nejvyššího výkonu Ondřeji Staňkovi.

 V průběžném celoročním pořadí po třech odehraných turnajích má alespoň jednu účast zapsáno již jedenadvacítka dvojic, ovšem pouze dvě se zúčastnily pokaždé a ve stejném složení. Ve vedení jsou se 132 body Libor Tyl a Petr Šedina, 128 bodů mají druzí Michal Loučka s Davidem Adamem. Bronzoví jsou nejlepší z párů dvoutřetinové účasti, a to Jan Štulc a Martin Palas s body 105. Dlužno dodat, že do celkového žebříčku se stejně jako na jiných turnajích počítá sedm nejlepších startů každé dvojice, takže na konci roku stále ještě může být vítězem kdokoli. Rovněž jako na ostatních dvojicích uvažujeme o dalším věrnostním žebříčku a sice pořadí jednotlivců, neboť ne každý má štěstí, že může na všechny turnaje, a ještě s tímtéž spoluhráčem, což je podstatné specifikum turnajů dvojic, tudíž v rámci ocenění věrnosti i spravedlnosti je toto více jak pravděpodobné.

 Příští, tedy dubnový turnaj, jak již bylo uvedeno, se bude hrát až v měsíci následném, a to konkrétně netradičně v pondělí 5. května, neboť volných termínů ať už v turnajovém kalendáři samotném či přímo na herně není skutečně nazbyt. Věříme v hráčské pochopení a setkání se všemi i případnými dalšími zájemci právě zde. Obsazovačka je již otevřena i aktualizována a srdečně zváni nejen všichni zúčastnivší se, ale i ostatní další.

Strašnická Iron Párová Devítka získává na oblibě

 Ve středu 5. března se na herně uskutečnil Xbowlingu Strašnice historicky druhý turnaj netradičních devítkových dvojic, tedy Strašnická Iron Párová Devítka. Po minulém úvodním si zahrát si dorazila již dvanáctka různě složených párů, což jest účastí nárůst poměrně vysoký a dle reakcí přítomných, i těm, kterým v účasti zabránily různé nástrahy, se ještě zdaleka nemusí jednat o počet konečný.

 Neboť se sice jedná o turnaj dvojic, je hrán nedohazovaným devítkovým způsobem, jak název samotný napovídá i proto stejně jako na všech devítkových turnajích jednotlivců, ani zde nechybí obvyklé sladkosti coby bonus při dosažení pěti striků v řadě ať už čistých či devítkových a zrovna tak nápoje za strike čistý s vloženou kuželkou zelené barvy postavivší s e na pozici pevní kuželky či při dohození jakéhokoli splite.

 Rovněž je potřeba dodat, že díky devítkovému počítání, byť se jedná o turnaj dvojic, jsou výsledky započítávány nejen do vlastní celoroční série, ale rovněž spadá do věrnostního žebříčku Xbowling Iron (Wo)man 2025, ale taktéž Iron Devítkové Tour 2025.

 Každý pár si v kvalifikaci odehrál šestero her na při prezentaci vybrané dráze a to tak, že oba spoluhráči hráli sami za sebe tři hry a jejich součet byl kvalifikačním výkonem dvojice. Poté dvanáctka nejlepších postupuje do her semifinálových, což dnes přesně na vlas kvótu naplnilo a všichni si jej zahráli. Kvalifikace tak rozhodovala hlavně o jejím později oceněném vítězi, kterým byl rodinný pár otce Libora a syna Ondřeje Staňkových, a to s krásným součtem 1452 bodů. Rovněž pořadí po úvodních hrách určí nasazení na dráhy po mazací pauze.

 V semifinále se hrají další čtyři hry od nuly na součet, avšak již způsobem netradičním, kdy spoluhráči hrají coby jeden hráč a střídají se pravidelně po každém hodu. Stejný způsob, avšak pouze ve třech hrách následuje i ve finále, ovšem sem ze semifinále postupuje devítka nejlepších a je hráno americký způsobem. A jako obvykle na všech podobně koncipovaných turnajích, pro finále si postupující podle semifinálového pořadí dráhy vybírají.

 Díky účasti po semifinále trio nejméně úspěšných párů turnaj pro tentokráte opustilo a těmi, kdo uzmuli poslední postupové místo, byli se součtem 820 bodů Josef Trojan s Hanou Uhlířovou. Desetibodový deficit do pozice prvních nepostupujících, byť alespoň cenou útěchy oceněných, odsunul pár Petr Šedina s Liborem Tylem.

 I v závěrečném finále, kde se hrají již pouze tři hry od nuly na součet, jsme byli svědky zajímavých výkonů a pořadí se obrazně i doslova přelévalo všemi možnými směry, aby poté um i štěstěna ukázaly na pár Michal Korbel s Václavem Blumetritem, kteří součtem 747 bodů všem ostatním vypálili rybník a vítězí. Premiéroví únoroví vítězi Jan Štulc s Martinem Palasem končí stříbrní díky finálovým 714 bodům a stupínek bronzový o pouhou jedinou kuželku nováčkům Lászlo Bujdosóvi s Pavlem Štafou vyfoukli Martin Jindřich a Jakub Novák díky součtu 687 bodů.

 Samotné výsledky dokumentují nejen zvyšující se zájem a účast na turnaji, ale i finálové výsledky byli téměř o 100 bodů v součtu vyšší nežli nejlepších turnaje úvodního. Oceněni byli ještě pátí Josef Colon a Antonín Matějka i šestí Michal Loučka s Davidem Adamem. Samozřejmě při ještě vyšší účasti budou pak jako tradičně oceněni všechny dvojice až do místa osmého.

 Poslední udílenou cenou bylo tradiční autorství Nejvyššího výkonu turnaje a ta připadla díky maximální devítkové hře hodnoty 300 bodů Martina Palase jeho dvojici spolu s Janem Štulcem. Pivní obvyklou cenu si pánové odnesli za další stejný počin ještě jedenkráte a spolu s nimi i další autoři Lászlo Bujdosó a Pavel Štafa, respektive Ondřej a Libor Staňkovi.

 V prvním vydání průběžného celoročního pořadí má alespoň jednu účast zapsáno již čtrnáctka dvojic a ve vedení jsou se 105 body Martin Palas s Janem Štulcem před Michalem Korbelem a Václavem Blumentritem s 98 body a zatím třetími díky 91 bodům Jakubem Novákem spolu s Martinem Jindřichem.

 Ačkoli se jednalo o turnaj druhý a odložený z měsíce předchozího, regulérní březnový se měl konat hned týden následující, a to ve středu 12. března. Žel i ten jsme museli z organizačních důvodů přesunout, a tak dva turnaje se hrát budou v měsíci dubnu. Tím nejbližším možným bude ve středu 2. dubna řádný dubnový, následný odložený poté ve středu 23. dubna. Omlouváme se hráčům i přihlášeným za komplikace a věříme, že jejich zájem i cestu na hernu to nikterak negativně neovlivní. Obsazovačka na turnaj nejbližší a následný je již otevřena i aktualizována a srdečně zváni nejen všichni zúčastnivší se, ale i ostatní další.

Prima večer obstarala historicky první Strašnická Iron Párová Devítka

 Ve středu 12. února se na herně Xbowlingu Strašnice odehrál díky přesunu lednového termínu úvodní turnaj místních dvojic. Ty se zde sice loňskou bohužel předčasně ukončenou sezónou téměř půldruhého roku hrály, ale jako netradiční s názvem Strašnické Popo, respektive poté Iron Dvojice. Ovšem stávající model a způsob dvojic, tedy Strašnická Iron Párová Devítka jest modelem unikátním, a nejen hraný pod hlavičkou turnajů "Iron" historicky prvním a novým.

 Zahrát si premiérový turnaj nakonec dorazila osmička různě složených dvojic a potěšeni s dobou náladou odcházeli nejen ocenění, ale veskrze všichni. Věřme, že atraktivní model nadchne nejen stávající účastníky, ale turnaji následnými mnohé další.

 Neboť se sice jedná o turnaj dvojic, je hrán nedohazovaným devítkovým způsobem, jak název samotný napovídá i proto stejně jako na všech devítkových turnajích jednotlivců, ani zde nechybí obvyklé sladkosti coby bonus při dosažení pěti striků v řadě ať už čistých či devítkových a zrovna tak nápoje za strike čistý s vloženou kuželkou zelené barvy postavivší s e na pozici pevní kuželky či při dohození jakéhokoli splite.

 Rovněž je potřeba dodat, že díky devítkovému počítání, byť se jedná o turnaj dvojic, jsou výsledky započítávány nejen do vlastní celoroční série, ale rovněž spadá do věrnostního žebříčku Xbowling Iron (Wo)man 2025, ale taktéž Iron Devítkové Tour 2025.

 Každý pár si v kvalifikaci odehrál šestero her na při prezentaci vybrané dráze a to tak, že oba spoluhráči hráli sami za sebe tři hry a jejich součet byl kvalifikačním výkonem dvojice. V ideálním stavu a dle propozic při vyšší účasti postupuje poté dvanáctka nejlepších do her semifinálových, kde se hrají další čtyři hry, avšak již způsobem netradičním, kdy spoluhráči hrají coby jeden hráč a střídají se pravidelně po každém hodu. Stejný způsob, avšak pouze ve třech hrách následuje i ve finále, ovšem sem ze semifinále postupuje devítka nejlepších a je hráno americký způsobem. A jako obvykle na všech podobně koncipovaných turnajích, na semifinálové hry jsou postupující na dráhy sestupně nasazeni, pro finále si dráhy vybírají.

 Díky prvotní účasti a samotnému zpestření úvodního historického dostaveníčka tohoto turnaje jsme vyšli všem účastníkům vstříc, a tak již semifinále proběhlo výjimečně americkým způsobem a do finále postoupili všichni, takže premiéra proběhla se vším všudy.

 Jako tomu bude obvyklé i nadále a jest u turnajů dvojic pravidlem, po úvodních hrách jsou oceněni vítězi kvalifikace, jimiž se stali nakonec i koneční vítězi Jan Štulc s Martinem Palasem a to součtem 1589 bodů. Již v této části turnaje si přivlastnili další z ocenění a sice Nejvyšší výkon turnaje, když Jan Štulc se nerozpakoval a hned dvě své úvodní hry nechybil a přetavil ve dva devítkové maximální počinky hodnoty 300 bodů.

 V semifinále však pánové museli sklonit hlavu před součtem 952 bodů dvojice Petr Šedina a Libor Tyl i dvojicí Michal Korbel s Václavem Blumetritem, kteří v součtu zahráli 928 bodů. Zejména prvně jmenovaní kvalifikačním premiantům i ve finále zle zatápěli a když už se Jan Štulc s Martinem Palasem s turnajovým vítězstvím součtem 642 bodů loučili, neposedné kuželky odmítající opustit základní postavení způsobily, že jejich smutek se ukázal lichým a triumf patřil právě jim. Petr Šedina s Liborem Tylem končí stříbrní díky finálovým 635 bodům a stupínek bronzový doslova a do písmene spadl do klína páru Michal Loučka a David Adam díky součtu 623 bodů. Oceněni byli ještě čtvrtí Ondřej a Libor Staňkovi i pátí Jakub Novák s Martinem Jindřichem. Samozřejmě při vyšší účasti budou jako tradičně oceněni všechny dvojice až do místa osmého.

 Ke zdařilému průběhu večera přispěl jako již po několikáté během turnajových klání zde Michal Loučka, jemuž je potřeba poděkovat za něco občerstvení na zub pro hráče, což rovněž k pohodě a dobré náladě znovu přispělo. Vždyť bowling a zejména tato jeho odlehčená forma přes nesporně důležitou sportovní stránku je či by alespoň býti měl pořád hlavně zábavou a odreagováním, a to bylo naplněno do sytosti a věřme, že třeba i v míře vyšší nebude chybět ani na turnajích následných.

 Tím nejbližším možným bude odložený turnaj lednový ve středu (neboť série má coby hrací den zvolen právě středeční den) 5. března, kam je již obsazovačka otevřena i aktualizována a srdečně zváni nejen ti majíc úspěšnou premiérovou účast již za sebou, ale i ostatní další.